Poslední duel základní části v Chomutově: Piráti vyzvou šestou Olomouc

Napsala 07.03.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odehrají poslední kolo dlouhodobé části Tipsport extraligy proti jistému účastníkovi čtvrtfinále z Olomouce, se kterou mají pozitivní bilanci. Růžičkovu družinu potom čekají boje v rámci play-out, kde s jistotou narazí na karlovarskou Energii a pardubické Dynamo. Kolo s číslem 52 uvidí chomutovská ROCKNET ARÉNA v pátek 8. března od 18 hodin, neboť zápasy mají jednotné začátky.

Olomouc si sedmizápasovou sérií vítězství zajistil čtvrtfinále

Olomouc se v první čtvrtině ligy pohybovala ve čtyřce pro předkolo, ze které se i díky šestizápasové sérii výher od 23. listopadu dostala do šestky pro přímý postup do čtvrtfinále. Hned poté však následovala dlouhá šňůra deseti zápasů, ze kterých Kohouti urvali jedinou výhru a opět klesli.

Od 46. kola nejvyšší tuzemské soutěže hokejisté z Hané sedmkrát vyhráli. Mezi nejcennější výhry patří skalpy Liberce nebo Plzně, proti kterým inkasovali jediný gól. Následně svěřenci Jana Tomajka se Zdeňkem Motákem zvládli i utkání proti týmům ze druhé půlky tabulky, což zakončí duelem s Piráty.

Olomouc si jistotu přímého postupu rovnou do čtvrtfinále zajistila v 51. kole, kdy definitivně odrazila dotírání Vítkovic a Mladé Boleslavi, na které už má náskok pěti respektive šesti bodů. Ve vyřazovacích bojích narazí Kohouti na třetí celek, kterým bude Plzeň nebo Hradec Králové.

Zlín, Sparta nebo Litvínov. Kdo spadne do play-out?

Aktuálně je na jedenácté pozici Litvínov, který musí spoléhat na výsledky soupeřů, ale může stále odsunout Spartu nebo Zlín.

Ne 24. 3. Neznámé – Piráti

Oba celky mají situaci ve vlastních rukou, stačí jim v posledním kole bod. Pražané přivítají Liberec, který bude bojovat na dálku se Třincem o Prezidentský pohár, i Tygrům však stačí bod. Zlín přivítá Kometu, která už ze šestky nevypadne.

Chemici každopádně potřebují tříbodovou výhru na ledě Vítkovic, které budou hrát pouze o udržení sedmé pozice.

V případě litvínovské výhry, ztráty Beranů a bodu pro Pražany se všechny týmy srovnají na 74 bodech. To by v minitabulce poslalo do předkola Spartu a Litvínov. Při rovnosti dvou týmů má Litvínov lepší vzájemné zápasy se Zlínem, se Spartou nikoliv.

Piráti mají s Olomoucí pozitivní bilanci, vyhráli za tři body a po nájezdech

Piráti v prvním vzájemném utkání 26. října loňského roku prolomili venkovní nemohoucnost a připsali si tři body. V dalším duelu Chomutovští na vlastním ledě vedli o dva góly, ale Kohouti si vynutili prodloužení a následné nájezdy, v nichž vystřelil druhé vítězství Vladimír Růžička. Na závěr Růžičkova družina na Hané vedla, ale od patnácté minuty skórovali už jenom domácí.

Olomouc – Chomutov 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Irgl (Burian, Kolouch), 47. Knotek (Škůrek, Káňa) – 3. Havel (Marjamäki, Flemming), 5. Marjamäki (Knot), 18. Marjamäki.
Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Střely na branku: 32:16. Zblokované střely: 13:9. Hity: 6:5. Vhazování: 33:36.

Chomutov – Olomouc 4:3sn (0:0, 1:1, 2:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Dietz (Sklenář, Klíma), 41. Koblasa (Růžička, T. Svoboda), 44. Stránský (Tomica), rozh. nájezd Růžička – 33. Jaroměřský (Nahodil), 48. Jergl (Ostřížek), 50. Jergl (Dujsík, Konrád).
Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 31:40. Zblokované střely: 9:5. Hity: 8:6. Vhazování: 30:21.

Olomouc – Chomutov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Ostřížek (Jaroměřský, Konrád), 50. Jergl, 58. J. Knotek (Jaroměřský, Jergl) – 11. Dlouhý (Duda, Knot).
Vyloučení: 2:6. Bez využití. Střely na branku: 47:14. Zblokované střely: 7:7. Hity: 7:5. Vhazování: 38:33.

Piráti nestačili na Třinec, Vladimír Růžička prolomil střelecké trápení

Oceláři si do pětatřicáté minuty vypracovali třígólové vedení, které snížil v početní výhodě Vladimír Růžička. To ale bylo od Pirátů všechno, takže si venkovní bilanci nezlepšili a celkově prohráli počtvrté v řadě pouze s jedním vstřeleným gólem.

Třinec – Chomutov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Marcinko (M. Růžička, Hrňa), 25. Marcinko, 35. Werek (Galvinš, Polanský), 60. Werek (Polanský) – 36. V. Růžička (Sklenář).

Poslední sestava Chomutova: Peters – Jank, Flemming, Trefný, Knot, Dietz, Blaha, Valach – Tomica, V. Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Raška (´94), Havel – Marjamäki, Vantuch, Stránský – Koblasa, Klhůfek, Gut.

Olomouc s Janem Lukášem v brance porazila Zlín a pojistila si šestku

První třetina v Olomouci už se chýlila ke konci, jenomže Aleš Jergl třicet vteřin před sirénou otevřel skóre utkání. V dalších třetinách přidali Kohouti ještě dvě trefy a šli si pro výhru s nulou, kterou však Janu Lukášovi sebral Daniel Gazda.

Olomouc – Zlín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Jergl, 26. Burian (Káňa, Strapáč), 43. Kolouch (Švrček) – 45. Gazda (Kulda).

Poslední sestava Olomouce: Lukáš – Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Švrček, L. Rutar, Ondrušek – Jergl, Kolouch, Ostřížek – Irgl, Strapáč, Burian – Holec, Skladaný, Laš – Tomeček, Mráz, Káňa – Handl.