Ohlasy po utkání

„Máme výborného brankáře a věřili jsme, že nás podrží,“ liboval si Ľuboš Bartečko

Napsal 02.12.2013 Petr Horčička
K l a d n o / C h o m u t o v – Před nedělním zápasem panovala v kabině znovu nepříliš dobrá atmosféra. Po zápase 26. kola tuzemské nejvyšší soutěže je ale už o něco lepší. Piráti si totiž z Kladna přivezli na sever Čech plný bodový zisk, díky němuž tak stáhli ztrátu, jež na chvostu tabulky mají. Na vítězství se velkou měrou podílel pozorně chytající Martin Růžička, ale také dvougólový střelec David Hruška. A právě druhou branku nejlepšího střelce Chomutova připravil Ľuboš Bartečko. „Byl to hodně těžký zápas, Kladno hrálo velice dobře. Soupeř měl několik šancí, ale my jsme jim je ubránili a využili o jednu více. Hodně nás podržel gólman,“ uvedl kapitán chomutovského celku.

Celá akce se odehrála v závěrečném dějství. Běžela 47. minuta a Bartečko si výborně poradil s Markem Černoškem, kterého v rohu kluziště obral o puk a poté ho parádně předložil Hruškovi, který zvyšoval už na 2:0. „Po celý zápas jsme se snažili tlačit do brány a důkazem tomu byla i tato akce,“ říkal Bartečko krátce po skončení zápasu. „Vyšlo nám to dokonale. Zbavil jsem se hráče v rohu kluziště a šel jsem do brány. Před tou jsem ale viděl Davida Hrušku, jak se do té brány tlačil. Jen jsem mu to posunul a on si se zakončením poradil dokonale,“ vracel se za druhou gólovou akcí Pirátů.

Ľuboš Bartečko proti Kladnu

  • Dvakrát vystřelil na branku.
  • Zaznamenal jednu asistenci.
  • Na ledě byl více než 20 minut.
  • Zaznamenal celkem 32 střídání.
  • Byl jednou vyloučen.

Chomutovští předvedli bojovný výkon, ale několikrát jim pomohla i tyč. „Všichni do jednoho jsme si plnili své pokyny a zodpovědně bránili. Před zápasem jsme si říkali, že nesmíme inkasovat, a že naopak musíme dát první gól. Máme výborného brankáře a věřili jsme, že nás podrží,“ přemítal s úsměvem na tváři bývalý reprezentant našich východních sousedů.

Právě velký počet inkasovaných branek trápil kádr Josefa Turka v předchozích týdnech. V Kladně však inkasovali pouze jednou. „V předchozích zápasech jsme inkasovali hodně chyb a na ty individuální chyby jsme se zaměřili. Nedodržovali jsme ty maličkosti, které jsme si před zápasy řekli, a proto jsme obdrželi tolik gólů,“ lamentoval Bartečko.

Slovenský matador v chomutovském dresu měl o základním stavebním kamenu úspěchu na kladenském ledě jasno. „Rozhodlo to, že každý hráč z našeho mužstva chtěl za každou cenu zvítězit a udělal pro to maximum,“ vypálil bez váhání. „Tvrdě jsme si za tím šli a makali až do konce zápasu. V závěru jsme sice dostali gól, ale my už jsme si těsný náskok pohlídali,“ pokračoval dále sedmatřicetiletý forvard.

Ľuboš Bartečko nechyběl v jediném mistrovském utkání. Odehrál tedy všech 27 zápasů, ve kterých posbíral průběžných 13 kanadských bodů. Čtyřikrát se radoval z branky a své bodové konto obohatil devíti gólovými přihrávkami.

Ten druhým dechem hovořil i o zápase s Plzní, který Piráti odehráli ve čtvrtek, avšak na soka ze západních Čech nestačili. „Poslední dva zápasy jsme odehráli dobře, morálka v týmu stoupla o něco nahoru. Teď to ale musíme potvrdit a zápas od zápasu bodovat,“ vzhlížel k následujícím bojům a na mysli měl úterní duel v lázeňském městě, neboť právě Energie je v tabulce před Piráty.

Navážou Severočeši na těsné nedělní vítězství a budou loupit i v Karlových Varech? Zápas je na programu v úterý, úvodní buly pak bude v KV Aréně vhozeno v 18 hodin.

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Piráti Chomutov
×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov