Ohlasy po utkání

Chomutovskou premiéru okořenil Ladislav Vlček gólem

Napsal 10.01.2004 Martin Bocian
C h o m u t o v – Lepší vstup do zápasu už Chomutov dlouho nepamatuje. V první třetině to vypadalo, že hraje jiný tým, než který odehrál středeční derby s Kadaní. Když po dvaceti minutách svítilo na ukazateli skóre 5:0, asi jen málokdo čekal, že bude svědkem dramatu. A přece se tak stalo. Běžela poslední minuta a stav byl 6:5. Hosté byli v útočném pásmu a stříleli z každé pozice. Jejich pokusy ale likvidoval Michal Fikrt a navíc dvacet vteřin před koncem uklidnil domácí sedmým gólem Stanislav Mikšovic. A právě centr Mikšovic měl na křídle novou posilu Ladislava Vlčka.
V létě si kladenský útočník při rekreačním fotbalovém utkání ošklivě zlomil nohu. Místo startu do nové extraligové sezóny ho čekalo zhruba tříměsíční léčení a pak další týdny rehabilitace. Zdálo se, že letošní sezonu bude muset vynechat. Jeho zranění se však hojilo až nečekaně rychle a na konci listopadu už byl v plné přípravě. Stihl už jednou také nastoupit za kladenský Rabat. Pak byl poslán na střídavé starty do prvoligového Písku, v jehož dresu odehrál pět zápasů a vstřelil jednu branku. Nyní se stěhoval z jihu na sever, a to do Chomutova.

Premiéru v novém působišti si odbyl právě dnes proti Olomouci, což bylo svým způsobem dost specifické utkání. Byl to dost zvláštní zápas. Začali jsme velice dobře, ale měli jsme zápas dohrát v klidu. Místo toho jsme si to zkomplikovali, myslí si dvaadvacetiletý útočník. On sám si nevedl vůbec špatně. Neudělal výraznou chybu a ve 33. minutě dokonce vstřelil branku, když urputně dorážel puk za Tihlářova záda. Trenér Kýhos ho zařadil do třetího útoku k Mikšovicovi s Jelínkem. Odehrál jsem své první utkání v Chomutově, což se projevilo i na souhře s klukama v útoku. Musíme na tom ještě zapracovat, tuší.

V posledních letech se stěhoval už mockrát. Od roku 2001 nastoupil kromě Kladna ještě za Třinec, Zlín, Karlovy Vary, Beroun a naposledy hrál v Písku. Jeden z největších kladenských talentů poslední doby a juniorský mistr světa nyní zamířil do Chomutova. Tušil jsem, že až mi skončí angažmá v Písku, tak mě Kladno pošle jinam. Jsem rád, že to bylo právě do Chomutova. Věděl jsem, že hraje nahoře a doufám, že mu pomůžu k dobrým výsledkům, přeje si Vlček.