Ohlasy po utkání

Pro sérii byl klíčový druhý zápas v Ústí, říká trenér Kašpárek

Napsal 27.03.2011 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Tým převzal na konci října a původně mělo být jeho angažování jen provizorním řešením. Milan Kašpárek ale nakonec chomutovské Piráty vedl po zbytek sezony, až do nepovedené finálové série. „V rozhodujících momentech vše utkání jsme udělali hrubé chyby. To celou sérii rozhodlo,“ hledal včera bezprostředně po zápase důvody finálového kolapsu a vysoké prohry 0:4 na zápasy.

„Jedna věc je zklamání, že jsme se nedostali do baráže. A to druhé je stav série 4:0, který je pro nás hodně krutý a neodpovídá obrazu hry. Takový je ale sport, bohužel,“ smutně krčil rameny Milan Kašpárek, který tým převzal po Jaroslavu Liškovi po prohře s Berounem ze 14. kola.

„Celou sérii rozhodl ten druhý zápas v Ústí. Od druhé třetiny byli jasně lepší. Ústí nevědělo kam skočit a my jsme bohužel vždycky vyrovnali a pak strašně lacino inkasovali. Navíc se tam Ústí dostalo do vedení 3:1 v první třetině jen kvůli našim faulům,“ pokusil se najít rozhodující a zlomový moment celé série. „V čem nás předčili? V jednoduchosti a v té herní pohodě, která se jim na hokejky dostala díky těm dvěma vyhraným zápasům.“

Fanoušci vedení Chomutova během sezony vyčítali, že se mužstvo, kvůli hostování klíčových hráčů nemůže sehrát. Vidí v tomhle jednu z příčin porážky i Milan Kašpárek? „Já bych vám v tomhle dal třeba i za pravdu, kdybych si nepromítl série s Hradcem a Jihlavou, kde jsme odehráli hodně dobré zápasy,“ vrátil se ke čtvrtfinálové a semifinálové sérii, kde Chomutov jasně dominoval.

„Třeba Jihlavu jsme převálcovali a ta herní pohoda tam byla. My jsme si to zkazili sami v Ústí. Jedenáct dní jsme nehráli a dvě třetiny prvního zápasu nebyly nic moc, ale ve třetí už jsme byli lepší a mohli jsme ten zápas otočit, ale neproměnili jsme tutovky. No, a korunu jsme tomu nasadili ve druhém zápase.“

Chomutov, který měl tým plný hvězd, tak podlehl Slovanu, kde naopak letos výraznější jména chyběla. Podle Ústeckých to byla výhra týmu, který táhl za jeden provaz, nad individualitami v Chomutově. „Je to otřepaná fráze, ale jsou to taky jen lidi. Psychika dělá ve výkonu svoje,“ hodnotil své svěřence těsně po prohře Kašpárek, ale zároveň poznamenal. „Ale myslím si, že místy to možná toho zaujetí a srdíčka chtělo o trochu víc. A možná to byly ty rozhodující momenty, možná právě v tom druhém utkání, kdy jsme byli hodně nedisciplinovaní a to srdce a nasazení tam nebylo úplně od celého týmu. Bohužel…“

Jako jeden z problémů viděl i časté změny na postu hlavního trenéra. „Mužstvo se vždycky staví podle hlavního trenéra a to byla tragédie posledních sezon. Odešel Vláďa Kýhos, přišel Martin Pešout. Sezona byla neuspokojivá, tak se angažoval Radim Rulík, který tu měl být na dlouhou dobu. Sám z vlastní iniciativy ale odešel. Vzali se noví trenéři, nefungovalo to, tak jsem do toho naskočil já. Když si vezmete, kolik trenérských výměn tady proběhlo, tak musí být jasné, že to týmu rozhodně taky nepřidá,“ připomněl, kdo všechno v posledních letech Chomutov vedl.

A co podle něj bude letošní prohra a nepostup znamenat pro chomutovský klub? „Nejsem kompetentní se vyjadřovat k tomu, co to bude znamenat pro chomutovský hokej, ale doufám v to, že to nebude ni významného do mínusu a že se ta kára bude tlačit dál,“ zakončil.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC AZ Havířov 2010
Piráti Chomutov
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Lovosice
Piráti Chomutov