Aktuální zprávy

Pod drobnohledem: Akce po akci rakouského reprezentanta Lakose

Napsal 05.10.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – S novou sezónou přichází i novinka na našem webu. V utkání devátého kola tuzemské nejvyšší soutěže jsme detailně sledovali, jak si vedl rakouský reprezentační obránce ve službách Pirátů André Lakos. Ten v utkání plným různých překvapení, jako bylo vysklené plexisklo či vyrovnání Zlína v poslední minutě, odehrál něco málo přes dvacet minut a patřil mezi nejvytěžovanější hráče. Urostlý bek zaznamenal jednu střelu na branku soupeře, v tabulce plus minus měl jeden záporný gól, to když Piráti inkasovali v přesilové hře Zlína.
Jak jste s Lakosem zatím spokojení vy? Na utkání proti Zlínu jsme se zeptali přímo vás, fanoušků. Svůj názor řekla i osobnost chomutovského hokeje – Kamil Koláček, coby současný trenér mládeže.

Názory fanoušků

Kamil Koláček: „Myslím si, že by ho trenéři mohli využívat více ke střelbě. Osobně jsem od něj očekával daleko důraznější hru a na to, jak je urostlý, tak by mohl chodit více do těla. Pohyb a přehled ve hře má ale dobrý. Je ale vidět, že má za sebou nějaké zkušenosti ze zahraničí. Kdyby více bruslil, byla by jeho hra ještě o něco lepší.“

Fanoušek David: „Lakos má velice dobrou poziční hru. Co se mi líbí nejvíce, je jeho tvrdá hra, hraje dobře do těla. Má také dobrou střelu a velký přehled ve hře. Jen je škoda, že ho nevyužíváme více ke střelbě. Když tu byl Palin, tak ho ke střelbě využívali často, ale uvidíme.“

Picaroon: „Lakos mele maso na kost!“

Fanoušek Honza: „Od Lakose jsem toho čekal více, především vstřelené branky. Vyčnívá ale výbornou hrou do těla, což mi tu chybělo. Je tu ale teprve chvíli a ještě si musí pořádně zvyknout na nové prostředí. Přeci jen je mezi českou a rakouskou ligou patrný rozdíl. Uvidíme v dalších zápasech.“

Fanynka Tereza: „André je po odchodu Bretta Palina můj nový oblíbenec. Líbí se mi na ledě i mimo něj. Moc mu fandím a přeji, aby vstřelil branku, na kterou stále čeká.“

Fanoušek Michal: „Svojí velikostí budí respekt a často toho využívá. Co mě ale osobně mrzí je to, že snad ještě pořádně nevystřelil tak, jako střílel na MS 2012. Troufám si říct, že až se pořádně rozkouká, tak bude patřit k tomu nejlepšímu.“

Fanoušek Miroslav: „Jeho výkony nejsou špatné, ale věřím, že budou ještě lepší. Do koncepce týmu zapadl dobře, ale očekávám od něj o něco tvrdší hru.“

AKCE PO AKCI

První třetina

00:00 - Lakos byl na ledě od úvodní minuty spolu s Malcem.
00:10 - Ve středním pásmu obral o puk Marušáka a posunul na rozjetého Bartečka, který se dostal do zakončení.
00:20 - Za vlastní brankou přihrával na Malce.
00:26 - Podařilo se mu udržet útočné pásmo, když zachytil puk na modré čáře.
00:36 - Opustil ledovou plochu a poprvé v utkání odešel střídat.
02:20 - Lakos naskočil na led a rozhodčí pískal nesmyslný ofsajd. Sudí svou chybu uznal, a tak se vhazovalo ve středovém kruhu.
02:44 - Prohrál osobní souboj s Köhlerem, ovšem svůj renonc dokázal rychle napravit.
02:58 - Odrovnal u mantinelu Köhlera, následně posunul kotouč na Malce.
03:05 - Další srážka s Köhlerem. Toho znovu úspěšně zastavil, čímž zastavil nadějný brejk soupeře.
03:13 - Lakos zamířil na střídačku.
04:38 - Naskočil na led v době, kdy Piráty čekalo vhazování v obranné třetině.
04:44 - Přesnou přihrávkou našel Kubinčáka, ten ale nezpracoval a těžit z toho mohl Čajánek. Jeho střelecký pokus skončil na tyči.

