Ohlasy po utkání

„Chybí nám góly a klid na hokejkách,“ litoval Jakub Sklenář po prohře s Hradcem

Napsal 01.02.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v - První únorový den roku 2019 patřil jednačtyřicátému kolu Tipsport extraligy, v němž Chomutovští nestačili na Hradec Králové. O jedinou branku souboru Vladimíra Růžičky se postaral po nenápadné střele Jakub Sklenář. Rodák ze Znojma se do sestavy vrátil po vynucené pauze zaviněné nemocí.

Chomutovští chtěli před svými fanoušky zastavit sérii porážek, což se nepodařilo. Duel byl do pětadvacáté minuty bezbrankový, ale poté Mountfield dvěma slepenými góly odskočil a vedení si do konce normální hrací doby pohlídal. „Chybějí góly,“ vypálil bez váhání Jakub Sklenář. „Justin chytal opět parádně, ale musíme mu pomoct vepředu. Šance byly, ale my se už několikátý zápas potýkáme s koncovkou,“ hodnotil dále.

„Nemáme klid na hokejkách a nejsme úplně v pohodě. Ale do šancí se dostáváme, jen je nevyužíváme. Kdybychom šance neměli, tak je něco špatně, ale proti Hradci gólovky byly,“ vracel se k nízké produktivitě. Vždyť Piráti ve čtyřech zápasech vsítili pouze tři branky, i proto jim v poslední době body utíkají.

Běžela sedmatřicátá minuta, když po teči Jakuba Chrpy se k puku natlačil právě třicetiletý útočník. Ten střelou z ostrého úhlu překvapil Brandona Maxwella, jenž při inkasovaném gólu neměl čisté svědomí. „Byl jsem malinko před bekem, tak se tam natlačil a hodil puk na bránu,“ popisoval jedinou branku Severočechů sám její autor. „Říkám, těch puků tam dáváme málo, a proto možná nedáváme góly. Možná kdybychom je na bránu posílali častěji, i třeba z rohů, tak jich do brány třeba padne více,“ pokračoval v odpovědi.

„Nedokáži říct, zda kotouč prošel u nohy na tyči nebo mezi nohama. Myslím, že ani on sám neví,“ vracel se ještě jednou ke svému zápisu do statistik.

Hned dva faktory mohly být rozdílovými. Prvním byl moment, kdy Stanislav Dietz trefil Radovana Pavlíka, jenž zaznamenal z následného úniku třetí branku Východočechů v utkání. Dalším určitě fakt, že Chomutovští neproměnili dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. „Samozřejmě zlomem byl třetí gól. Je to škoda, protože kdyby se pokračovalo za stavu 1:2 dál, tak bychom třeba tlak ještě vystupňovali. Ale říkám, chybějí nám góly a ani přesilové hry jsme nevyužili. Do příštího zápasu na nich musíme zapracovat a začít je proměňovat,“ hledal zlomový moment střetnutí střelec pěti letošních gólů.

Asi každý divák, jenž se nacházel v ochozech ROCKNET ARÉNY, si po dvojnásobné početní výhodě posteskne, že ji chybělo více střelby. „Totálně nám chybí střelba! Kluci se sice snažili, ale bohužel to nevyšlo,“ reagoval zklamaně 175 centimetrů vysoký útočník. „Ideální to není, ale bylo to na hraní. Po zápase si půjdu lehnout, abych se dal dohromady, abych byl v neděli zase v pohodě,“ popisoval svůj zdravotní stav.

„Chceme vyhrávat zápasy a urvat nějaké body, abychom se trochu zase dotáhli. Samozřejmě doufám, že nám reprezentační přestávka třeba pomůže, protože se nám moc nedařilo,“ uzavřel rozhovor odpovědí o blížící se přestávce.

×
Odehrané v 12:30 | Dor.
BK Mladá Boleslav
Piráti Chomutov
×
Odehrané v 13:00 | Jun.
HC Dynamo Pardubice
Piráti Chomutov