Ohlasy po utkání

„Chceme vyhrávat, i když to jsou jen přípravné zápasy,“ říká Karel Hromas

Napsal 02.08.2011 Jan Řápek
C h o m u t o v - První zápas nové éry chomutovského hokeje dopadl pro Severočechy skvěle. Na novém zimním stadionu, v nových dresech s novým logem a pod novým názvem se chomutovským pirátům podařilo porazit extraligového soupeře HC Energie Karlovy Vary. Rozhodující branku vstřelil ve třetí třetině nováček v chomutovském dresu Karel Hromas. „Jsem rád, že jsem to mohl dnes rozhodnout,“ dodává šťastný střelec.

Piráti Chomutov sehráli své první utkání v této sezóně a hned se jim podařilo vyhrát proti extraligovému týmu. Na domácím týmu bylo vidět velké nasazení, odhodlání a hlavně chuť po vítězství. „V takovýchto přípravných zápasech se musíte především sehrát na sezónu. Přijeli sem Vary, což je kvalitní mužstvo, které před pár lety dokonce vyhrálo celou extraligu. Mají mnoho zkušených i mladých hráčů a určitě si sem přijeli pro výhru. My jsme opravdu rádi, že jsme vyhráli, právě proto, že to je první zápas, i když je to jenom příprava,“ myslí si Hromas.

Chomutovští do zápasu vrazili po hlavě a nezalekli se tvrdé hry Karlovarské Energie. I oni tedy museli hrát na tělo. „Mně tvrdá hra nevadí a Vary jsou na tohle stavěné. Jsou tím známé i v extralize, tím že hrají nepříjemný hokej,“ říká chomutovský střelec. On sám byl během utkání párkrát vykázán na trestnou lavici. „ První vyloučení byla má hloupost, zbytečný faul v útočném pásmu. To druhé snad radši ani nebudu komentovat. Nepochopil jsem výrok rozhodčího,“ dodává.

Přes tvrdý úvod se diváci dočkali branky v polovině první třetiny. Energie se díky dvěma rychlým brankám dostala do vedení 0:2. „Dostali jsme dva blbé slepené góly. Při tom prvním tam naše lajna clonila gólmanovi, takže asi nic neviděl a hned poté jsme dostali další. Takový je hokej. Jednou se prohrává, jednou se vyhrává. Dneska nám to vyšlo. My to nemůžeme zabalit pokaždé, když prohráváme. Nám to tam taky padlo, pak znova a nakonec se nám podařilo otočit vývoj zápasu a udržet to příznivé skóre,“ komentuje vývoj utkání střelec vítězného gólu. Druhý gól hostů zařídila dvojice Kuběna a Zucker, kteří ještě v loňské sezóně hájili barvy Pirátů. „Mně je jedno kdo ze soupeřů nám dává góly. Důležité bylo, že jsme ty dva góly dotáhly a otočili.“

Dnešní zápas byl i prvním ostrým zápasem na novém stadiónu, a jelikož byl připraven i zábavný program, byla aréna téměř zaplněna. Na první pirátskou výhru se přišlo podívat necelých pět tisích fanoušků. „ Hrálo se parádně, akorát tady bylo trošku horko. Diváci ale zvládli vytvořit výbornou atmosféru. Je to opravdu hezké, když je nový stadion a lidi tam chodí,“ hodnotí situaci chomutovský hráč.

Karel Hromas je v chomutovském týmu nováčkem. Přišel sem během přípravy z týmu pražské Sparty. „ Doufám, že jsem zapadl dobře. Je mi tady dobře a myslím si, že trenéři si vybudovali i dobrý tým, se kterým mají spoustu plánů.“ Právě proti svému minulému týmu se Hromas se svými spoluhráči postaví ve čtvrtek v dalším přípravném zápase a opět na domácí půdě. „Bude to trošku specifické, ale spoustu hráčů tam potkal podobný osud jako mě. Kádr se obměnil, takže tam znám tak sedm hráčů. Bude to trošku jiné, ale budeme chtít opět vyhrát. Nesmíme ovšem zapomenout, že to jsou stále přípravné zápasy, takže ještě budeme pilovat obranu a herní systémy.“

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Piráti Chomutov
×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov