Ohlasy po utkání

„Dobře jsme bránili,“ hledal základ úspěchu střelec večera David Hruška

Napsal 01.12.2013 Petr Horčička, Adam Soukup
K l a d n o / C h o m u t o v - Piráti vybojovali na kladenském ledě tři body, kterým přikládají cenu zlata. Na vítězství měl zásluhu nejen výborně chytající Martin Růžička, který za svá záda pustil pouze jednu z sedmadvaceti střel, ale především i nejlepší střelec Severočechů David Hruška, který obstaral obě branky Pirátů v utkání 26. kola tuzemské nejvyšší soutěže. Svěřenci trenéra Josefa Turka tak ukončili třízápasovou sérii proher v řadě a z Kladna si odváží tři body.

Dvě výhry z posledních třinácti zápasů. Taková je bilance chomutovských Pirátů ve druhé části Tipsport extraligy. Těm sice po sedmadvaceti odehraných zápasech patří poslední příčka, ovšem díky vítězství v Kladně bude nálada v kabině o něco příjemnější. „Je to krásný pocit,“ vypálil bez váhání David Hruška.

„Myslím si, že vítězství bylo zasloužené, po celý zápas jsme byli o něco lepším týmem. Dobře jsme bránili a dokázali si vytvořit i nějaké šance, které jsme zaplaťpánbůh využili. Závěr zápasu byl těžký, ale se štěstí jsme to ubránili,“ hodnotil nedělní zápas nejproduktivnější člen pirátské sestavy.

David Hruška proti Kladnu

  • Třikrát vystřelil na branku.
  • Vsítil dvě branky.
  • Bez jedenácti vteřin odehrál 22 minut.
  • Zaznamenal celkem 34 střídání.
  • Vyhrál jeden hit.

Piráty v uplynulých dnech posílila čtveřice hráčů, což na jejich hře začíná být zápas od zápasu znát. Ve čtvrtek proti Plzni nepředvedli špatný výkon, ovšem na úřadujícího mistra zkrátka, alespoň co se výsledku týče, neměli. „Už ve čtvrtek, kdy jsme hráli doma s Plzní, jsme předvedli dobrý hokej,“ ohlížel se za jedním z bojů v uplynulém týdnu. „Bohužel jsme ale nedokázali využít nějaké šance a ten zápas jsme prohráli i přes to, že jsme předvedli dobrý výkon,“ pokračoval Hruška.

Proti Kladnu už to ale Pirátům vyšlo. „Tentokrát se k nám přiklonila trocha štěstí. Podařilo se nám dát první gól, což jsme dlouho nedali a pak přidali ještě jeden,“ uvedl třináctý nejproduktivnější hokejista aktuálního ročníku české nejvyšší soutěže.

Ten předvedl výborný výkon, který navíc okořenil dvěma vstřelenými góly. Podle jeho slov ale nebyl jediným, kdo měl na cenné výhře zásluhu. „Po celý zápas jsme dobře bránili a vše bylo podloženo i výborně chytajícím Růžou (Martinem Růžičkou). Řekl bych, že vyhrál šťastnější tým. Soupeř měl také několik šancí, párkrát nám pomohla i tyč,“ uvědomovala si chomutovská čtyřiačtyřicítka.

David Hruška odehrál všech 27 zápasů, ve kterých zaznamenal 21 kanadských bodů za 12 vstřelených branek, ke kterým přidal devět asistencí.

Právě druhý gól autora průběžných dvanácti branek by mohl aspirovat na gól měsíce. Bartečko mu kotouč skvěle naservíroval a pro ostříleného mazáka už nebylo těžké dostat ho za brankáře Cháberu. „Ľubo (Ľuboš Bartečko) je v takovýchto soubojích hodně silný a platný,“ chválil svého kapitána.

ČTĚTE VÍCE: Rytíři Kladno - Piráti Chomutov 1:2

Celá akce byla podle Hrušky i tak trochu nacvičená. „Před zápasem jsme si řekli, že ho nechám zahrát za brankou. Ta situace potom ze hry i vyplynula. Byli jsme na puku a já si hledal před brankou potřebný prostor. Hodně to trénuji na tréninku, tudíž takovéto šance dokážu využívat. Konec konců z toho jedna taková akce vyšla, Ľuboš mi to tam krásně předložil a zvednout to nad beton už pro mě nebylo těžké,“ vracel se ke druhému gólu Pirátů.