Reportáže

První přípravné utkání vyznělo lépe pro Chomutov

Napsal 03.08.2007 Jakub Coufal, Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Do série přípravných zápasů vstoupili chomutovští úspěšně a z kadaňského ledu si vezou zaslouženou výhru. Nejvíce konto soupeře zatížil Milan Kostourek, hráč s číslem 88 vstřelil tři branky. Od druhé třetiny zasáhl do utkání i talentovaný gólman Erik Štěrba. Přestože hned v úvodu své premiéry inkasoval dvě branky, do konce utkání již puk za svá záda nepustil a naopak Révay se Stehlíkem pečetili konečné skóre.
přát. pá 3.8.2007
KAD
2:5(0:2, 2:1, 0:2)
CHM
Kadaň
Stejskal - Vaněček, Mašek, Hlavatý, Kocek, Spitzer, Všetečka - Polanský, Fink, Krpenský - Hlusička, Veverka, Chyba - Kýhos, Kašpárek, Duba, Hertl
Chomutov
Horčička (20. Štěrba) - Bombic, Trefný, Šulc, Malínský, Chatrnúch, Březina, Revay, Palubjak - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Tauš, Heinisch, Havlůj - Jeslínek, Charousek, Hašek - Ton, Stehlík, Freiberg

Shrnutí

Tradiční rozbruslení namísto kvalitních kombinačních akcí na úvod přípravných zápasů neminulo kadaňský stadión ani letos. Se snahou o oživení hry přišel rozhodčí v 5. minutě, kdy vyloučil po jednom z hráčů na každé straně.
Hra 4 na 4 lépe sedla hokejistům KLH. Po závaru před Stejskalem dorážel šikovně v čase 6:19 Kostourek po přihrávce Bombice, 0:1.
Čas 8:58 a další změna skóre. Při chuti hrající Kostourek zvýšil po pohledném rozebrání domácí obrany na 2:0. Úspěšné asistence si připsali Bombic a Jíra.
I začátek 2. desetiminutovky se nesl ve znamení převahy hráčů v modrobílém. Chomutov byl spokojený s náskokem a čekal na bíložluté, co předvedou. Protože se Kadani ani nadále příliš nedařilo, začali opět hrozit hosté. V závěru třetiny si Stejskal připsal několik kvalitních zákroků, jimiž držel naděje svého týmu. Do kabin se tak odcházelo za spravedlivého stavu 0:2.

Chomutov do prostřední části nasadil mladou brankářskou akvizici Štěrbu, který vystřídal bezchybného Horčičku. Ve 3. minutě hrála Kadaň oslabení. Z tlaku vytěžil Chomutov tyčku a další vyloučení domácích. Dvojnásobná výhoda k další radosti Chomutova nevedla.
Při návratu posledního domácího hříšníka Kadaň zaútočila. Po sólové akci snížil Kašpárek na 1:2 v čase 24:51. Štěrba byl krátký na tečovanou střelu z pravého mezikruží, která se cestou olízla o jednu z hokejek bránících hokejistů.
Kadaň po úspěchu výrazně ožila, zvýšený nápor vedl až k přesilové hře, nikoli však k vyrovnání. Zvýšenou aktivitu hráčů ocenili i domácí fanoušci, kteří se za pomocí bubnu ozývali stále častěji. Hokejisté se za projevenou podporu odvděčili přesilovkou 5 na 3 a několika slibnými šancemi. Branka na sebe nedala dlouho čekat. Vyrovnání na 2:2 zařídil v čase 11:52 střelou pod víko z bezprostřední blízkosti Kýhos. Do úniku podél levého hrazení mu o chvíli dříve přihrával Spitzer.
Svoji sílu ukázal v 35. minutě i Chomutov. Při signalizovaném vyloučení zakončoval chomutovský útočník. Puk se od tyčky odrazil pouze zpět pod překonaného Stejskala. Na konci 38. minuty mohl poslat domácí do vedení Hlusička. Samostatný nájezd skončil na dobře postaveném Štěrbovi. Nedáš dostaneš. Otřepané pravidlo platilo i dnes, přesněji v čase 38:40. Bíložlutí inkasovali v oslabení, když se pohotově na 3:2 trefil Révay. Přihrávky patřily hráčům Palubjak, Stehlík. Chomutov si úspěšným závěrem získal vedení i po 2. třetině.

Rychle utnuli hosté naděje Kadaňských na brzké vyrovnání. Právě reprezentanti KLH bleskově ujeli a zvýšili na 2:4. Čas 40:26 znamenal radost pro střelce Kostourka, jenž zaznamenal hattrick. Jíra a Mikšovic mu ke gólu pomohli přihrávkami. V 43. minutě měla Kadaň jednu z posledních možností něco udělat s výsledkem zápasu. Přesilovka 5 na 3 znamenala sice nápor Kadaně, branky se však diváci nedočkali. Domácí se v průběhu posledního dějství sice snažili vykřesat jiskřičku naděje, avšak většina pokusů skončila na pohotovém Štěrbovi. Chomutov byl naopak s dvoubrankovým náskokem spokojen a příliš se do útoku nehrnul.
Když se domácím nepodařilo využít některou z mála šancí, měl poslední slovo Chomutov. Čas 55:43 znamenal změnu skóre na 2:5 zásluhou Stehlíka. Po přihrávce od Freiberga zakončil z malé vzdálenosti pod horní Stejskalovu tyč.
Hokejisté se s výsledkem smířili a konec klání dohráli v poklidu. Hosté si odvezli výhru 2:5. I přes prohru si bíložlutí vysloužili potlesk fanoušků.