Potřetí za sebou doma: Pod vrcholky Krušných hor tentokrát přijede třetí Příbram

Napsal 22.01.2024 Michal Novotný
Ve třetím kole nadstavby domácí Chomutov hostí další tým z horních pater tabulky, tentokráte do ROCKNET ARÉNY zavítají hokejisté příbramského Baníku. Jak si ve třetím domácím zápase v řadě povedou svěřenci Martina Pešouta se přijďte přesvědčit již ve středu 24. ledna v tradičních 17:30.

VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S PŘÍBRAMÍ

Po porážce s Táborem chomutovští hokejisté zabrali

Domácí tým nastoupil po druhé za sebou na domácím kluzišti a tentokrát vyzval tým z pražských Letňan. O nakonec vítěznou branku se postaral již v deváté minutě chomutovský Filip ELiáš. Ve zbytku duelu se odehrávala velká bitva, ve které kralovali oba brankáři. Piráti nakonec své vítězství definitivně potvrdili až dvěma góly do prázdné hostující branky v samém závěru zápasu.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC LETCI LETŇANY 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Eliáš (Tůma, J. Svoboda), 59. J. Svoboda (Eret, Tůma), 60. T. Svoboda (Lukeš).
Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Střely na branku: 28:20. Diváci: 1645.

Sestava Chomutova: Běhula – Březák, Kadeřávek, Ulrych, Eliáš, Havel, Seemann, Záruba, Váchal – Zajíček, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, J. Svoboda – Stehlík, T. Svoboda, Kostourek – Chrpa, Koblížek, Veselý.

Příbram v atraktivním utkání přestřílela Děčín

Domácí Baník na hosty ze severu Čech vlétl a v sedmé minutě vedl již 2:0. Na začátku druhé třetiny se Děčínským podařilo manko smazat a začínalo se od začátku. Nicméně oba týmy pokračovaly v přestřelce, ve které už na dobro získávali převahu domácí a zápas dovedli k vítězství v poměru 8:5. Největší měrou se o výhru Příbrami zasloužil čtyřgólový Matěj Kolda, který navrh přidal ještě jednu přesnou přihrávku.

HC BANÍK PŘÍBRAM – HC DĚČÍN 8:5 (3:1, 3:3, 2:1)

Branky: 1. Kafka (Kolda, Gengel), 7. L. Bednařík (Hasman, Patzelt), 19. Kolda (Hasman, Josefus), 28. Kolda (Gengel, Krejčí), 32. Kolda (Kafka, Jelínek), 36. Josefus, 50. Kolda (Kafka, L. Bednařík), 57. Hasman (Josefus, Jelínek) – 10. Jursa (Smola), 21. D. Tůma (Vl. Brož, Faigl), 23. Jouza (D. Tůma, Faigl), 33. Smola (J. Tůma, Zedek), 60. Chovanec (A. Starý).
Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 550.

Sestava Příbrami: Jiroušek – Zdeněk, Jelínek, Rajgl, Patzelt, Vinš, Krejčí – Pětník, Furch, Pinkas – Bečvář, Mařík, Josefus – Chlouba, Kafka, Hasman – Kolda, Gengel, Duchan – L. Bednařík.

ChomutovPříbram
1. místo (75 bodů)pozice3. místo (70 bodů)
Dominik Šorf – 2,93 G/Z
Patrik Kadeřávek 17 (3+14)nejproduktivnější obránceDaniel Krejčí 37 (9+28)
Viktor Hübl 44 (17+27)nejproduktivnější útočníkPetr Kafka 55 (25+30)
Petr Eret 20 gólůnejlepší střelecPetr Kafka 25 gólů

V základní části se ve vzájemných duelech radovali domácí

Zatímco ve čtvrtém kole na svém ledě udolala Piráty Příbram těsně 4:3, na severu to byla v rámci kola devatenáctého jiná písnička. Chomutovští svého soka přehráli a i po dvou brankách Tadeáše Svobody brali výhru v poměru 5:1.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC BANÍK PŘÍBRAM 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Veselý (Březák, Kadeřávek), 35. T. Svoboda (Hübl, Zajíček), 40. T. Svoboda (Hübl, Březák), 45. Eret (Tůma, Altrichter), 54. Tůma (Eret, Záruba) - 49. Hasman (Kafka, Jelínek).
Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. Diváci: 1493.

Sestava Chomutova: Altrichter – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Seemann, Záruba, Váchal, Havel – T. Svoboda, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, J. Svoboda – Stehlík, Koblížek, Veselý – Chrpa, Mála, Zajíček.

Sestava Příbrami: Tichý – Saňa, Krejčí, Zdeněk, Jelínek, Havelka, Patzelt – Gengel, Kolda, Kafka – Hasman, Josefus, Bednařík – Chlouba, Duchan, Bečvář – Pětník, Mařík.