Preview k zápasu

Přijďte se rozloučit s končící sezónou! Piráti na závěr přivítají jihlavskou Duklu

Napsal 22.03.2018 Michal Luxa
C h o m u t o v - Třiadvacátý březnový den nabídne poslední souboj v sezóně 2017/2018. V rámci play-out Tipsport extraligy přivítají Piráti před vlastním publikem Jihlavu. Zatímco Chomutov se rozloučí s probíhajícím ročníkem, Jihlavu čeká boj o extraligovou příslušnost. Rozlučkové střetnutí svěřenců Vladimíra Růžičky startuje v tradičních 17 hodin a 30 minut.

Extraligový nováček po roce v boji o extraligu

Extraligový nováček se rozhodně v sezóně neztratil a především chomutovské Piráty v sezóně pořádně potrápil. Dukla po základní části skončila na předposledním, tedy třináctém místě, když získala sedmapadesát bodů. V základní části měla Jihlava obrovské potíže se střílením branek, vždyť jich dala pouze 106, což je v průměru něco málo přes dva góly na zápas. V tomto ohledu se svěřenci Petra Vlka stali nejhorším celkem v české nejvyšší soutěži.

Do soubojů poražených celků nastupovala Jihlava se ztrátou osmi bodů na Mladou Boleslav a na Chomutov ještě před začátkem této skupiny ztrácela už jedenáct bodů. Dukla ztratila naději na vyhnutí se baráži v soubojích s Litvínovem, které oba prohrála. Aktuálně získal tým z Vysočiny třiašedesát bodů, když v této části sezóny porazil právě Chomutov, ale také Bruslaře.

Chomutov - Jihlava
1. místo
75 bodů
POZICE3. místo
63 bodů
146:172SKÓRE114:148
V – VP – PP – P
15 – 10 – 10 – 22
7 – 7 – 6 – 8
BILANCE
DOMA/VENKU
V – VP – PP – P
14 – 7 – 7 – 29
3 – 2 – 5 – 18
14,22 % – 84,42 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ12,16 % – 81,54 %
38 bodůRADEGAST INDEX95 bodů
780 tr. minutTRESTNÉ MINUTY522 tr. minut

Pozn.: pozice jsou vztažené pouze na skupinu o umístění, do které se ale přenáší zbylé statistiky.

Vzájemné zápasy nabízejí vyrovnané bitvy

4. kolo Chomutov – Jihlava 4:3 prodl.
Branky a nahrávky: 25. Mrázek (Koblasa, Valach), 31. Tomica (Huml, Grman), 58. V. Růžička (TS), 65. Sklenář (V. Růžička, Mrázek) - 32. Žálčík (Kajínek), 52. R. Hubáček (Šidlík, Čachotský), 57. F. Seman (Čachotský).

17. kolo Jihlava – Chomutov 4:3 sn.
Branky a nahrávky: 25. Rys (Čachotský), 48. Zeman (Žálčík), 60. Kubalík (Šidlík, Čachotský). rozh. náj. Zeman - 9. Tomica, 17. Vondrka (Sklenář, Slovák), 21. Růžička (Tomica).

30. kolo Chomutov – Jihlava 4:2
Branky a nahrávky: 23. Dietz (Flemming), 36. Hlava (Dlouhý), 42. Růžička (Grman, Tomeček), 59. Huml (Vondrka) - 36. Žálčík (Bryhnisveen, Anděl), 58. Jiránek (Hubáček, Čachotský).

43. kolo Jihlava – Chomutov 3:2
Branky a nahrávky: 15. Stříteský (Čachotský, Dostálek), 16. Suchánek (Diviš, Seman), 57. Dostálek (Kajínek, Zeman) - 4. Poletín (Smejkal), 22. Koblasa (Knot).

Play-out Jihlava - Chomutov 3:1
Branky a nahrávky:15. Rabbit (Hamill, Diviš), 42. Skořepa, 46. Jiránek (de la Rose, Čachotský) - 31. Chrpa (Vantuch). Střely na branku: 21:28. Vyloučení: 2:5. Využití: bez využití. V oslabení: 0:0. Vhazování: 35:28. Hity: 7:4.

