Ohlasy po utkání

„Varům máme co vracet a vzájemné zápasy musíme zvládnout,“ burcoval Jakub Sklenář po základní části

Napsal 09.03.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v - V posledním kole dlouhodobé části Tipsport extraligy zajížděla do Chomutova omlazená, ale postupem posílená, Olomouc, kterou Piráti zdolali. Střetnutí bylo dlouho vyrovnané, ovšem v poslední dvacetiminutovce využil dvě přesilové hry Ronald Knot, jemuž na pátou branku, po krasném driblingu, přihrál Jakub Sklenář.

V posledním kole základní části Tipsport extraligy si Piráti vyšlápli na omlazenou Olomouc, která si v předchozím duelu zajistila postup přímo do čtvrtfinále vyřazovacích bojů. Chomutovští do střetnutí nevstoupili dobře, ale vše se změnilo od druhé třetiny, kdy Severočeši zlepšili pohyb a začali sázet soupeři góly. Soubor lodivoda Vladimíra Růžičky bral veledůležité tři body za vítězství 5:3.

„Bylo to nepříjemné utkání. Olomouc je v pohodě a udělala šestku. Někteří kluci jí chyběli, ale oni neměli co ztratit a hráli jakoby v klidu. Zato my byli ze začátku trochu v křeči. Ale jsme rádi, že jsme duel přetavili ve vítězství,“ hodnotil Jakub Sklenář závěrečný zápas dlouhodobé části. „Juniorský styl jsem nijak nevnímal. Nevšímal jsem si, zda měl soupeř koš nebo plexi,“ odpovídal na další otázku o změně stylu Mory.

Tým z Hané se rychle ocitl ve vedení a první třetinu byl aktivnější. Ovšem od druhé se obraz hry změnil a najednou si Piráti tvořili obrovské šance. Do dvoubrankového vedení posunula domácí celek nově složená dvojice elitního útoku. Pavel Klhůfek se pasoval do role nahrávače, Vladimír Růžička zase do pozice střelce. Jenže Olomouc se rychle prosadila a byla na dostřel. Zápas rozhodla až třetí třetina, v níž se v přesilových hrách dvakrát zapsal mezi střelce Ronald Knot, jenž se prezentoval přesnými ranami.

„Rozhodující mohly být přesilové hry. Je pravda, že se nám první přesilovka vůbec nepovedla. Bylo super, že jsme si pak řekli o další fauly, které jsme potrestali. Zaplať pánbůh, že máme tři body,“ ulevilo se třicetiletému bránícímu útočníkovi.

Před pátou brankou se Jakub Sklenář nacházel mezi kruhy, kde diváky zvedl ze sedadel povedeným driblingem. Poté 175 centimetrů vysoký útočník vybídl krosovou nahrávkou ke skórování Ronalda Knota, jenž poslal černou gumu do levé šibenice. „Viděl jsem puk ve vzduchu, tak jsem si ho zkusil vzít, no a vyšlo to. Pak z toho byla přihrávka na Ronyho, který to parádně trefil, takže to bylo takové vtipné,“ nekrýval spokojenost.

Před začátkem skupiny o umístění se díky vítězství dotáhli Chomutovští na rozdíl tří bodů za Karlovy Vary, které v posledním zápase nestačili v západočeském derby na Plzeň. Piráti tak mají o co hrát a boj o vyhnutí se baráži dál pokračuje. „Bylo to hodně klíčové. Doufali jsme, že Plzeň zvládne Vary porazit a my museli vyhrát. Už se nemáme na co šetřit, zápasů je méně a méně. Teď si to s nimi rozdáme v play-outu a doufám, že to zvládneme,“ burcuje před rozhodující částí sezóny hráč s osmaosmdesátkou na zádech.

Posledním rébusem byla otázka, kdo doplní Chomutov, Karlovy Vary a Pardubice ve skupině o umístění. Zatímco Zlín a Sparta své zápasy zvládly, Litvínov odjel z Vítkovic s porážkou a je tedy čtvrtým účastníkem. „Je to pro mě novinka, výsledky jsem nevnímal,“ vypálil Jakub Sklenář bezprostředně po zápase s Olomoucí. „Zase budeme mít všechno blízko a nebudeme moc cestovat. Hlavně musíme zápasy zvládnout. Doteď jsme se trápili střelecky. Věřím, že na poslední zápas navážeme, začneme góly dávat a vyhrávat,“

Už následující úterý zajíždí Piráti k veledůležitému střetnutí na západ Čech, kde se střetnou s Karlovými Vary. V případě vítězství by se Chomutovští mohli konečně na Energii bodově dotáhnout, což by třináctý celek tabulky výrazně psychicky posílilo. „Už tohle utkání bylo důležité a teď vzájemné zápasy s Vary musíme zvládnout. Pokud je nezvládneme, tak hold tam nemáme co dělat,“ nehledal výmluvy. „Máme jim co vracet. Nedávno jsme s nimi doma prohráli a my si k nim pojedeme pro tři body,“ pokračoval v odpovědi bronzový medailista z mistrovství světa do osmnácti let.