04:59 - Kombinoval s Pulpánem a rozjížděl nadějnou akci domácích.
05:17 - Dlouhou a prudkou přihrávkou našel Hrušku, jenž prodloužil do útočného pásma.
05:21 - Opustil ledovou plochu.
07:00 - Naskočil zpět na led, to už bylo v době, kdy domácí vedli 1:0.
07:12 - Lakos držel pozici na modré čáře, jeho spoluhráči kombinovali za hostující brankou.
07:22 - Vytlačil z prostoru před brankou Köhlera, Řehoř pak odpálil puk do bezpečí. Následně byla odpískána komerční přestávka.
07:27 - Lakos zamířil odpočívat na střídačku.
08:14 - Návrat na hrací plochu.
08:32 - Köhler unikal, ovšem Lakos ho včas dojel a donutil ho ke střele z pozice mezi kruhy a modrou čarou. Řehoř jeho střelu zlikvidoval.
08:38 - Lakos střídal a pustil na led čerstvé síly.
09:52 - Rozhodčí vyloučil Kašeho, na oslabení přijel pomoc i Lakos.
10:05 - Obral o puk za brankou Čajánka a posunul na Šagáta.
10:15 - Znovu odstavil od puku Čajánka a vyhodil puk až za branku Horčičky.
10:23 - Střídal.
13:05 - Naskočil do zkrácené přesilové hry domácích.
13:29 - Zblokoval střelu Čecha.
13:38 - Lakos zamířil na střídačku.
16:20 - Naskočil na led.
16:35 - Obral o puk Lešku a přihrávkou na Svobodu založil útočnou akci.
17:13 - Přebral křížnou přihrávku od Malce a přihrál do jízdy Hřebejkovi. Ten pak chvíli kombinoval se svými spoluhráči v útočné třetině.
17:17 - Naopak Lakos ledovou plochu opustil.
19:00 - Zpět do hry, domácí vhazovali v útočné třetině.
19:13 - Přesnou přihrávkou našel ve středním pásmu Baleje.
19:36 - Byl na ledě, když hrál soupeř v šesti, což znamenalo přesilovku pro Chomutov.
19:36 - Střídal.
19:56 - Lakos se ještě na pár vteřin vrátil na led, vhazovalo se před Řehořem.
19:58 - Po prohraném buly obral o puk Čecha.
20:00 - Po odpískání zahajovací třetiny se dostal do potyčky s Čajánkem. Ten nesportovně atakoval Řehoře. Souboj Čajánka s Lakosem připomínal boj myši s kočkou. Vše ale rychle ukončili rozhodčí, tento souboj se obešel bez vyloučení.

Druhá třetina

20:00 - Lakos byl přítomen na úvodním vhazování.
20:09 - Přebral puk od Malce a posunul do středního pásma, kde byl Svoboda.
20:19 - Nepřesná rozehrávka, těžit z toho mohl soupeř. Vše ale dopadlo pro domácí dobře.
20:35 - Posunul kotouč do jízdy Svobodovy, ten ale přes modrou čáru nepřešel.
20:39 - Střídal a pustil do hry odpočaté kolegy.
23:22 - Lakos nastoupil na oslabení, vyloučen byl Kämpf.
23:40 - Piráti dvakrát po sobě vyhodili, Lakos si na modré čáře hlídal aktivně bruslícího Balaštíka.
23:52 - Lakos střídal.
25:57 - Návrat na led.

26:07 - Nezpracoval přihrávku od Hřebejka, přesto zůstali u kotouče Piráti, navíc Hřebejk ohrozil Horčičku. Následně byla odpískána komerční přestávka.
26:25 - Udržel útočné pásmo nahozením za Horčičkovu branku.
27:04 - Střídal.
27:50 - Nastoupil na oslabení.
27:59 - Pokoušel se o vyhození, ale neúspěšně. Následně vyhodil Šagát.
28:25 - Piráti dostali v oslabení gól, Lakos byl na ledě, tudíž zaznamenal záporný bod. Přesné střele Veselého ale zabránit nemohl, neboť si na opačné tyči hlídal útočníka soupeře.
28:25 - Lakos střídal.
29:37 - Po dlouhé pauze zaviněné výměnou plexiskla na ledě se vrátil zpět do hry.
29:43 - Pokoušel se o rozehrávku, ale do cesty se mu připletl sudí Hodek, který jeho puk tečoval a k jeho moci se tak dostal soupeř.
30:07 - Zamířil na střídačku.
32:25 - Přesilová hra pro Piráty, Lakos naskočil zpět do hry.
32:30 - Přebral prudkou přihrávku od Pulpána, kterému puk hned vrátil.
32:45 - Celá situace se zopakovala a Lakos se pokoušel o přihrávku na Svobodu. Puk ale nahodil prudce a odrazil se až do středního pásma.
33:21 - Vybojoval puk ve vlastní třetině a posunul na Kašeho.
33:29 - Zamířil nabrat čerstvé síly na střídačku.
35:31 - Odpočatý se vrátil na led.
36:12 - Musel se rychle vracet zpátky, následně přihrál Malcovi.
36:26 - Nepustil Balaštíka k puku, o chvíli později sudí vyloučil Bartečka. Lakos následně střídal.
37:53 - Zpět na led, domácí čekalo ještě půlminutové oslabení.
38:21 - Pokusil se o vyhození, ale puk dostal jen na modrou čáru, kde číhal Tesařík.
38:42 - Lakos střídal, oslabení ubráněno.
40:00 – Do konce prostřední části už se Lakos na led nedostal. Druhá třetina tak skončila bez jeho účasti na ledě.

