Po kanonádě v první třetině se nakonec v Chomutově odehrálo velké drama

Napsal 10.01.2004 David Dinda
C h o m u t o v - Již s uzdraveným ostrostřelcem Michalem Jeslínkem i s útočníkem Vlčkem, posilou z Kladna, nastoupili dnes domácí borci proti silnému celku z Olomouce. V úvodní třetině jako by domácí hokejisté chtěli odčinit špatný výkon z předešlého utkání proti Kadani a rozpoutali na ledě doslova střeleckou estrádu. Už po sedmi a půl minutách totiž Chomutov vedl o tři branky, když se nejprve prosadil Jíra, po něm Szakal a do třetice Trefný rozvlnil síť za hostujícím brankářem. Když do konce úvodní části přidali domácí další dvě branky, zdálo se být rozhodnuto. Vše ovšem bylo jinak. Ve druhé části dokázala Olomouc dvakrát skórovat ve vlastním oslabení a během několika vteřin snížila. Pak se sice díky svému důrazu prosadil novic v chomutovském dresu Ladislav Vlček, ale ani to hosty nesrazilo do kolen. Olomouc dokázala vstřelit v dalším průběhu tři branky a minutu před koncem se v power-play snažili o vyrovnání. To jim nakonec znemožnil Jeslínek, který vybojoval puk u mantinelu a poslal Mikšovice před prázdnou branku. Chomutov tak nakonec dokázal vydřít tři body.
31.kolo so 10.1.2004
7:5(5:0, 1:3, 1:2)
OLO
Fikrt - Toms, Nosek, Plaček, Trefný, Szakál, Liška - Charousek, Šíp, Boušek - Jíra, Koláček, Polodna - Jeslinek, Mikšovic, Vlček - Gergel, Zika
Olomouc
Svoboda, Tihlář - Prošek, Dostál, Šafařík, Grof, Doseděl, Kudělka, Faltýnek, Klimeš, Žajgla, Brančík, Komínek, Kašparů, Kučera, Fiala, Martinka, Buchal,Liška, Ministr, Ditrich

Vstup do utkání se domácím povedl náramně. Už na začátku 2. minuty se po střele Koláčka prosadil Petr Jíra - 1:0. Hosté vystřelili na Fikrta poprvé v 5. minutě, ale domácí gólman byl na místě. V 7. minutě se rozsvítilo světlo za hostující brankou podruhé, to když v přesilové hře obránce Szakal prostřelil vše co mu stálo v cestě a poslal Chomutov do dvoubrankového vedení. Po této brance vystřídal v olomoucké kleci Petra Svobodu náhradník Tihlář. Jenže střelecké představení domácích pokračovalo dál. O minutu později vyrazili ve vlastním oslabení do brejku Jíra s Trefným a druhý jmenovaný dotlačil puk do branky - 3:0. Olomouc působila naprosto odevzdaně, přesto se téměř v polovině třetiny na druhé straně blýskl Michal Fikrt ukázkovým semaforem. Domácí byli jasně lepší a důkazem toho byla čtvrtá branka ve 13. minutě, kterou po kolmici Lišky střílí z těžké pozice Stanislav Mikšovic. Lidé se v tu chvíli začali hlasitě dožadovat potupné desítky. Radost jim v 19. minutě udělal Petr Polodna, který zakončil pěknou kombinaci na jeden dotek - 5:0. Po prvních dvaceti minutách musel být chomutovský fanoušek nad míru spokojen.

V úvodu druhé třetiny domácí zvolnili a přenechali iniciativu hostům z Olomouce. Nebezpečná byla střela Kašparů ve 25. minutě z prostoru mezi kruhy. Pak ale chybovala olomoucká střídačka a za příliš mnoho hráčů na ledě putoval jeden z hostujících hráčů na trestnou lavici. Chomutov si však vypracoval pouze jedinou výraznější šanci, když ve 30. minutě po nahrávce Szakala tvrdě pálil Mikšovic, který byl vzápětí faulován a domácí si tak přesilovku prodloužili o další dvě minuty. Bohužel to však byla černá dvouminutovka pro bílomodré. V čase 29:56 totiž po hrubé chybě Lišky snížil Kučera - 1:5 a jedenáct vteřin později vstřelil druhý gól ve vlastním oslabení Milan Ministr, který nedal Fikrtovi žádnou šanci dělovkou do růžku jeho svatyně - 2:5. Odpověd domácích však byla pohotová, o dvě minuty později se díky svému důrazu prosadila posila z Kladna, útočník Ladislav Vlček - 2:6. V chomutovské sestavě se přestal objevovat obránce Plaček, kterého musel na beku nahradit útočník Polodna. Odstoupil i Charousek, kterého nahradil Gergel. Kdo si myslel, že Olomouc složí po šesté brance zbraně, ten se mýlil. Hanáci se tlačili do útoku, ve 36. minutě nebezpečně pálil kapitán Brančík a Fikrt se štěstí vyrazil. Ještě před druhou sirénou se hosté mohli radovat ze vstřelené branky. A byla to branka hodně překvapivá, Buchal se totiž v hodně nepřehlené situaci trefil přímo pod horní tyčku - 6:3. Domácím hráčům se verdikt rozhodčího příliš nelíbil, protože téměř všichni si na stadionu mysleli, že puk trefil pouze horní tyčku. Hlavní sudí však branku uznal a Olomouc tak snížila na rozdíl tří branek.

Do závěrečné části utkání poslal trenér Přecechtěl zpět do branky olomouckou jedničku Svobodu a ten se mu svými zákroky za důvěru rozhodně odvděčil, hned v úvodu totiž pokryl šanci Koláčka a Jíry. Z branky se tak na druhé straně radovali hosté. Komínek z prostoru mezi kruhy prostřelil Fikrta a Olomouc byla rázem zpátky ve hře o všechny body - 6:4. Utnout nápor Hanáků mohl Jeslínek, ale jeho dorážka po tvrdé střele Szakala postrádala potřebnou výšku. A když se neujala ani střela Bouška a na druhé straně vychytal Fikrt olomouckého Lišku, vyžádal si trenér Kýhos v 56. minutě oddechový čas. Ten jakoby více pomohl hostům, předzvěst dramatu byla tvrdá rána Kudělky, kterou Fikrt ještě vytěsnil. Minutu před koncem už, ale nestačil na důrazného Ministra, který dotlačil odražený kotouč za jeho záda - 6:5. Drama bylo na světě, Olomouc si vyžádala time-out a střádala síly na závěrečnou power-play. Jenže po celý zápas bojující Jeslínek dokázal u mantinelu vybojovat puk a posunout ho na Mikšovice, který uháněl sám na branku a střelou do prázdné branky zpečetil dramatické vítězství Chomutova - 7:5.

Vladimír Kýhos (Chomutov): "Můžu být spokojen jen s první třetinou, pak jsme prakticky přestali hrát. Dali jsme rychlé a poměrně šťastné branky. Bohužel jsme dost lacině inkasovali po chybě Honzi Lišky a hned potom dali hosté i druhý gól. Konec zápasu jsme dohráli pouze na tři obránce. Utkání nedohráli Plaček, Nosek ani Liška, takže jsme rádí alespoň za tři body. "

Kamil Přecechtěl (Olomouc): "Utkání bylo rozhodnuto po první třetině. Ve druhé jsme bojovali a podařilo se nám to zdramatizovat. S tak kvalitním týmem, jako je Chomutov, nemůžeme prohrát první třetinu 5:0. Já ale chomutovskou náturu znám a tušil jsem, že do druhé třetiny vstoupí laxně, což se potvrdilo."