Ohlasy po utkání

„Zase jsme spadli do situace, do které jsme nechtěli,” uvědomoval si Stanislav Dietz

Napsal 01.02.2019 Marek Douda
C h o m u t o v - Jedenačtyřicáté kolo Tipsport extraligy nabídlo duel mezi Piráty a královéhradeckým Moutfieldem. Pirátská loď se po dvou kolech vrátila do ROCKNET ARÉNY, avšak efekt domácí kulisy ji k výhře nenasměroval, jelikož Východočechům podlehla v poměru 1:3. Jeden z defenzivních štítů třetího obranného páru tvořil Stanislav Dietz, který v organizaci třetího týmu tabulky dříve působil.

Vzhledem k pozici v tabulce jsou Chomutovští takřka vždy řazeni do role outsidera. Proti Královéhradeckým tomu nebylo jinak, avšak Piráti hráli se lvy vyrovnanou partii, při které jim zlomily vaz dvě branky v prostředním dějství, na čemž nic nezměnila čestná trefa Jakuba Sklenáře. „Bohužel jsme dostali hloupé góly, ale není to o tom, jaké góly dostaneme. Dát jednu branku, i přes přesilovku pět na tři, to je hrozně málo. Těžko pak můžeme vyhrát,“ zkonstatoval hráč s číslem 67.

Kolem chomutovského klubu bylo v předešlých dnech hodně rušno, a to primárně v médiích. Trenér Vladimír Růžička měl tedy nesnadný úkol, a sice odprostit hráče od okolních záležitostí a plně je připravit pro důležité utkání s jedním z předních celků soutěže. „Snažili jsme se všechno hodit za hlavu a soustředit se jen na hokej, protože toho už bylo hodně,“ popisoval psychický stav mužstva před utkáním s Mountfieldem.

Stanislav Dietz se sám podílel na čtvrté brance utkání, ovšem v tomto případě neměl důvod k radosti. Ve 44. minutě téměř dvoumetrový bek zaváhal při rozehrávce, z čehož posléze těžil hradecký Radovan Pavlík. „Nejdřív jsem chtěl hrát puk dolů, shodit ho po mantinelu. Viděl jsem, že obránce Hradce na to čeká, tak jsem chtěl naznačit a stáhnout si puk. Bohužel jsem trefil do brusle Radovana Pavlíka a gól byla moje chyba. Třetí gól nám moc nepřidal,“ popisoval vlastní zaváhání.

Pirátské posádce se v poslední době nedaří a do utkání s Mountfieldem vstupovala s jasným cílem – ukončit nepříznivou sérii porážek. Opak se však stal pravdou. Celek z královského města udělil domácím bojovníkům pátou prohru v řadě a Chomutov jen matně vzpomíná na vítězný vstup do nového roku. „Zase jsme spadli do situace, do které jsme nechtěli. Musíme se z toho nějak vyhrabat, jet dál a makat. Musíme věřit, že urveme nějaký zápas a zase se zvedneme,“ pobízel tým do dalších bojů.

Chomutov sehrál proti jednomu z adeptů na titul vyrovnané úvodní dějství, při kterém mohl nejednou vstřelit vedoucí branku. Členové ofenzivních řad se mnohokrát ocitli na hranici brankoviště v jasné šanci, ale neskórovali. „Chybělo nám štěstí. Chtěli jsme hrát od obrany a první třetinu tak, abychom nedostali branku. Začátky zápasů jsme měli poslední dobou hodně špatné. První třetina nám vyšla, šance byly na obou stranách, ale bohužel jsme špatně vstoupili do druhé,“ kroutil hlavou nad výkonem z prostřední třetiny.

Svěřenci kouče Růžičky v průběhu sezóny častokrát inkasovali rozdílové branky kvůli ustavičnému usedání na lavici hanby. Na této okolnosti Chomutovští v posledních kolech zapracovali, avšak proti Hradci Králové obdrželi gól již v úvodní početní nevýhodě. „Hodně se na oslabení díváme na videu. Říkáme si, že nesmíme být vylučovaní, protože s tím máme problém, ale zase nám to tam padlo,“ mrzelo rodáka z Písku.

Mezi tři tyče chomutovské klece se po dvouzápasové absenci vrátil Justin Peters, kterému znovu přepustil místo Dominik Pavlát. Kanadský kouzelník pirátskou posádku jistil seč mu síly stačily a mnohdy zarazil jednoznačné gólovky Mountfieldu. „Každý hráč, který se vrátí, je pro tým přínosem. Dominik Pavlát chytal poslední dva zápasy výborně. Samozřejmě Justin Peters je naše jednička,“ podotkl osmadvacetiletý zadák.

Urostlý bek ve službách Pirátů vystřídal čtyři extraligové celky a jedním z nich byl právě Hradec Králové, ve kterém zažil prozatím nejúspěšnější ročník 2016/2017, při kterém si vysloužil premiérou pozvánku do národního týmu. „V Hradci bylo hezky. Kádr se jim dost obměnil a já už tam moc kluků neznám. Hrají výborný hokej a vždy, když jsem proti nim hrál, hráli živě a skvěle. Jsou jedním z nejlepších týmů v lize,“ uvedl na adresu bývalého chlebodárce.

Závěrečná čtvrtina základní části se neúprosně chýlí do finále a Chomutovští vinnou řady proher ztrácí na dvanácté Karlovy Vary osm bodů. Hlavním cílem pirátské posádky zůstává vyhnutí se baráži, a proto musí stíhací jízdu na Energii dotáhnou do úspěšného konce. „Zbývá dvanáct zápasů a my musíme něco vyhrát. Když budeme naplno bodovat, můžeme se na Vary dotáhnout. V play-out se může všechno otočit. Baráži se chceme vyhnout,“ zdůraznil razantně téměř dvoumetrový hráč.

Při pohledu na čtvrtou útočnou formaci Chomutova byla proti Hradci k vidění dvě nová jména, která ještě chomutovské ochozy v rámci mužské soutěže nespatřily. S navrátilcem Jakubem Chrpou vytvořili trojzubec junioři Michal Gut a Tomáš Koblížek. Mladíci si vyzkoušeli také hru v rozdílném počtu hráčů a podle Stanislava Dietze předvádějí solidní výkony. „Šanci, kterou dostali, chytli za pačesy. Hráli dobře a dostávali prostor i v přesilovkách. Podle mě předvedli výborný výkon,“ zhodnotil závěrem.