Ohlasy po utkání

„Do jednoho se musíme chytit za rypák a začít makat,“ uvědomuje si Bohumil Jank

Napsal 28.09.2018 Michal Luxa
C h o m u t o v - Osmadvacátý zářijový den byl černým pro chomutovskou kocábku, která zaznamenala devět trhlin ve své lodi. Na sever Čech zamířila Plzeň, ta utkání dominovala. V prvním obranném páru se objevil Bohumil Jank, jenž zaznamenal branku a v Radegast indexu mu patří druhá příčka.

Páté kolo Tipsport extraligy budou chtít Piráti rychle hodit za hlavu. Vždyť západočeská Plzeň uštědřila Chomutovu vysokou porážku. Severočechům pomalu ujíždí vlak, když se krčí na posledním místě s nulou v kolonce bodů. „Z tohoto utkání si nemůžeme vzít nic pozitivního, protože tam nic nebylo. Nám nezbývá nic jiného, než se do jednoho chytit za rypák a začít makat. Musíme dřít, blokovat, hrát jednoduše a musíme začít od těch nemenších detailů a věcí,“ uvědomoval si Bohumil Jank. „Takhle to dál prostě nejde,“ doplnil ještě.

Soubor Vladimíra Růžičky a jeho kolegů trápí spousta vyloučených. Ve hře Chomutova jsou k vidění tresty z kategorie zbytečných. V utkání s Plzní inkasovali Piráti hned sedm „dvojek“. „Abych pravdu řekl, tak si ani nepamatuji, kolikrát jsme byli na trestné. Každý zápas máme sedm až devět vyloučených a to je hrozně moc. Nám se hra v oslabení od začátku sezóny nedaří a nesmíme do nich týmy pouštět. Musíme hrát prostě bez faul. Samozřejmě, když někdo udělá faul před bránou, že je to do prázdné brány a vy mu urazíte ruce, tak nikdo nic neřekne. Nebo když jeden soupeř sám na bránu a zatáhne se ruční brzda, tak to je v pořádku. Musíme se vyvarovat faulům,“ kroutil hlavou.

Bohumila Janka najdeme na druhém místě Radegast indexu, když získal devatenáct bodů. Lepší už je pouze o dva body Jan Výtisk z Vítkovic.

Zatímco v loňské sezóně trápily Piráty koncovky utkání, letos je tomu právě naopak. Chomutovští v pěti zápasech nevyhráli žádnou úvodní dvacetiminutovka. Zdálo se, že proti Západočechům by to mohlo být jinak, když se prosadil Vladimír Růžička. Jenže následně to spadlo do starých kolejí. „Dali jsme první gól, což jsme si říkali už před zápasem. Chtěli jsme se od toho odpíchnout a pak dostaneme tři, takže pořád ta samá písnička. Říkám, musíme sklopit hlavy a každý musí začít sám u sebe. Každý by se měl podívat do zrcadla a říct si, co všechno pro to dělá. Musíme prostě začít pracovat od maličkých detailů a začít se zvedat. Musíme jít zápas od zápasu, střídání od střídání, minutu od minuty a vteřinu od vteřiny. Nic jiného nám už nepomůže,“ hledal těžce slova novopečený otec.

Chomutovští příznivci několikrát řvali: „budíček Chomutov budíček“. Sem tam se ROCKNET ARÉNOU nesl pískot. Vše hráči vnímali, což přiznal krátce po duelu také Bohumil Jank. „Fanoušci platí za to, aby viděli hezký hokej, naše góly a vítězství. Ne, aby viděli góly v naší bráně a výkony, které předvádíme. Já je chápu a chtěl bych se jim omluvit za celý tým a za to, co předvádíme na ledě. Věřím v to, že se to zvedne. Musíme začít pracovat od maličkostí,“ říkal zklamaně šestadvacetiletý obránce.

V následujícím kole pojedou Piráti na led Sparty, kde je čeká odplata za vysokou domácí porážku s Plzní. Na černý den musí soubor Vladimíra Růžičky zapomenout a zapsat do tabulky první body. „Letos ještě nemáme ani jeden bod. Pořád si říkáme, že chceme vyhrát a musíme začít bodovat. Nebudeme si nic nalhávat, ale začíná nám to pomaličku utíkat. Potřebujeme už získat nějaké bodíky a je jedno, zda hrajeme se Spartou nebo Třincem,“ odpověděl na závěr.