Ohlasy po utkání

„Chceme až na vrchol,“ velí bez bázně kapitán Michal Vondrka

Napsal 25.03.2017 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Ač třeba v semifinálové sérii nebyl bodově tolik vidět, jeho podíl na historickém úspěchu je nesporný a obrovský. Vítězným gólem odstartoval první zápas čtvrtfinále s Třincem a ve čtvrtém utkání nabil Juraji Valachovi na klíčovou trefu v prodloužení. A co je vůbec nejdůležitější, s kapitánským céčkem na dresu dotáhl Michal Vondrka Chomutov do semifinále extraligy. A nechce zůstat jen u toho.

Křídelník druhé formace po zápase nechodil daleko pro slova chvály a uznání svého týmu. „Je to práce celého mančaftu a je neskutečné, jak jsme se dokázali semknout a za stavu 3:1 jsme to nezabalili a celý zápas jsme otočili,“ vrtěl hlavou Vondrka, jako by úspěchu stále nevěřil. „Je to obdivuhodné,“ pokračoval. „Určitě je to partou, protože jsou tady fakt super kluci a jsme teď semknutí jako rodina.“

Kapitán týmu dovedl Chomutov k největšímu úspěchu v tuzemské hokejové soutěži od 50. let minulého století. Přiznává ale, že s céčkem na dresu stále ještě sbírá zkušenosti: „Já jsem nikdy kapitána nedělal, až tady v Chomutově. Byl jsem ve výborných partách na Slavii, ve Slovanu, i na Spartě byla skvělá atmosféra v kabině. Ale tohle, co tu zažívám, je něco jiného.

Samozřejmě už mi přibývají léta, tak na to koukám z jiné pozice a ti kluci odvádějí fakt neskutečnou práci. Je to tou partou. Je to semknuté a to se jinak hrát nedá,“ zopakoval 34letý útočník.

Téměř zázračný obrat z nepříznivého stavu 1:3 se pochopitelně nerodil snadno. „Je nutno říct, že oni měli dost šancí a Janko (Laco) to buď chytil, nebo jsme měli štěstí. Jednou tam zvonila tyčka. Ale to k tomu patří. My jsme potom dali gól na 2:3 a Skoky (Dávid Skokan) výborně vybojoval puk nějakých deset vteřin před koncem druhé třetiny a srovnali jsme stav. To bylo hrozně důležité. Třinec to trochu srazilo na kolena a když jsme dali ve třetí třetině gól v přesilovce na 4:3, tak už jsme tomu začali věřit. Když dal Ruťák (Jan Rutta) do prázdné brány, tak už to bylo jasné,“ popsal Vondrka průběh utkání včetně závěrečné euforie.

Tím ale Piráti končit nechtějí. V semifinále je čeká suverénní vítěz základní části, Bílí Tygři z Liberce. „Chceme samozřejmě až na vrchol. Myslím, že to budou vypjaté série a budou to maratony, jako tyto zápasy,“ předpovídal mnohonásobný reprezentant.

Ale i s Libercem se dá hrát. Piráti do dokázali v pátém i 44. kole základní části, kdy favorita obrali o jeden, respektive tři body. Forma Krušnohorců má navíc podle Vondrky vzestupnou tendenci. „Po výkonech, jaké jsme odváděli teď, pevně věřím tomu, že to bude jiné, než minulý rok,“ připomněl také loňskou čtvrtfinálovou sérii, která skončila jednoznačně 4:0 pro budoucí šampióny.

Piráty teď ale čeká zasloužený krátký odpočinek, než se v pátek 31. března představí poprvé na ledě liberecké arény. „Jsem strašně rád, že to teď skončilo a už nemusíme jet do Třince,“ oddechl si Vondrka. „V sobotu se tu sejdeme, dáme si nějakou regeneraci a v neděli budeme mít volno. Začneme trénovat od pondělka a já se moc těším na to, až si trochu odpočinu, protože to byl zápřah.

Poslední zápasy se hrály jako fotbalové, byly všechny na osmdesát, devadesát minut. I ice timy byly fakt vysoké. Měl jsem toho už plné kecky. I když, v posledním zápase jsem se cítil na začátku nějak tak nic moc, ale od druhé třetiny už to bylo mnohem lepší. Takže doufám, že zregeneruji a nastoupíme na ně v plné síle,“ uzavřel pozitivně.