Ohlasy po utkání

Petr Jíra po čtvrtém finále: ”Pak už to bylo v hlavách, ne o schopnostech!”

Napsal 26.03.2011 Jan Řápek
C h o m u t o v - Ani počtvrté se Chomutovu nepodařilo porazit Ústecké Lvi. Na první branku se čekalo až do dvacáté šesté minuty, ale bohužel skóre otevírali hosté. Chomutovští nakonec prohráli 1:4 a v sérii se jim ani jednou nepodařilo vyzrát na Ústí. Všechny zápasy odehrál i chomutovský odchovanec Petr Jíra, který po skončení finálových bojů komentoval nejen poslední zápas.

Chomutovští do zápasu vstupovali s tím, že v sérii prohrávají už 0:3 na zápasy. Do čtvrtého zápasu se ovšem připravili a doufali ve strhnutí série ve svůj prospěch. „Trenér nám po včerejším zápase říkal, abychom nebyli vystresovaní a skleslí. Dali jsme do toho všechno, ale v těch hlavách už asi bylo, že v sérii prohráváme 3:0 a přišla nervozita, možná jsme cítili moc velkou zodpovědnost. Dnešní zápas byl spíš o hlavě než o schopnostech,“ shrnul Jíra.

Chomutov začal opatrně a už od začátku zápasu se musel bránit tvrdým ústeckým nájezdům. Celou první třetinu hráči vzorně odolávali, zlom nastal až ve druhé třetině, kterou Ústí ovládlo v poměru 3:1. „První třetina nebyla špatná, ale chyběla tam lehkost v zakončení. Hrozně jsme se nadřeli na každý gól v téhle sérii. Rozhodla ta pohoda, která nám na našich hokejkách chyběla,“ komentoval vývoj v utkání chomutovský odchovanec.

Ústečtí přidali ještě jednu branku ve třetí třetině a slavili vítězství. Chomutovu se ve finále ani jednou nepodařilo je porazit. „Už je jedno jestli prohrajete 4:0 nebo 4:3. Kdyby ta série dopadla 4:3 tak by to zklamání bylo stejné. Naším cílem nebylo jenom finále, ale hlavně vyhrát baráž. Pocity teď po finále určitě nejsou dobré, takhle jsme si to nepředstavovali. Opakuje se chomutovské prokletí, že již několik sezón se dostaneme takhle daleko, ale nedotáhneme to do vítězného konce.“

Chomutovu se dnes podařilo skórovat pouze jednou, za což podle Jíry může především dobrá ústecká obrana. „Ústí dobře brání. Hrají jednoduše. My jsme se na ně tlačili, ale jakmile jsme udělali chybu, tak ji dokázali potrestat,“ hodnotil sérii Jíra a poukázal i na větší disciplinovanost v dnešním zápase. „Nevím jaký byl poměr vyloučení, ale snažili jsme se dneska nefaulovat.“

A jaká byla podle Petra Jíry právě ukončená sezóna? Prý hodně specifická. „Tahle sezóna byla dost zvláštní. Byla tam změna trenérů ještě před startem sezony, pak další změna trenérů v jejím průběhu. Několik hráčů šlo na hostování a přišli naopak jiní. Určitě zklamání a celkově neúspěšná sezóna.“ V příští sezóně budou Chomutovští opět bojovat o postup do extraligy. „Tady v Chomutově určitě nemůžou být jiné cíle, než znova bojovat o extraligu."

Prohra mrzela chomutovského útočnka o to víc, že fanoušci dokázali hlavně ve druhé třetině vytvořit fantastickou atmosféru, ze které mrazilo. "Chtěl bych za to našim faouškům poděkovat. Dneska nás úžasně podporovali i v okamžicích, kdy jsme prohrávali,“ dodal na závěr.

Do baráže o extraligu tedy postupuje Ústí. „Přál bych jim aby postoupili, myslím že na to mají.“

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Piráti Chomutov
×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov