Aktuální zprávy

Chomutov doufá ve zlepšení. Piráti se postaví Rytířům

Napsal 01.12.2013 Jan Řápek
C h o m u t o v - Piráti nezažívají skvělé období. Hráči se ovšem nevzdávají a nyní mají šanci opět přivést do Chomutova nějaké body. V cestě jim stojí Rytíři Kladno, dvanáctý tým tabulky. Piráty ovšem nečeká lehké utkání. Domácí tým se jen tak nevzdá. Zápas začne v první adventní neděli 1. prosince v 17:30.

V loňské sezoně Kladno profitovalo z přítomnosti několika hráčů z NHL, po jejich odchodu šly ale výkony týmu dolů a v konečném výsledku z toho byl jen postup z předkola do čtvrtfinále a tam celkem hladká prohra s pražskou Slavií.

Před novou sezonou pak kádr Rytířů prošel výraznou obměnou. Tým opustil nezanedbatelný počet hráčů, na druhou stranu jich ale velká řádka také přišla. A rozhodně nejde o neznámá jména. Tým posílili Petr Tenkrát, Petr Hořava, Sacha Treille, Lukáš Poživil a hlavně – Tomáš Kaberle, který už nepokračuje v kariéře v zámořské NHL, a Jan Hlaváč, který se do Kladna vrátil ze švédského Växjö Lakers.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
12. Rytíři Kladno 26 7 1 3 14 53:75 26
14. Chomutov 23 4 0 6 16 53:98 18

Chomutov ovšem může před zápasem těšit fakt, že Rytíři se v tabulce domácích zápasů nacházejí až na předposledním místě. Toho by mohly i Piráti využít a domácí Rytíře tak o pár bodíků opět připravit.

Kladno v posledních zápasech

Z posledních pěti zápasů se Rytířům podařilo vyhrát celkem tři zápasy. Rytíři dokonce po nájezdech porazili silnou Plzeň. Poté přišla ještě výhra nad Třincem a poté třígólová nadílka pro Karlovy Vary. Touto šňůrou tří zápasů se Kladnu podařilo přerušit šňůru jinou. A to tu, kde prohrálo pět předchozích zápasů.

Poslední dva zápasy však kladenským hokejistům opět moc nevyšli. Podlehli jak Litvínovu poměru 2:5, tak také Kometě Brno a to dokonce 0:4. Na zápas s Piráty tak Kladenští nepřicházejí zrovna nejlépe připraveni.

Poslední vzájemný zápas

Poslední vzájemné střetnutí chomutovského hokeje s tím kladenským se konalo 18. října na chomutovském ledě. Úspěšnější byli hostující Rytíři. Ačkoliv od čtvrté minuty Piráti vyhrávali, hosté dokázali ještě v první třetině vyrovnat. Poté i zásluhou Jana Chábery v hostující brance nepustili domácí ke vstřelení další branky a sami dokázali skórovat ještě třikrát.

Piráty poslal do vedení David Hruška již ve čtvrté minutě. To však bylo od chomutovských hokejistů již vše. Ještě v první třetině se dokázal prosadit Tomáš Kaberle a vyrovnal tak skóre.

Rozhodující branka padla ve druhé třetině, když střelu Tenkráta dorážel do odkryté branky veterán Pavel Patera. Kladno přidalo další dva zásahy ve třetině třetí. Postupně se trefil Doudera a účet zápasu uzavřel Sacha Treille.

Statistické okénko

Piráti Chomutov – Rytíři Kladno
David Hruška (10+9)Nejproduktivnější hráčPavel Patera (5+14)
David Hruška - 10 gólůNejlepší střelecSacha Treille – 11 gólů
Tomáš Divíšek – 10 asistencíNejlepší nahrávač Pavel Patera – 14 asistencí
Mrázek (2+3), Pulpán (1+4)Neproduktivnější obránceTomáš Kaberle (2+11)
Jaroslav Svoboda – 37 trestných minutNejtrestanější hráčMichal Dragoun – 28 trestných minut

O zápase…

Piráty nečeká lehké utkání. Rytíři Kladno jsou kvalitním soupeřem. Pokud ale Piráti zabojují, mohou Rytíře o body připravit. Duel začíná v první adventní neděli 1. prosince, jako již tradičně v 17:30. Pokud nemáte cestu do Kladna, můžete sledovat onlajn přenos na serveru onlajny.com