Preview k zápasu

Druhé kolo a severočeské derby! KLH jede v repríze finále dobýt Ústí

Napsal 16.09.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Pravděpodobně není zápas, který by se mezi fanoušky Chomutova těšil většího zájmu. Duely s Ústím bývají tím nejlepším, co první liga nabízí. Budiž toho důkazem i finále posledního ročníku. A v tom letošním na sebe velcí favorité a rivalové narazí už ve druhém kole! Chomutov zajíždí na led Slovanu s jediným cílem - vyhrát!
2.kolo
Zlatopramen aréna
18.9.2010, 17:00
HC Slovan Ústečtí Lvi - KLH Chomutov
Ústí -umístění 2.(3b) - skóre 3:1
Nejproduktivnější hráč Slovanu ve vzájemných zápasech - loňská sezona Milan Mikulík (1+7)
Nejproduktivnější hráč KLH ve vzájemných zápasech - loňská sezóna Zdeněk Skořepa a Radek Duda (4+5)
Vzájemná bilance – venkovní utkání (z pohledu Chomutova) 8-1-1-1-13
Skóre - venkovní utkání 64:74
Vzájemná bilance – celková (z pohledu Chomutova) 17-4-1-4-21
Skóre – vzájemná utkání 138:135

Není větších rivalů. Před sezónou pasovali experti Chomutov a Ústí do rolí největších favoritů celé první ligy a hned druhé kolo okoření severočeské derby, ve kterém to mezi mantinely pravidelně jiskří. Fanoušci připravují své hlasivky na sobotní výkon a hráči obou celků ladí střelecké mušky. Jen jeden z týmů může odejít jako vítěz a ani jeden nedá svou kůži a hokejovou čest zadarmo.

Vzájemné střety v loňské sezóně

Řekli k soupeři:
Ústí nad Labem je kvalitní tým, ale to nebude hrát žádnou větší roli. Důležité je, jak se představíme my a jak budou hráči plnit úkoly, které jim naordinujeme.“

Vladimír Kolek – trenér KLH Chomutov

„Na vzájemnou konfrontaci se pochopitelně těšíme, přeci jen Ústí je hokejové a bude to pěkný zápas.“

Martin Davídek – útočník KLH Chomutov

„Je to zápas, který má všechno. Je vyhecovaný. Je to pravé derby. Bude to mít náboj a bude to výborný si myslím.“

Marek Hovorka – útočník HC Slovan Ústečtí Lvi

„Máme jim co vracet, ale odplata nyní? To ne, na to máme celou sezonu čas, ale bylo by příjemné vyhrát první zápas. A co na ně bude platil? Dobrá obrana. Snažit se je do ničeho nepustit a proměnit aspoň polovinu šancí, nenechávat se vylučovat, pak je ten zápas jiný.“

Martin Šagát – útočník HC Slovan Ústečtí Lvi

zdroj www.hcusti.cz

Loni si fanoušci užili atmosféry severočeských derby opravdu hojně. V základní hrací části a následné nadstavbě se Chomutov s Ústím potkal čtyřikrát a pomyslnou třešinkou na dortu pak byla sedmi zápasová finálová série. Všechny duely se těšily nejen nadprůměrné divácké kulise, ale i nadprůměrným výkonům na ledě – a to jak ze strany Slovanu, tak KLH.

Čtyři duely v základní části byly ve znamení velmi vyrovnaného a poměrně otevřeného hokeje – padlo při nich celkem 34 branek – po sedmnácti na každé straně. I přes takto vyrovnané skóre ale Chomutov z celkových možných 16 bodů vyválčil jen pět – za jednu výhru a dvě prohry v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem Chomutova a zároveň i nejlepším střelcem ve vzájemných duelech v základní části byl Stanislav Mikšovic (3+2), v závěsu se drželi Radek Duda a Martin Trochta (oba 2+1). Nejaktivnějším hráčem Slovanu byl v této fázi sezóny ve vzájemných zápasech Martin Šagát (2+3), následovaný Michalem Pšurným (2+2) a Robinem Hanzlem (1+3).

Finále ale bylo úplně o něčem jiném. Tady už byla předváděná hra opatrnější z obou stran a celkové skóre se po sedmi duelech zastavilo na poměru 18:19. Není třeba připomínat, že finále nakonec vyhrál Chomutov po sedmi zápasové bitvě, kdy v 53. minutě posledního zápasu poslal bílomodré do baráže přesnou trefou Jan Kovář, svým výkonem ale týmu hodně pomohl kapitán Zdeněk Skořepa, který byl ve finálové sérii nejproduktivnějším hráčem obou celků. Své střelecké konto zatížil třemi brankami a čtyřmi asistencemi.

V konečném zúčtování a po sečtení bodů jak ze základní části, tak z finále je ale nejproduktivnějším hráčem ve vzájemných zápasech v loňské sezóně Milan Kraft (3+6), v Ústí je to pak Milan Mikulík (1+7).

Ústí před sezónou

Vzájemné duely - venku:
2009/2010 - play off
Ústí - Chomutov 2:1
Ústí - Chomutov 5:2
Ústí - Chomutov 4:2
Ústí - Chomutov 1:2
2009/2010
Ústí - Chomutov 4:3p
Ústí - Chomutov 6:5
2008/2009
Ústí – Chomutov 2:6
2006/2007 – play off
Ústí – Chomutov 5:1
Ústí – Chomutov 2:3
Ústí – Chomutov 4:0
2006/2007
Ústí – Chomutov 1:0
Ústí – Chomutov 2:4
2005/2006
Ústí – Chomutov 3:2
Ústí – Chomutov 2:2

Ústecký kádr prodělal před touto sezónou několik změn. V brance v sobotu určitě nenastoupí Dušan Salfický, který celek opustil, a naopak našeho gólmana nebudou ohrožovat bratři Pšurní, kteří loni patřili ke špičce produktivity celé první ligy – ti letos budou bojovat za České Budějovice. Mezi těmi, kteří tým naopak posílili najdeme třeba Petra Hořavu.

I Ústí má za sebou maraton přípravných zápasů. Nevstoupilo do něj ale vůbec dobře, když hned v prvním duelu na ledě Kladna dostalo šesti brankový nášup – což byla vůbec nejvyšší prohra Slovanu v celé přípravě. Naopak nejvyšší výhru zaznamenali v zápase proti Hradci Králové, když zvítězili 5:1. Celkem šest zápasů pak Lvi z Ústí odehráli proti extraligovým celkům – připsali si v nich výhru nad Litvínovem v poměru 4:2 a remízu 2:2 s předloňským mistrem z Karlových Varů, ostatní duely s extraligovými týmy prohráli.