Aktuální zprávy

Odčinit nepovedené utkání mají možnost Chomutovští v Berouně

Napsal 06.01.2009 David Matula
C h o m u t o v - Po dalším dnu volna čeká hokejisty Chomutova další prvoligové kolo a jelikož zápasem v Benátkách skončila úvodní polovina nadstavbové části sudá-lichá, cestují Chomutovští za Berounskými Medvědy. Oba soupeři mají co napravovat. Domácí Beroun v posledním kole nestačil na svém ledě Hradci a prohrál celkem jednoznačně 1:5. Bílomodří naopak nechali překvapivě všechny body na ledě nováčka z Benátek, a tak dozajista budou chtít nepovedený zápas co nejrychleji odčinit. První možnost budou mít již ve středu 7.1. od 18:00 na berounském zimním stadiónu. Pro ty, kteří do ochozů nezavítají, bude připraven online přenos.
Skóre doma 37:46
Nejproduktivnější hráč Martin Tvrzník (5+11)
Nejproduktivnější obránce Jaroslav Nedvěd (3+7)

Beroun - Chomutov  6:6

Napraví Chomutovští špatný vstup do roku 2009?

Před vánoční pauzou měli svěřenci Martina Pešouta na svém kontě šest vítězství a nebýt jednobodové ztráty na ledě Dukly Jihlava, mohli být bílomodří ve všech šesti duelech 100% úspěšní. Dvoutýdenní pauza však jakoby hráčům Chomutov uškodila. V úvodním utkání roku 2009 na svém ledě přivítali Chomutovští Kometu Brno a po dvou třetinách hry tahali za o poznání kratší konec. Ve třetí třetině si však výrazně zlepšeným výkonem řekli o prodloužení a i následné samostatné nájezdy. V nájezdové loterii se nakonec radovali Brňané, ale vzhledem k průběhu utkání byl bod pro chomutovské barvy svým způsobem zlatý.

Po dni volna cestovali hráči zpod vrcholků Krušných hor za nováčkem do Benátek. Hned ve druhé minutě poslal chomutovské barvy do vedení Mikšovic. Domácí však vývoj utkání dokázali otočit a i díky brance ve vlastním oslabení vést po dvou třetinách nad favoritem o dvě branky. Chomutovským k bodům nepomohla ani kontaktní branka Grofa a Benátky tak slavily cenný skalp a důležité tři body. Svěřencům trenérské dvojice Pešout – Rech utkání vůbec nevyšlo a na nepovedený vstup do roku 2009 budou chtít, pokud možno co nejrychleji, zapomenout. Nejlépe již na ledě Berouna.

Beroun bez trenéra

Den po domácím utkání s Hradcem Králové a současně den před dalším domácím zápasem s Chomutovem odvolali v Medvědím brlohu trenéra. Po osmatřiceti kolech se musel poroučet Otakar Vejvoda starší , který v minulosti Medvědy dovedl například ke stříbrné medaili. Tým prozatím převzal dosavadní manažer klubu Karel Najman, který po svém boku bude mít Jindřicha Setikovského, který tak v Berouně prozatím setrval.

Nadstavbová část je v polovině

Nadstavbová část sudá-lichá je v polovině a nebýt nepovedeného vstupu do nového roku, tak ji neodehráli Chomutovští nikterak zle, alespoň co se získaných bodů týče. Jak již bylo řečeno, z úvodních šesti zápasů ztratili bílomodří pouze bod. Poslední dvě porážky však dojem poněkud kazí a tak svěřenci Martina Pešouta získali ze čtyřiadvaceti možných bodů osmnáct. V porovnání s ostatními celky první čtyřky potom nejvíce v nadstavbě bodovali hráči Ústeckého Slovanu (21 bodů z 24). Aktuálně druhý celek prvoligové tabulky Vrchlabí nahrálo stejně jako Chomutovští bodů 18 a nejhůř jsou na tom hráči Komety, kteří posbírali „pouhých“ osm bodů ze čtyřiadvaceti. Následoval tedy zákonitý pád z pozice lídra soutěže.

Před zápasem

Do utkání vstoupí Chomutov ve stejném složení jako v Benátkách. Přestože byl v průběhu posledního utkání střídán, bude branku od úvodních minut znovu hájit Jan Lundell.