Ohlasy po utkání

„Prohráli jsme vyhrané utkání,“ litoval po derby trenér Vladimír Kolek

Napsal 18.09.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - V severočeském derby chomutovský celek určitě nebyl slabším týmem, i přesto ale prohrál. Po remíze v základní hrací době vybojoval bonusový druhý bod pro Ústí Petr Hořava. V tu chvíli chybělo do loterie samostatných nájezdů jen 11 sekund. I přesto ale hodnotí trenér Vladimír KOLEK utkání pozitivně. „Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem,“ říkal po zápase.

Zhodnocení zápasu pojal vcelku lakonicky: „Prohráli jsme vyhrané utkání.“ Pak se ale rozpovídal o předvedené hře podrobněji. Celkem dobře jsme začali, ale pak nás zbrzdil faul. Ústí pak hned dalo gól. A pak bylo nějakých deset minut jasně lepší. Dělali jsme velké chyby, bránění nám dělalo potíže,“ nebral si servítky při hodnocení prvních deseti minut.

První branku dostal Chomutov v oslabení, kdy na trestné lavici pykal za nafilmovaný pád Radek Duda. Trenér se ho však zastal: „Měli jsme po zákroku na Dudu hrát pět na tři, naopak byl vyloučený on – to bylo takové celkem sporné.“

První dvě branky do naší sítě spadly v rozmezí jediné minuty a také po chybách v obraně. „V prvních deseti minutách jsme měli v obraně velké problémy, to je pravda – jeli tam dvakrát sami. Na ledě je ale celá pětka – to není jeden nebo dva obránci, těch hráčů je tam pět,“ nedával vinu za inkasované branky jen obráncům.

Paradoxně právě po dvou obdržených gólech a time outu, kteří si chomutovští trenéři vzali, se hra Chomutova výrazně zlepšila. „První třetinu a hlavně její závěr jsme dohráli ještě jakž takž, ale od druhé třetiny jsme byli určitě lepším týmem a dneska o výsledku rozhodlo to, že jsme neproměnili šance ve druhé třetině – proto Ústí vyhrálo,“ pokračoval v hodnocení zápasu kouč, který má kořeny právě v Ústí nad Labem, a vzápětí dodal: „Určitě to ale byl parádní hokej – pro fanouška pěkný utkání.“ Což musí ti, kteří vážili cestu do Zlatopramen arény, jen potvrdit.

Chomutovu se podařilo dvoubrankové manko nejen smazat, ale dokonce šel i do vedení. A lepší brankovou bilanci měl až do poloviny devětapadesáté minuty, kdy vyrovnával v přesilovce Petr Hořava. „Konec utkání byl pro nás smolný, ale všichni hráči pracovali dobře, s tím jsme spokojení. Do třetí třetiny jsme šli s jednobrankovým náskokem a odehráli jsme ji parádně – Ústí jsme nepouštěli do větších šancí a rozhodla až ta přesilová hra, kterou zužitkovali asi minutu a půl před koncem.“

Čtyři vteřiny před koncem základní hrací doby si šel navíc „odpočinout“ na trestnou lavici Radek Duda a chomutovské hráče tak čekal těžký úkol – odbránit téměř dvě minuty oslabení 4 na 3. „Hráči ho ale odbránili výborně, za to jim musím poděkovat,“ vysekl trenér poklonu bílomodrým. „V tomhle je obrázek celého mužstva hodně pozitivní. Ústí je výbornej mančaft a určitě aspirant na titul a my jsme s nimi odehráli vážně dobrý zápas.“

„Pokaždé když máme tři body, tak jsem spokojený. Dneska jsme získali jen jeden, což není ideální, ale lepší než žádný. Taky je důležitá hra a s tou jsme byli dneska od druhé třetiny hodně spokojení. Jsem rád, že jsme předváděli dobrý hokej, kdyby nás Ústí spláchlo 5:0, tak by to pro mě bylo tristní,“ zakončil pozápasové hodnocení.