V posledním utkání zvítězila Jihlava, která si díky tomu udržela teoretickou naději na záchranu už v play-out. Jenže následně nezvládla následující duel. Devátého března zajížděli Piráti na Duklu, kde soupeři podlehli. Už v páté minutě posunul puk za Lukešova záda Wacey Rabbit. Chomutovští zásluhou Jakuba Chrpy vyrovnali. Jenže to bylo z jejich strany vše. Slovo si vzal opět tým z Vysočiny, který po brankách Josefa Skořepy a Tomáše Jiránka získal veledůležité tři body.

Sestava Jihlavy: Kořenář – Suchánek, Stříteský, Šidlík, de la Rose, Váňa, Kajínek, Půža – Jiránek, Zeman, Čachotský Anděl, Skořepa, Straka, Seman, Hubáček, Žálčík, Diviš, Hamill, Rabbit.

Sestava Chomutova: Lukeš – Dietz, Flemming, Knot, Valach, Trefný, Slovák, Grman – Sklenář, V. Růžička, Skokan, Koblasa, Smejkal, Šťovíček, Poletín, Huml, J. Havel, Chrpa, Vantuch, Lauko

Koho sledovat v dresu soupeře…

Jestli se na někoho může Dukla spolehnout, jsou to skvělí brankáři. Brankovišti Jihlavy aktuálně vládne Josef Kořenář, jenž předvádí výborné výkony. Záda mu kryje kolega z mistrovství světa do dvaceti let Jakub Škarek. V ofenzivě patří k nejlepším kapitán Tomáš Čachotský, jenž je lídrem týmového bodování v základní části a navíc tráví na ledě v průměru nejvíce času. Ovšem ve skupině poražených se zkušenému útočníkovi moc nedaří. Mezi obránci patří k nejlepším švédský bek Erik de la Rose, jenž posbíral v pěti zápasech čtyři kanadské body.

Piráti Chomutov – HC Dukla Jihlava
Štěpán Lukeš – 81,82 %
Dominik Pavlát – 96 %
Tadeáš Dvořák – 80 %
BRANKÁŘIJosef Kořenář – 95,65 %
Lars Volden – 100 %
Jakub Škarek – 85,71 %
Ronald Knot
5 bodů (3+2)
PRODUKTIVITA Erik de la Rose
4 body (1+3)
Ronald Knot
3 góly
GÓLYJosef Skořepa
2 góly
Petr Koblasa, Lukáš Vantuch
oba 3 asistence
ASISTENCEErik de la Rose
3 asistence
Ivan Huml
41/67 – 61,19 %
VHAZOVÁNÍ Josef Skořepa
43/66 – 65,15 %
Juraj Valach
5 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STELYDavid Váňa
13 zbl. střel
Tomáš Slovák
4 hitů
HITYDavid Kajínek
6 hitů
Nicolas Hlava, Brett Flemming
oba 25 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYDavid Kajínek
27 tr. minut
Juraj Valach
23:00 min/z
ČAS NA LEDĚMatěj Stříteský
21:19 min/z

Pozn.: pozice jsou vztažené pouze na skupinu o umístění, do které se ale přenáší zbylé statistiky.

Složení baráže je kompletní

Prvním účastníkem barážové skupiny se stal Litvínov, jehož o pár dní později doplnila Jihlava. Zatímco oba extraligové celky čeká před bojem o přežití ještě jedno střetnutí, týmy z WSM ligy již odpočívají a soustředí se na boj o postup mezi tuzemskou smetánku. Vítězem druhé nejvyšší soutěže se staly Karlovy Vary, které po pádu udržely celek schopný návratu. Západočeský tým doplnilo ve středu Jágrovo Kladno, které celkem snadno přejelo České Budějovice.

O zápase …

Jak už bylo několikrát zmíněno, Chomutov čeká loučení se extraligovou sezónou. Fanoušci, ale také hráči by si toto střetnutí měli užit a společně vítězně zakončit ročník. Naopak Duklu čeká seřízení optimální formy pro barážovou skupinu. Duel startuje v pátek od 17 hodin 30 minut, pokud se nedostanete přímo do ochozů Pirátské arény, můžete jej sledovat na www.onlajny.com.