JUNIOŘI - článek

„Musíme si uvědomit, o co hrajeme,” nabádá Kryštof Ouřada

Napsal 02.02.2019 Marek Douda, David Panuška
C h o m u t o v - Druhá část DHL extraligy juniorů se blíží do cíle a Piráti se v rámci skupiny o umístění utkali s Přerovem. Přestože Chomutovští v průběhu utkání proti Zubrům vedli o dva zásahy, nakonec prohráli těsně 3:4 a opustili hrací plochu bez jediného získaného bodu. Mládežnickému týmu nepomohl ani bodový příděl kapitána Kryštofa Ouřady, který zaznamenal gól a asistenci.

Pirátská posádka dlouhodobě okupuje druhou příčku tabulky, a tak byla pro utkání favorizována. Vše nasvědčovalo druhé výhře v řadě poté, co Piráti vedli 2:0 a následně 3:1. Jenže nastala gólová exploze Jakuba Navrátila, na kterého navázal Jonáš Kočica a dílo bylo dokonáno. „Měli jsme zápas ve vlastních rukách. Do půlky jsme vedli, ale pak jsme udělali hloupý faul a Přerov nás potrestal. Tím se nakopli a bohužel to dopadlo tak, že berou všechny čtyři body a můžou jet spokojeně domů,“ přemítal se smutkem v tváři týmový tahoun.

Pokud bychom hledali zlomový moment klání, pravděpodobně by se jednalo o vyloučení Mežnara v polovině střetnutí, na které bleskově zareagoval Jakub Navrátil. Přerovský útočník během tří minut zkompletoval hattrick a nasměroval svůj tým k obratu. „Podle mě rozhodl ten faul, na čemž jsme se v kabině všichni shodli. Ve třetí třetině hráli jednoduše, vyhazovali puky do středního pásma a my jsme se k nim nemohli dostat,“ vyhodnotil rozhodující situaci střetnutí.

Mladý útočník se po právu řadí mezi opory juniorského celku, což i přes konečnou porážku potvrdil rovněž proti Hanákům. Psala se 23. minuta, Piráti hráli přesilovku a Ouřada se v tandemu s Chlánem řítili do akce, která skončila 25. zásahem dotazovaného hráče v sezóně. „U mantinelu vypadl puk a my jsme jeli ze strany v situaci dva na jednoho. Dobrusloval nás přerovský hráč, tak jsem zkusil vystřelit mezi nohy a puk propadl do branky,“ popisoval gólovou situaci druhý nejlepší střelec týmu.

Juniorský výběr Chomutova okupuje třetí příčku své skupiny, která mu zajišťuje účast v bojích o play-off. Postup však nebude tak jednoduchý, do konce druhé části zbývají čtyři kola a Piráti mají na první pozici znamenající bitvy o záchranu náskok pouhých čtyř bodů. „Musíme si uvědomit, o co hrajeme. Čekají nás poslední čtyři zápasy, které rozhodnou o tom, jestli postoupíme výš nebo zůstaneme. Připravíme se i v obranné činnosti, což by mělo rozhodnout,“ zavelel vůdce kabiny.

Výsledky chomutovské juniorky mají v posledních kolech střídavou tendenci, jelikož výhru či vítěznou šňůru pravidelně nahrazují porážky. To samé se potvrdilo i tentokrát. Po čtyřbodové výhře se Zlínem svěřenci trenérů Šťastného, Kočího a Brychty naopak přišli o čtyři body proti Přerovu. „Máme nevyrovnané série. Dokážeme se nakopnout zápasem, který otočíme, ale neumíme to potvrdit v dalším utkání. To je asi naše nejhorší stránka,“ usoudil juniorský kapitán.

Hráči do devatenácti let mají za sebou náročný leden, protože odehráli sedm utkání v řadě na stadionech soupeřů. S výsledky nesnadné zkoušky však mohou být spokojení, v nepřátelském prostředí vybojovali 15 bodů z 28 možných. „Nebylo to příjemné, ale k hokeji to patří. Namotivovali jsme se a snažili se jít zápas od zápasu. Nedívali jsme se na to, že cestujeme a uhráli jsme nějaké body. Naštěstí to dobře dopadlo,“ kvitoval nejproduktivnější hráč juniorky.

Sám ostrostřelec mládežnického týmu zaznamenal úspěšný vstup do nového kalendářního roku. Kryštof Ouřada v produktivitě předčil kolegu Petra Chlána, vysloužil si titul mládežníka měsíce a zároveň upoutal pozornost týmů z vyšších lig. Ve stabilní výkonnosti by rád pokračoval i nadále. „Jsem spokojený, že se mi leden takhle podařil. Doufám, že na něj navážu i v únoru a budu potvrzovat výkony, které jsem momentálně měl,“ avizoval osmnáctiletý útočník.

Kryštof Ouřada na konci ledna přičuchl k seniorskému hokeji, když nastoupil k utkání CHANCE ligy v barvách ústeckého Slovanu. Mladý kanonýr se při debutu blýskl vítěznou brankou a lze očekávat jeho další starty ve druhé nejvyšší soutěži. „Trenéři se domluvili, a když jsme jeli z Kladna, řekli nám, že budeme na střídavé starty v Ústí. Přišli jsme tam na trénink a za dva dny jsme už hráli. Byl jsem rád, že jsem se trefil v prvním zápase,“ těšilo zpětně čtvrtého nejlepšího nahrávače ligy.

Kromě mládežnického reprezentanta obdržel pozvánku do prvoligového celku také Matyáš Svoboda. Oba forvardi nastoupili bok po boku proti Benátkám nad Jizerou, a právě jejich zásluhou slavil Slovan vítězství. Matyáš Svoboda totiž přihrával na vítěznou branku právě Kryštofu Ouřadovi. „Sedíme vedle sebe a je to příjemné, protože se spolu známe a věděli jsme, co si říct. Naštěstí nám to šlo,“ uvedl s úsměvem na rtech.

Ouřada se Svobodou ovšem nejsou jedinými juniory, kteří dostali nabídku hrát za seniorský klub. Na Tomáše Koblížka s Michalem Gutem ukázal prst Vladimíra Růžičky a oba nyní sbírají minuty v Tipsport extralize. Sám o chystané pozvánce zatím nic neví. „Nemám žádné informace. Klukům start za áčko samozřejmě přeju, protože Koblih a Guťák jsou moji dobří kamarádi. Doufám, že budou potvrzovat výkony, které měli doteď. Když se mi také naskytne možnost, budu se snažit ji využít,“ pravil rozhodně na závěr.

×
Odehrané v 12:30 | Dor.
BK Mladá Boleslav
Piráti Chomutov
×
Odehrané v 13:00 | Jun.
HC Dynamo Pardubice
Piráti Chomutov