Preview k zápasu

Piráti chtějí navázat na minulý rok, v sobotu hrají druhé kolo v Kadani

Napsal 24.09.2021 David Panuška
C h o m u t o v - K utkání druhého kola Krajské ligy mužů Ústeckého kraje zajíždějí chomutovští Piráti na půdu celku, kde v minulém roce začali - nedaleké Kadaně. Duel startuje v 17:30 a Piráti budou usilovat o úspěšnou odvetu i druhé vítězství v probíhajícím ročníku.

Kadani se první kola nedaří

Jak v minulém, tak i letošním ročníku začala sezóna Kadani na domácím ledě neúspěšně. Zatímco v září roku 2020 černožlutí padli 3:5 s Piráty, letos sice dala o jeden gól více, ale také vícekrát inkasovala. V úvodním kole s Kláštercem nad Ohří padla 4:6, a to i s výraznou pirátskou stopou. 

V nedokončené a velice krátké poslední sezóně stihla Kadaň odehrát pouhé dva zápasy. Po domácí prohře s Piráty přivítala na stejném ledě také Roudnici nad Labem, se kterou vyhrála 4:2. Další utkání vzhledem k pandemii koronaviru již nepřidala. 

Doma super, venku to je horší. Piráti letos na hřištích soupeřů vždycky padli

Zatímco na domácím ledě jsou Piráti v letošním roce zatím neporažení, venku prohráli všechny dosavadní zápasy v přípravě. V Kadani tak budou usilovat o první venkovní výhru v roce 2021. Kadaň je navíc posledním městem, kde se Chomutovu povedlo vyhrát mimo ROCKNET ARÉNU. 

V prvním kole Piráti přivítali Lovosice, kterým nasázeli neuvěřitelných devatenáct branek a díky tomuto výsledku zatím kralují Krajské lize mužů Ústeckého kraje. 

PIRÁTI CHOMUTOV - HC LOVOSICE 19:1 (6:0, 7:1, 6:0)
Branky a nahrávky: 
1. Kostourek, 6. Josef Rindoš (Chlouba, Freiberg), 6. Kostourek (Mála), 8. Chlouba (Kůs, Josef Rindoš), 8. Chrpa (Kostourek, Mála), 13. Kůs (Kostourek), 22. Kůs (Josef Rindoš, Chlouba), 27. Freiberg (Charousek, Kůs), 28. Kuncl (Kostourek), 29. Řezníček (Novák), 35. Chlouba (Kůs, Josef Rindoš), 39. Žižka (D. Šilar, Jaroš), 40. Chlouba (Kůs), 45. Chrpa (Kostourek), 47. Bártek (Josef Rindoš), 47. Chrpa (Mála, Kuncl), 47. Freiberg (Jaroš, D. Šilar), 50. Freiberg (Žižka, Jaroš), 53. Freiberg (Mála) - 37. Suchánek (Bejček, Popek)

Loňskou přetahovanou zvládli lépe Piráti

Úvodní duel předešlé sezóny se odehrál 19. září 2020 na ledě Kadaně, která začala mnohem lépe a po první třetině vedla 2:1. V prostřední části nicméně dali Piráti tři branky a po čtyřiceti minutách vedli 4:3. Na konečných 5:3 poté upravoval Jakub Jaroš, který se v zápase blýskl dvěma góly. Duel si pamatuje až pětice hráčů nastupující v aktuálním kádru Pirátů.

SK KADAŇ B - PIRÁTI CHOMUTOV 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 
18. Dejmek, 19. Jan Toman, 35. Dejmek (Limberg) - 13. Stoklásek (Petrásek), 29. Kuncl (Stoklásek), 30. Jaroš, 38. Chrpa (Krstev, Jíra), 42. Jaroš