Šlágr kola pro Chomutov! Piráti díky povedené třetí třetině přehráli Příbram

Napsal 24.01.2024 Katka Kuderová, Michal Luxa
V nadstavbové části druhé ligy nastupovali Piráti pouze v ROCKNET ARÉNĚ, kde nyní přivítali Příbram, kterou zdolali 4:1. V úvodní periodě otevřel skóre Tadeáš Svoboda, ale odpověď našel hostující Matěj Kolda. Průběžný stav vydržel až do poslední dvacetiminutovky, kdy Severočeši rozhodli třemi trefami. Podruhé v duelu se prosadil Tadeáš Svoboda, kterého ještě napodobili Jakub Zajíček a tvrdou bombou od modré i Jakub Březák. A jelikož Martin Altrichter už žádný puk do branky nepustil, radovali se Severočeši z vítězství.
N3 st 24.1.2024
4:1(1:1, 0:0, 3:0)
PRI
Altrichter – Březák, Kadeřávek, Ulrych, Eliáš, Havel, Záruba, Seemann, Váchal – Zajíček, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, J. Svoboda – Stehlík, T. Svoboda, Kostourek – Chrpa, Koblížek, Veselý
HC Baník Příbram
Jiroušek – Zdeněk, Krejčí, Havlín, Jelínek, Patzelt, Rajgl, Vinš – Gengel, Kolda, Kafka – Hasman, Josefus, Bednařík – Chlouba, Pinkas, Furch – Pětník, Mařík, Bečvář

8. T. Svoboda (Zajíček, Chrpa), 48. Zajíček (Lukeš, Březák), 53. T. Svoboda (Kostourek, Havel), 57. Březák (Lukeš, Hübl)

Hlinka – Toman, Bertlík

V druhé minutě se v šanci ocitl Martin Tůma, ale příbramský brankář mezeru pod rukou rychle utěsnil a puk následně vyrazil. Po skrumáži v brankovišti v čase 07:23 si odraženého kotouče všiml Tadeáš Svoboda a golfákem v přesilovce prostřelil Petra Jirouška – 1:0. Krátce poté jeli dva domácí hráči na jediného obránce hostů, Jakub Chrpa mířil z levého kruhu, ale hostující brankář si jeho ránu pohlídal.

V čase 11:20 zkušený Petr Kafka nahazoval puk od zadního mantinelu a na hranici brankoviště si ho po odrazu našel připravený Matěj Kodla – 1:1.  Necelé dvě minuty po inkasovaném gólu mohl Chomutov vést, když František Lukeš přihrál přes pravou stranu, kde se do kotouče opřel Jakub Zajíček, ale Jiroušek se stihl přesunout.

Na začátku druhé třetiny bylo vidět mnoho příležitostí ke vstřelení branky na pirátské i příbramské straně, ale ani jeden tým neskóroval. V čase 31:19 přihrával Tadeáš Pinkas před branku, kde byl osamocený Jaroslav Chlouba, který před sebou měl poloprázdnou branku, ale zakončení nebylo přesné. Pět minut do konce druhé třetiny po špatné rozehrávce Petra Jirouška se mohl prosadit Jakub Chrpa do prázdné branky, ale zabránil tomu David Zdeněk. Krátce na to do útočného pásma ujížděl Jan Svoboda, ale trefil pouze masku připraveného brankáře.

Po pár minutách třetí třetiny se v gólové šanci ocitl Martin Tůma, ale brankář byl pozorný. Chvíli poté i Jan Svoboda, ale trefil pouze tyč branky Petra Jirouška. Ve 48. minutě od modré čáry pálil Jakub Březák, ale jeho pokus vyrazil příbramský brankář před sebe, kde se k odraženému puku dostal Jakub Zajíček a trefil poloprázdnou branku – 2:1. V čase 52:13 při signalizovaném trestu hostujících posunul Milan Kostourek puk před branku a toho využil Tadeáš Svoboda – 3:1. Na konci 56. minuty si František Lukeš počkal u modré čáry na spoluhráče, kde se do střely opřel Jakub Březák – 4:1.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „První třetina byla vyrovnaná z obou stran, možná jsme měli maličko navrch. Soupeř využil jednu šanci, takže stav byl vyrovnaný. Ve druhé třetině jsme měli spoustu šancí, ale trápila nás koncovka. Když jsme to ve třetí třetině zlomili, zaslouženě jsme vyhráli.“

Radek Bělohlav (HC Baník Příbram): „ Chtěli jsme bojovat o body až do konce, ale bohužel jsme udělali pár chyb ve třetí třetině, která se nám moc nepovedla. Ale jinak jsme se soupeřem drželi krok.“