V dramatickém závěru už Chomutov na body nedosáhl

Napsal 06.01.2007 Martin Bocian
C h o m u t o v – V jednom ze šlágrů 34. kola přivítali chomutovští hokejisté na svém ČEZ stadionu celek BK Mladá Boleslav. Středočeši dorazili bez své nejčerstvější posily Richarda Krála, který je ve stavu nemocných. I tak jim ale patřila první třetina, kterou po jasném průběhu vyhráli 3:0. Až v polovině utkání se poprvé prosadili Severočeši, když na 1:3 snižoval Boušek. Jenže netrvalo dlouho a ve vlastním oslabení přidal čtvrtý gól hostí Bauer. Odpověď na druhý gól KLH ve třetí třetině byla ještě bleskovější, pouhých 23 vteřin. V dramatickém závěru pak chomutovští snížili až na 4:5, ovšem na bodový zisk už nedosáhli.
34. so 6.1.2007
4:5(0:3, 1:1, 3:1)
MBL
Horčička (20. Podolka) - Bombic, Malínský, Trefný, Révay, Černý, Řezníček, Nosek, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Gellner, Mikšovic, Hašek - Jeslínek, Mezera, Hainisch
Ml.Boleslav
Altrichter (Šindelář) - Ťupa, Bauer, Výborný, Kolda, Jindra, Majeský, Tondr, Kadlec - Piecha, Paroulek, Beck - Sýkora, Eiselt, Rozsíval - Lipina, Sedlák, Gombár - Zdráhal, Nouza, Dornič

Chomutovští do utkání vstoupili aktivně a jako první vyzkoušeli pozornost Altrichtera v brance hostí, nicméně již ve třetí minutě usedl za „katr“ za hrubost Revay a boleslavští nabídnutou výhodou nepohrdli. Nahozený puk Sedlákem, doklepl pohodlně za Horčičkova záda Marin Piecha - 0:1. Poté dostali dvě početní výhody i domácí hokejisté, ale naložili s nimi prachbídně a tak udeřili opět hosté. Řezníček zpoza branky namazal přímo na hůl Přemyslu Sedlákovi a ten rychlým švihem trefil přesně nad Horčičkovo rameno – 0:2. Boleslav poté ovládla kluziště a domácí v klíčových chvílích podržel Luboš Horčička, který v největší příležitosti vychytal osamoceného Eiselta. V patnácté minutě usedl na trestnou lavici Bombic a hosté i druhou svou výhodu dokázali zužitkovat. Patrik Beck projel do útočného pásma, přihrál do tandemu Tomášovi Sýkorovi a ten z mezikruží trefil přesně - 0:3. V závěru ještě mohl snížit Boušek, který se natlačil mezi kruhy, ale branku netrefil.

Do druhé třetiny nastoupili domácí již s Podolkou v brance a ten již po třech minutách musel dokázat svůj um při samotném nájezdu Sedláka, který skluzem ovšem skvěle kryl. Akce pokračovala dál a Sedlák přihrál zpoza branky Lipinovi, který Podolku již překonal, ovšem již zpětná Sedlákova přihrávka byla hrána vysokou holí, takže branka nemohla být uznána. Následovala série domácích vyloučení, které však hosté zužitkovat ve svůj prospěch nedokázali a tak po jednom z nich se konečně dočkali i domácí fanoušci. Radek Šíp zavezl kotouč do útočného pásma, přihrál jej do jízdy Ladislavovi Bouškovi, který si lišácky položil Altrichtera a pohodlně zavezl puk za brankovou čáru – 1:3. Hned po inkasované brance zasáhl Mezeru v obličeji Bauera a domácím se naskytla čtyřminutová početní výhoda. Tu ještě vylepšil faul Sýkory na Bombice a tak si bílomodří zahráli přes půl minuty o dva muže navíc. Bohužel ani to k brance nevedlo a ve chvíli kdy se vyloučený Richard Bauer vracel na led, dostal přesnou přihrávku a se štěstím překonal Podolku – 1:4. V závěru mohl ještě snížit Nosek, ale osamocen mezi kruhy trefil jen u levé tyče postaveného Altrichtera.

V úvodu poslední části dohrávali hosté početní výhodu, ale nic si vytvořit nedokázali, ošem v pohodě si hlídali své vedení a z převážné míry kontrolovali kotouč. Potom ovšem přišli dvě vyloučení hostů v krátkém sledu a dlouhá domácí výhoda 5 proti 3. Severočeši ji ovšem promrhali, což je v konečném součtu muselo hodně mrzet. V polovině poslení třetiny spálil velkou příležitost Piecha, který nedoklepl kotouč za již ležícího Podolku. S přibývajícím časem rostla nervozita na bílomodrých hokejkách. Což umocňovala i další vyloučení. V jednom z nich ovšem vykřesal jiskřičku naděje Martin Heinisch, když poslal pohotově kotouč za Altrichtera po přihrávce Haška - 2:4. Odpověď hostů byla však blesková. Gombár projel po levé křídle a předložil kotouč před prázdnou branku Tomáši Nouzovi a ten nezaváhal – 2:5. Chomutovští ovšem zbraně nesložili a necelé čtyři minuty před koncem utkání prostřelil Altrichtera Petr Jíra - 3:5. Následovalo vyloučení Bauera a domácí power play, ve kterém snížil na rozdíl jediné branky Petr Polodna - 4:5. V závěrečných vteřinách se bílomodří ještě pokusili o zázrak, ten se ovšem nekonal, a tak i potřetí v této sezoně se raduje z vítězství Mladá Boleslav.

Vladimír Kýhos (Chomutov): „Mladá Boleslav je silný tým, složený z nejlepších hráčů I. ligy a hráčů s extraligovými zkušenostmi. Hráče jsem připravil na to, že nesmíme dělat zbytečné chyby. I přesto jsme se nechali dvakrát zbytečně vyloučit a padly dvě branky. Druhý gól jsme dostali opět po individuální chybě. Od druhé třetiny jsme nehráli špatně, dostali jsme se i do zápase brankou na tři jedna, bohužel si však necháme dát vzápětí čtvrtý gól, místo toho, abychom přesilovku využili a snížili na tři dva. V přesilovce pět na tři jsme nevystřelili pořádně na branku a to je špatné. Stejně tak ve třetí třetině, když srovnáme na čtyři dva a vzápětí inkasujeme. Takové věci rozhodnou o tom, že zápas nevyhrajeme. Z tribuny to muselo vypadat, jak kdybychom přesilovky vůbec netrénovali. Měli jsme dnes až příliš respektu ze soupeře. V závěru jsme sice dotáhli, ale času moc nezbývalo.

Petr Haken (Mladá Boleslav): „Bylo vidět, že jsme o něco lepší, výhru jsme si zasloužili, akorát jsme si to na konci zbytečně zkomplikovali. Měli jsme výborně rozehraný zápas, kdy jsme vedli tři nula, poté čtyři jedna a všechno nasvědčovalo tomu, že v klidu dohrajeme utkání. Po zbytečných chybách jsme však inkasovali a nakonec jsme mohli o tři body přijít. Jsem však moc rád, jak jsem do zápasu nastoupili a myslím, že jsme byli víceméně po celé utkání lepším týmem.