Preview k zápasu

K zahřívacímu utkání na novou sezónu vyjede KLH na led Kadaně

Napsal 02.08.2007 Tomáš Horáček
C h o m u t o v – Kolotoč přípravných zápasů se rozjíždí a již tradičně bude soupeřem Chomutova okresní soused SK Kadaň. Pro mužstvo vedené Miroslavem Novákem bude letošní sezóna plná očekávání a snahy probojovat se do vyřazovacích bojů. Stejně jako KLH i černožluté čeká dlouhá a těžká cesta za splnění svých cílů. Nyní jsou hokejisté na začátku - důležitá část letní přípravy ukáže, kdo se s týmem rozloučí a naopak kdo bude tím, jenž bude bojovat za své mužstvo v nadcházející sezóně 2007/2008. Utkání začíná v pátek 3. srpna od 17:00 a všichni, kdož mají hokejové abstinenční příznaky, si cestu na Zimní stadion v Kadani jistě najdou.

Změny v černožlutých barvách

K zásadní změně došlo v kadaňském týmu na lavičce, kde se kormidla ujme již od začátku sezóny Miroslav Novák. „Krýt záda“ mu bude Petr Vyskočil, který v posledních letech působil zvláště u mládežnických kategorií pražské Sparty.

Obranné řady posílil účastník finálových bojů v barvách KLH Filip Vaněček. Dále kadaňským fanouškům dobře známý Martin Klaus, kadaňský odchovanec Ondřej Mašek a Zbyšek Satora - oba v loňské sezóně působili v Karlových Varech. Z města automobilů získalo vedení Martina VŠETEČKU. Velkým úspěchem je rovněž podpis smlouvy s loňskou oporou zadních řad Zbyňkem SPITZEREM. O místo v základní sestavě bude také bojovat bek Martin Kocek či talentovaný Vojtěch Pekárek, působící v minulé sezóně v Jihlavě.

Do přípravných utkání, z nichž se vykrystalizuje závěrečná podoba sestavy na nadcházející ročník, naskočí staronové tváře jako Tomáš Polanský s Milošem Kajerem a Lukášem Dubou. Nově pak Radek Krpenský s Tomášem Hertlem. Junior Martin Kadlec nebo karlovarské duo bratrů Bauerových. Zřejmě největší posilou do nové sezóny bude Patrik FINK.

S týmem se naopak rozloučil loňský třetí nejproduktivnější hráč klubu Pavel METLIČKA a gólman Robert SLIPČENKO (oba Most). Kadaňské barvy již nebudou v nadcházející sezóně hájit také Ondřej Staněk (H. Brod), Adam Miškovský (Ostrava), Zdeněk Žák, Stanislav Stavenský, Jan Mezera, Lukáš Zika a Jaroslav Buchal. Petr Freiberg s Janem Stehlíkem odešli do KLH Chomutov, přičemž u druhého jmenovaného se jedná o hostování.


Myslím si, že jsme tým posílili určitě o kvalitní hráče…se skladbou týmu jsem spokojen!
— trenér Miroslav Novák

Příprava okresního rivala z Kadaně

Suchá příprava započala kadaňským 26. dubna a hráči měli k dispozici tradičně koupaliště a fotbalový stadion. Během května se tým zúčastnil týdenního soustředění na Mědenci, kde hráči získávali fyzičku běháním či jízdou na kolech. Klasický letní dril skončil koncem června, aby si všichni užili zasloužené třítýdenní dovolené a znovu naskočili do práce 23. července. Od té doby trénovali černožlutí ještě třikrát na suchu a od 26. července poprvé obuli brusle a vyjeli na ledovou plochu Zimního stadionu.


S hráči jsem byl velice spokojen, myslím si, že jsem si do týmu vybral velmi dobré povahy, byl to můj základ, na kterém jsem chtěl stavět celý tým. Chtěl jsem vybrat dobré hokejisty, kteří mají velmi dobrou povahu, která bude pro tým velkým přínosem. Ta povaha se projevuje nyní v letní přípravě, když vidím jak kluci makají opravdu na doraz, na nic se nevymlouvají a má to kvalitu.
— lodivod Kadaně

Stejně jako pro Chomutov, tak i pro jeho okresního souseda příprava na ledě teprve začíná. Vzájemný duel bude tedy prvním zkoušením nových tváří a získávání představy o nejlepší možné sestavě na prvoligový ročník 2007/2008. Zatímco KLH bude své síly měřit v rámci obnoveného ročníku hokejového poháru, Kadaň se postupně utká proti nováčkovi ligy z Mostu, ruskému Orenburgu, Vrchlabí, Klášterci nad Ohří, Berounským Medvědům, švédskému Vaxjo Lakers či německému týmu z Lipska.
Podrobné rozlosování přípravy SK Kadaň je možné nalézt zde.