Ohlasy po utkání

„Chtěli jsme se s fanoušky důstojně rozloučit,“ pravil Ronald Knot po poslední bitvě sezóny

Napsal 24.03.2018 Marek Douda
C h o m u t o v - Sezóna je u konce! Piráti v rámci šestého kola skupiny o umístění na domácím stadionu hostili Duklu Jihlava a ti, kteří očekávali nudné utkání byli na omylu. Zápas byl plný akcí, branek i osobních soubojů, s prodloužením zakončeným nájezdovou loterií. Přesto, že se z konečného vítězství 3:2 radoval klub z Vysočiny, Severočeši završili sezónu se vztyčenou hlavou. V posledním kole skupiny byl vidět Ronald Knot, který si v utkání připsal jednu branku a s jistotou lze říci, že v Chomutově setrvá minimálně do konce nadcházejícího ligového ročníku.

„Byl to pro nás poslední zápas sezóny, takže jsme se chtěli rozloučit s fanoušky nějakým důstojným způsobem a dobrým výsledkem. Sice se nám to úplně nepodařilo, protože jsme prohráli po nájezdech, ale myslím si, že to byl docela dobrý hokej a je důležité, že jsme se rozloučili s fanoušky,“ zdůraznil bývalý hráč Mladé Boleslavi.

Svěřenci kouče Růžičky si ve čtvrtém kole skupiny definitivně pojistili extraligovou příslušnost pro příští sezónu, když Mladou Boleslav přestříleli v poměru 5:4 a slavili zisk tří bodů. O tom, že se týmu touto skutečností ulevilo, hovořil taktéž průběh navazujícího střetnutí s Vervou Litvínov, ve kterém Piráti jasně dominovali a zvítězili ve druhém utkání v řadě.

„Poslední dva zápasy jsme hráli bez tlaku a uvolněněji, protože jsme měli jistotu, že se nic nestane. V Litvínově bylo vidět, že jsme měli klid na hokejce a věřili jsme si. Člověk si vyzkouší věci, které normálně během zápasu nemůže, ale rozhodně jsme chtěli vyhrát poslední zápas doma,“ upřesnil člen třetí obranné dvojice Pirátů.

Samotný střet s Duklou Jihlava byl výrazný pro časté souboje i hojný počet trestných minut, což platilo hlavně po dvou třetinách. Diváci mohli vidět taktéž hru tři na tři, což není v základní hrací době běžnou záležitostí. „Neřekl bych, že to bylo úplně vyhrocené. Z naší strany to byla spíše taková nešikovnost. Dvakrát nebo třikrát se nám stalo, že jakmile jsme šli do přesilovky, hned jsme faulovali, což je samozřejmě hloupost. Někdy se to tak seběhne, ale jsem rád, že to nakonec dobře dopadlo,“ pravil chomutovský bek s číslem 3.

Psala se 29. minuta, když Chomutovští prohrávali o jednu branku a se snahou vyrovnat okupovali pásmo hostujícího celku. Obranná dvojice ve složení Mrázek-Knot zaúřadovala, když první jmenovaný přihrál na Ronalda Knota, jenž nahozeným pukem trefil odkrytý prostor svatyně Dukly a srovnal. „Dostal jsem puk od modré od Mráziče a jel na mě útočník, tak jsem se mu snažil vyhnout, jen abych netrefil jeho. Doufal jsem, že puk někam propadne nebo ho někdo dorazí a spadlo to tam, takže jsem byl rád,“ popsal první branku Chomutova v utkání.

Těsně před utkáním s jihlavským týmem bylo oficiálně potvrzeno, že Ronaldovo hostování pod Krušnými horami bude pokračovat i v příští sezóně. Skutečnost, že sám mladý bek se o setrvání dle vlastních slov dozvěděl během zápasu z úst hlasatele, byla úsměvná. Bylo ovšem patrné, že se na další zkušenost v pirátském dresu těší a je v chomutovském regionu spokojen.

„Abych byl upřímný, ještě jsem nedostal žádnou zprávu o mém definitivním setrvání v klubu. V podstatě jsem se to dozvěděl z kostky během hry a jsem moc rád. Dostávám tu obrovský prostor na ledě a jsem s tím strašně spokojený, protože v Boleslavi bych tolik příležitostí nedostal. Doufám, že to tak bude pokračovat dál,“ řekl s úsměvem.

Vysoký bek zavítal na pirátskou loď v polovině prosince, kdy se stal součástí přestupové rošády s Mladou Boleslaví a téměř okamžitě se zařadil mezi důležité články sestavy. Jeho přínos pro hru Chomutova byl znatelný a mladý obránce po posledním utkání osobně litoval, že se týmu nepodařilo získat více bodů.

„Když zhodnotím čas, který jsem v klubu strávil, okolo Vánoc a na Nový rok jsme udělali slušnou šňůru. Vyhráli jsme pár zápasů, ale bohužel málokdy za tři body, spíše za dva v prodloužení. Je sice fajn, že jsme vyhrávali, ale spoustu bodíků jsme poztráceli. Před koncem základní části jsme naháněli body, snažili jsme se, kde to šlo, ale ve výsledku nám scházelo pár bodů pro předkolo,“ mrzelo pražského rodáka.

Vyřazovací boje o Masarykův pohár se řítí do cíle a letos lze jen stěží stanovit jasného favorita na zisk trofeje. Výsledky ze základní části jsou z pohledu na jednotlivá utkání minulostí a většina střetů v probíhajících čtvrtfinálových sériích je nesmírně vyrovnaná. Chomutovský obránce přiznal, že vyřazovací boje sleduje a zároveň dodal, že ho překvapuje, jakým způsobem některé týmy trápí očekávané favority.

„Člověk se tak trochu trápí tím, že jsme mohli být v play-off také. Jde vidět obrovský rozdíl mezi základní částí a vyřazovacími zápasy. Myslím si, že to diváky musí bavit. Favorita nemám, ale musím říct, že mě překvapují týmy, které postupovaly z horších pozic a teď trápí favority. Sám jsem zvědav, jak to celé dopadne,“ odvětil závěrem.