Třetí třetina

40:00 - Začátek třetího dějství: pokračovala přesilová hra domácích, Lakos zahájil poslední třetinu na střídačce.
41:17 - Lakos se objevil na ledě, dvacet vteřin se hrálo ve čtyřech na obou stranách, pak následovalo chomutovské oslabení.
41:32 - Obral o kotouč Melenovského, kterého pak ještě odrovnal čistým hitem.
41:51 - Střídal.
43:29 - Lakos naskočil zpět na led.
44:02 – Z vlastní poloviny vyslal na branku soupeře pořádnou dělovku, Horčička jeho pokus zneškodnil.
44:09 - Lakos zamířil na střídačku.
45:27 - Před vhazováním v obranné třetině se vrátil na led.
45:32 - Přihrával Sikorovi, který založil útočnou akci.
46:12 - Odrovnal dotírajícího Čecha před brankou, následně mu to oplácel Čajánek, ale na Lakose zkrátka ani v tomto případě neměl a tuto krátkou potyčku prohrál. Pokračovalo se ale bez vyloučení.
46:12 - Střídal.
47:59 - Lakos se vrátil na led ubránit oslabení, vyloučen byl totiž Kučný.
48:28 - Piráti vyhazují a celá čtyřka, včetně Lakose, mohla vystřídat.
49:55 - Lakos naskočil na led.
50:06 - Rakouský reprezentant se před Řehořem dostal k volnému puku, následně se zapojil do kombinace s Divíškem a Svobodou.
50:21 - Zblokoval střelu Lešky, ale rozhodčí stejně pískal ofsajd.
50:21 - Lakos střídal.
52:48 - Naskočil na led.
53:09 - Za Řehořem ho srazil k ledu Veselý.
53:24 - Kontroloval puk, rozhodčí pískal zakázané uvolnění Zlína. Následně se vhazovalo před Horčičkou.
53:31 - Lakos opustil hrací plochu.
54:47 - Naskočil zpět na led.
54:57 - Přesně přihrál na Malce.
55:12 - Rozehrával na Sikoru, který zatáhl kotouč do útočné třetiny, kde kombinoval se Hřebejkem.
55:22 - Střídal.
56:39 - Lakos se vrátil na led.
57:09 - Přerušil kombinaci Čajánka a přihrál na Malce.
57:32 - Odjel nabrat čerstvé síly.
59:21 - Zpět na led.
59:39 - Přesnou přihrávkou našel volného Bartečka.
59:52 - Pro Lakose zápas skončil, odjel totiž na střídačku.
60:00 - Konec zápasu, na programu pak bylo prodloužení. I v tom se Lakos na ledě objevil.

Prodloužení

02:15 - Lakos naskočil na led.
02:29 – Za domácí brankou přihrával na Pulpána, ten mu puk vrátil a Lakos poslal na rozjetého Sikoru.
02:51 – Vymyslel pohlednou křížnou přihrávku na Malce, ten s pukem dojel až před Horčičku, ale zlínského gólmana nepřekonal.
02:59 - Zavezl kotouč za branku soupeře, a když chtěl přihrát, tak byl sražen Balaštíkem. Tento souboj zůstal nepochopitelně bez potrestání.
03:37 - Bojoval u mantinelu, puk ale vybojovali hosté.
03:43 - Zamířil za svými spoluhráči na střídačku.
04:23 - Ještě se vrátil do hry, vhazovalo se před Řehořem.
04:31 - Po vyhraném buly domácích přihrával za bránu na Malce.
04:41 - Nahazoval do pásma, k puku se dostal Hruška, ale pak se odrazil k Veselému. Ten pelášil na branku Řehoře.
04:54 - Lakos však jeho rychlou akci přerušil.
05:00 - Konec prodloužení.