Ohlasy po utkání

„Mrzí nás, že jsme poslední utkání pro fanoušky nevyhráli,“ litoval Jiří Smejkal po duelu s Duklou

Napsal 23.03.2018 Michal Luxa
C h o m u t o v – Psal se den 23. března 2018, kdy Pirátům skončila další extraligová sezóna. V posledním kole skupiny poražených celků přivítali Chomutovští před vlastním publikem Jihlavu. Loučení to bylo hořké, jelikož Severočeši soupeři podlehli, ale také, protože nastal konec chomutovského odchovance Nicolase Hlavy. Do utkání se zapojil také Jiří Smejkal, jenž mohl v prodloužení dát výsledku definitivní tečku. Ovšem to se nepovedlo, a tak vítězstvím povzbuzená Dukla míří do bojů o existenci v nejvyšší soutěži.

V posledním kole poražených celků Tipsport extraligy nestačili Piráti na Jihlavu. Duel dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž se Chomutovským vůbec nedařilo, a tak si bod navíc připsala Dukla. Ovšem vraťme se ještě do základní hrací doby. V úvodu střetnutí Severočeši na soupeře vlétli, ale byli to hráči z Vysočiny, kteří vsítili první branku. Pirátům se podařilo převážit misky vah na svou stranu, jenže po nedorozumění Dominika Pavláta s jedním z obránců znovu vyrovnal Richard Diviš.

„Chtěli jsme si zápas užít. Věděli jsme, že je poslední a doma, tak jsme chtěli vyhrát. Určitě to nebylo v takovém tempu, v jakém zápasy před tím. Bylo to takové odlehčené, ale určitě jsme chtěli vyhrát. Trochu nás mrzí, že se nám nepovedlo utkání pro fanoušky vyhrát,“ odpovídal uvolněně Jiří Smejkal. „Tenhle rok je to taková naše klasika. Vždycky hrajeme dobře, a pak dostaneme gól. Pak třeba nehrajeme tolik dobře, ale branku dáme. Myslím si, že jsme se poté zvedli a otočili to na 2:1. Jenže pak jsme udělali hrubou chybu a oni vyrovnali. Ve třetí třetině byly oba týmy zalezlý a šlo těžko něco udělat,“ hodnotil poslední střetnutí.

Čtrnáct vteřin před vypršením nastaveného času našel v předbrankovém prostoru Michal Vondrka najíždějícího Jiřího Smejkala. Domácí útočník měl na hokejce rozhodnutí, jenže pokus na zadní tyč do prostoru tří tyčí nezaplul. „Věděl jsem, že mi to Mižu bude dávat. V první chvíli jsem myslel, že na mě bek skočí, že bych to vrátil zpátky do prázdné. Ale viděl jsem, že zůstal u něj, tak jsem chtěl vystřelit nahoru na lapačku, jenže mi to sjelo. Kdyby mi to nesjelo, byl by to gól,“ řekl trochu zklamaně.

Vypadalo to na klidné svátky, ale 27. prosince 2017 se místo pojídání cukroví, upekla výměna. Tomáše Dvořáka a Jiřího Smejkala čekala cesta na sever Čech. Opačným směrem putoval zkušený Ján Laco. Zatímco Dvořák působení v organizaci Pirátů spíše promarodil kvůli zranění z derby v Litvínově, Smejkal se zabydlel v sestavě na tolik, že trávil na ledové ploše stále více času.

„Přesun hodnotím pozitivně. Ve Spartě, i když jsem hrál dobře, tak konce zápasů to bylo stažené na tři formace a starší hráče. Takže jsem byl po hokejové stránce rád, že jsem do Chomutova mohl jít. Bylo mi řečeno, že když tady hraje někdo dobře, tak hraje hodně. To se mi potvrdilo, když jsem hrál dobře, tak jsem hodně hrál. Pro mě to je super štace, takže jsem za to rozhodně rád,“ kvitoval přesun do organizace Pirátů jednadvacetiletý útočník. „Mám na Spartě ještě smlouvu na dva roky, takže v Chomutově mám hostování do dubna. V květnu se vracím na Spartu,“ doplnil.

Trenér Vladimír Růžička je známý svým citem pro výběr hráčů, ale také tím, že pro vyšší tón hlasu nejde daleko. Ambiciózní kouč dával v právě skončeném ročníku spoustu času mladým hráčům. „Určitě bouřlivákem je. Ale ukázal, že má pro trénování velký cit. Ví, koho má v určitých chvílích nasadit, a myslím si, že v tomhle je v Česku možná jediný,“ prozradil na adresu uznávaného trenéra.

V Chomutově v základní části odehrál Jiří Smejkal sedmnáct zápasů, v nichž posbíral devět kanadských bodů. Rodák z Českých Budějovic zaznamenal čtyři branky, k nimž přidal pět přesných přihrávek. Piráti do vyřazovacích bojů nepostoupili, a tak museli vzít za vděk zápasy play-out.

Jednadvacetiletý centr, případně levé křídlo, odehrál čtyři duely. V nich někdejší mládežnický reprezentant vstřelil jeden gól a přidal dvě asistence. „Musím přiznat, že když jsem sem přišel, měl jsem trochu problémy se zvyknutím si na obrannou hru. Jenže zápas od zápasu to bylo lepší. Poté jsem byl přiřazený k Michalu Vondrkovi a myslím si, že nám to spolu šlo. Od nějakého pátého možná šestého zápasu, které jsem zde odehrál, mohu být se sebou spokojený,“ uvedl závěrem.