Ohlasy po utkání

„Katastrofa,“ zhodnotil útočník Vladimír Růžička vysokou prohru s Plzní

Napsal 28.09.2018 Marek Douda
C h o m u t o v – Piráti v rámci pátého kola Tipsport extraligy po týdnu přivítali na chomutovském ledě dalšího soupeře z horní poloviny tabulky, Škodu Plzeň. Svěřenci trenéra Růžičky vstupovali do utkání s jasným cílem, ukončit rostoucí bezbodovou sérii. Realita byla ovšem jiná. Hosté zvítězili vysoko 9:2 a to i přesto, že do vedení šli jako první Chomutovští. Úvodní branku utkání vsítil po devětadvaceti sekundách hry Vladimir Růžička mladší, který po smolném utkání jen stěží hledal klady na předvedeném výkonu.

„Katastrofa, co na říct. Takhle nás ještě nikdo při hře pět na pět nepřehrál, prohráli jsme si to častými oslabeními. Plzeň nás totálně přejela,“ odvětil rozhořčeně na dotaz ohledně průběhu klání. „Říkali jsme si, že musíme dobře začít a nesmíme prohrávat o dva nebo o tři góly. Když jsme dali po půl minutě hry gól, myslel jsem si, že nás to posune. Teď se to dá jen těžko hodnotit,“ přidal dále asistent kapitána Pirátů.

Přestože z konečného výsledku zápasu lze předpokládat, že drtivá většina utkání byla v režii vyzyvatele z Plzně, střelecky aktivnější byli překvapivě chomutovští borci. Piráti vyslali směrem k brance Škodovky sedmadvacet střeleckých pokusů, ze kterých vykřesali pouze dvě branky, přičemž druhá padla z hokejky Bohumila Janka v samém závěru zápasu, kdy Chomutov prohrával již o osm branek.

„Nechci se vymlouvat na štěstí nebo neštěstí, ale nedokážu říct, co nám chybí ke vstřelení gólu. Když se pokusíme vystřelit, vychytá nás brankář, při povedené střele nám to tam prostě nespadne. V případě, že dobře přihrajeme a dostaneme se do sebemenší šance, trefíme prvního bránícího hráče nebo vracíme puk zpět,“

nastínila chomutovská stálice největší problémy v týmové ofenzivě.

Malým pozitivem utkání byl fakt, že Severočeši po čtyřech kolech probíhající sezóny zlomili prokletí a poprvé sami otevřeli skóre zápasu. S ohledem na celkový počet obdržených gólů však neměl žádný z hráčů na něco takového pomyšlení a Vladimír Růžička mladší nebyl výjimkou. „Když dostanete v zápase devět gólů, je to pořádný výprask. Zápas má sice šedesát minut, ale při takovém průběhu se toho nedá moc dělat. Vedeme 1:0 a za pět minut prohráváme 1:3, takhle to nejde,“ zkonstatoval hráč s číslem 62.

Utkání bylo mimo jiné plné přesilových her na obou stranách a paradoxně více jich měla k dispozici pirátská posádka, která ovšem žádnou ze sedmi početních výhod nevyužila. Západočeskému celku se dařilo o poznání lépe, když využil tři z celkových šesti přesilovek a k tomu přidal gól při vlastním oslabení, kdy běžela devátá minuta.

„Dostali jsme gól po chybě při zakládání útoku a oni to využili. Může se stát, že dostanete gól při vlastní přesilovce, ale pak na to musíte umět zareagovat, a to se nám nepovedlo. Daří se nám hrát v přesilovce tak, jak chceme, ale když přijde střela, nejsme včas u dorážky ani u odraženého puku. Chybí nám to finále,“ dodal Vladimír Růžička.

Pirátskou posádku čeká cesta do hlavního města, kde za poslední zářijovou neděli odehraje klání šestého kola proti Spartě. Samotná opora chomutovského celku si v pozápasovém rozhovoru dobře uvědomovala důležitost příštího zápasu a také toho, aby se tým poučil z chyb ze zápasu s Plzní. „Musíme se teď soustředit na zápas se Spartou a zlepšit hodně věcí,“ uvedl závěrem směrem k nadcházejícímu střetnutí.