Střelecký koncert v Havířově zajistil Chomutovu plný počet bodů

Napsal 03.11.2007 Michael Stopka
Osmnáctým kolem pokračovala v sobotu večer první liga. Na programu byl také zápas Chomutova, který zajížděl na led Havířova. Do zápasu nastoupil po zranění kolene i útočník Jaroslav Hašek a podílel se na severočeském střeleckém galapředstavení. První třetinu Chomutov vyhrál 3:0 po brankách Mikšovice, Kostourka a Chatrnúcha. Ve druhém dějství se střelecky prosadilo i domácí mužstvo, když za Havířov střílely branky Varga a Daneček, ovšem ani Chomutov nerezignoval a vstřelil znovu tři branky. Tentokrát se prosadil Heinisch, Bombic a Charousek. Ve třetí třetině daly týmy stejně branek jako ve druhé třetině. Za Havířov se prosadili Škoda a Haas a za Chomutov zvyšovali Freiberg, Kolda a Tauš. Chomutovští byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli.
18.kolo so 3.11.2007
HAV
4:9(0:3, 2:3, 2:3)
Havířov
Valent (od 30. Novotný) - Staněk, Klimeš, Novák, Prokop, Galvas, Huhto, Hašek, Varga - Zdeněk, Zdráhal, Mikšan - Giesel, Škoda, Haas - Daneček, Velecký, Rozum - Seman, Bokroš, Hulva
Horčička - Bombic, Malínský, Revay, Trefný, Kolda, Chatrnúch, Březina, Ťupa - Jíra, Kostourek, Polodna, Jeslínek, Šíp, Havlůj, Mikšovic, Heinisch, Tauš, Freiberg, Charousek, Hašek

Ačkoli první šanci utkání měl domácí Havířov, první branku vstřelil branku Chomutov. Do hrubce domácí obrany dokázal Stanislav Mikšovic natřikrát překonat domácího brankáře. Po několika šancích na obou stranách se Chomutovu podařilo vstřelit druhou branku.utkání. Když si Chomutov v třinácté minutě dokonale rozebral domácí obranu, tak pro Kostourka nebylo těžké zpracovat přihrávku od Polodny a dát gól. V patnácté minutě Zdeněk Tauš vystřelil, ale po zachycení kotouče domácím obráncem se k němu dostal Roman Chatrnúch a překonal bezmocného Valentu. Do konce třetiny měl šanci se prosadit domácí Klimeš ale jeho dělovku z mezikruží chytil Horčička do lapačky.

Ve druhém dějství se jako první dokázal prosadit Milan Varga, když jeho střela byla tečována a hostující brankář téměř nic neviděl. V šestadvacáté minutě se Chomutovu podařilo znovu odskočit na rozdíl tří branek po zásluze Marina Heinisch, který před bránou domácích dorážel odražený kotouč. O tři minuty později se podařilo panterům opět snížit Jan Daneček nedal bekhendovým blafákem Horčičkovi šanci. V zápětí znovu udeřil Chomutov když Bombicovo nahození neviděl Valent a puk skončil v brance domácích. To tomto gólu se Valent nechal vystřídat brankářem Novotným. Domácí dokázali v přesilové hře uzamknout hosty v jejich obranné třetině, ale branku se jim vsítit nepovedlo. V pětatřicáté minutě Jaroslav Hašek nahrál přes celé hřiště a na útočné modré našel úplně volného Jiřího Charouska, který bez problémů dokázal vstřelit šestý gól do branky Havířova.

Ve třetí třetině se opět jako první dokázali prosadit panteři, když ve čtyřiačtyřicáté minutě, když Vladimír Škoda trefil poloprázdnou branku. V sedmačtyřicáté minutě se opět rozvlnila branková síť za brankářem havířova, když po Březinově střele se zblízka trefuje nad brankářovo lapačku Petr Freiberg. V jedenapadesáté minutě panteři zahrozili z brejku, když situaci dva na jednoho řešil Škoda střelou pod horní tyčku, ale Horčička puk vyrazil. Když v pětapadesáté dostal Ladislav Kolda přesnou přihrávku od Charouska, nebyl pro něj problém skórovat do prázdné branky. O osmatřicet sekund později se Zdeněk Tauš trefuje od modré čáry přesně mezi Novotného betony. Opět neuběhla ani minuta hry a padl další gól. Tentokrát do branky bezmocného Horčičky. Domácí se dostali do brejku dva na jednoho a po Haasově nahrávce střílí do odkryté branky Chomutova Lukáš BOKROŠ. V závěru utkání se ještě domácí snažili upravit podobu skóre, ale už se na nic nezmohli a Chomutov si odváží zasloužené tři body z Havířova.