Preview k zápasu

Finálová sága dospěla do sedmého pokračování. Kdo se stane vítězem první ligy?

Napsal 08.04.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Napínavější scénář si příběh s názvem Play-off první ligy pro sezónu 2011/2012 opravdu nemohl vymyslet. První dva celky po základní části se setkaly ve finále, kde se utkají v sedmém, rozhodujícím zápase na ledě ústecké Zlatopramen arény o postup do baráže o extraligu pro příští rok. Barážový soupeř je již jistý, bude jím tradičně BK Mladá Boleslav.
Za sobotní vítězství děkovalo pět tisícovek nadšených fanoušků

Teď už není na co čekat. Poslední utkání bude boj o všechno, nemá smysl se šetřit. Piráti utekli hrobníkovi z lopaty v šestém duelu, kdy odvrátili první mečbol Lvů. Utkání se hrálo dvaadvacet minut bez branek, pak ovšem Jakub Orsava zametl v pádu puk kolem Orcta a puk se od tyče odrazil za brankovou čáru. V první minutě třetí třetiny zvyšoval na 2:0 Petr Jíra a tato branky se posléze ukázala být vítěznou, protože jediný gól Ústeckých Lvů vstřelil o pět minut později David Ludvík. Skóre už jen navýšil Karel Hromas a do prázdné klece pojistil kapitán Milan Kraft.

Alfou a omegou sobotního výkonu Pirátů byl výtečně chytající Milan Řehoř, který pochytal 38 střel a za svá záda pustil pouze Ludvíkovu střelu zápěstím z mezikruží. Jeho protějšek v kleci ústeckého Slovanu, jednačtyřicetiletý veterán Zdeněk Orct pochytal 32 kotoučů. Kdo tedy nastoupí do pondělního sedmého zápasu? V bráně Chomutova to podle všeho bude Milan Řehoř, který byl na ledě při všech třech vítězstvích. V Ústí mluví čísla pro Orcta, ale Koutský má na svém kontě také jedno finálové vítězství.

Vzájemná bilance obou týmu co se týče rozhodujících zápasů ve finále play-off je vyrovnaná 1:1. V sezóně 2006/2007 dospěl finálový souboj do pátého utkání poté, co Lvi vyhráli první zápas jednoznačně 4:0, ale Chomutov vyhrál následující dva zápasy a měl mečbol. Ten ovšem nevyužil a série se za stavu 2:2 stěhovala zpět do Ústí. Domácí přehráli KLH 5:1 a postoupili tak do extraligy. Zápas pamatují pouze dva hráči z aktuální sestavy Chomutova, a to Jakub Grof, který hájil barvy Slovanu a Petr Jíra.

Obranný val pojištěný výtečným Hanuljakem pustil za brankovou čáru v sedmém finále sezóny 2009/10 jediný kotouč.

Sedm finálových zápasů se hrálo také v památné sezóně 2009/2010. Ústí opět opanovalo základní část a po šesti vítězstvích domácích týmů se sedmý zápas odehrál na jejich ledě. Lvi sice otevřeli skóre v osmé minutě zásluhou Skleničky, ovšem ještě do konce první třetiny srovnal Milan Kraft a Jan Kovář vystřelil v 53. minutě Chomutovu baráž. Toto vítězství pamatují dnešní opory Pulpán, Grof (už na straně Chomutova), Kraft, Hruška, Procházka, Jíra a hrdina sedmého finále Miroslav Hanuljak.

Jak tedy poslední utkání První hokejové ligy sezóny 2011/2012 dopadne? Vše je naprosto otevřené. Za celou redakci našeho webu přeji pevné nervy, ať už přímo ve Zlatopramen aréně, nebo doma při sledování přenosu. VĚŘÍME, že pondělní zápas nebude letošní derniérou!