Aktuální zprávy

Listopadové góly Pirátů budou pomáhat, chybět nebudou ani tradiční knírky

Napsal 31.10.2019 Klub
C h o m u t o v - Ozdobou řady osobností během jedenáctého měsíce roku jsou už dlouhé roky kníry, neboť s listopadem se pojí akce Movember, jež má šířit povědomí o nemocech a dalších problémech mužů. Stejně jako v předešlých letech se zapojí i Piráti, kteří navíc pomohou velkému chomutovskému fanouškovi Davidu Tržickému.

Hlavním charitativním podtextem Movemberu je šířit osvětu o rakovině varlat a prostaty, už méně se ví, že stejnojmenná nadace upozorňuje rovněž na problematiku duševního zdraví a sebevražd. „Chtěli jsme Movember spojit s pomocí přímo tady u nás v regionu a nejlépe někomu z našich fanoušků,“ vysvětluje Nicolas Hlava, jenž se stal iniciátorem akce.

„Samozřejmě budeme mít kníry jako všichni ostatní, ale navíc jsme se rozhodli, že podpoříme Davida Tržického,“ jmenuje místní odchovanec žáka hokejové základní školy v Hornické ulici, jehož trápí vážné zdravotní problémy.

Jak přesně bude pomoc chlapci, jehož snem je být hokejovým trenérem, vypadat? Každý ze členů pirátského kádru vloží do banku základní příspěvek 300 korun, další stovka přibude od úspěšných střelců za každý gól v listopadových duelech a 300 korun vloží brankář za vychytané čisté konto.

Pozadu nemusí zůstat ani příznivci Pirátů, pro které budou od domácího utkání s Benátkami nad Jizerou, které se hraje ve středu 13. listopadu, připraveny ve fanshopu v ROCKNET ARÉNĚ kníry, jejichž zakoupením rovněž podpoří malého Davida. „Chceme všem ukázat, že jsme jedna velká pirátská rodina, která si umí pomáhat i mezi sebou,“ říká šéfka klubového marketingu Marcela Mošnová Dušková.

Ani to ještě není vše! V průběhu utkání s farmou extraligového Liberce zároveň bude hledán nejoriginálnější knír, jehož majitel získá poukázku do barber shopu. A pozor! Nemusí to být knír z vousů. Může být namalovaný či jinak vyrobený.