Počtvrté bez inkasovaného gólu! Piráti srazili Kadaň díky povedené první třetině

Napsal 30.10.2019 Kateřina Kundertová, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V 19. kole Chance ligy se na ledě ROCKNET ARÉNY představila sousední Kadaň. Piráti byli od počátku lepším celkem a o svém vítězství rozhodli hned v první třetině třemi brankami. Ve velmi vypjatém závěru zápasu viděli diváci i pěstní souboj Llewellyna s Foltýnem. Devátá domácí výhra posunula soubor kouče Štrby na páté místo tabulky.
19.kolo st 30.10.2019
4:0(3:0, 0:0, 1:0)
KAT
Pavlát – Žovinec, Blaha, Štochl, Lang, Pařízek, Rýgl, Havel – Stloukal, Pitule, Hlava – Klíma, Suchý, Doktor – Tomica, Vrhel, Veselý – Chrpa, J. Svoboda, Llewellyn
Kadaň
Neužil – Trefný, Novák, Chalupa, Poizl, Eliáš, Jandus, Foltýn – M. Zabloudil, Kůs, Chlouba – Koblížek, Čermák, Čech – Michnáč, Rindoš, Wágner – Homer, Müller, Z. Zabloudil

6. Stloukal (Žovinec, Pitule), 15. Tomica (Doktor, Vrhel), 19. Stloukal (Suchý, Hlava), 59. Klíma

Llewellyn – Foltýn oba 5 minut a do konce utkání, Kůs 10 minut

První šanci večera sice Petr Stloukal u levé tyčky spálil, ale napodruhé už se nezmýlil a po Žovincově ráně dotlačil nekrytý puk – 1:0. V patnácté minutě Stanislav Vrhel udržel modrou čáru, čehož využil po Doktorově přihrávce Marek Tomica, který neměl s Jakubem Neužilem v brance žádný problém – 2:0.

V následné přesilovce mohl snížit exchomutovský Roman Chlouba, ale po pohledné individuální akci si vylámal zuby na Dominiku Pavlátovi. Stav 3:0 po úvodním dějství stanovil druhým zásahem v utkání Petr Stloukal, jenž těžil z dobré kombinace Filipa Suchého a Nicolase Hlavy.

V prostřední části se hra vyrovnala. Hned v úvodu Kadaň nevyužila nabídnutou početní výhodu, takže se skóre nezměnilo. To platilo i pro další průběh, kdy hru kouskovaly fauly na obou stranách. Výhoda o jednoho hráče však ani jednomu týmu nepomohla.

Třetí část začala stejně, jako předchozí skončila – tresty pršely na obou stranách. Po přelomu dějství se situace uklidnila, zvláštní šanci měl Filip Suchý, ale puk se po jeho zádech skutálel jenom vedle tyčky kadaňské klece.

V 57. minutě předchozí strkanice vyústily ve férový pěstní souboj, ve kterém Darby Llewellyn udolal Michaela Foltýna, oba zamířili předčasně do sprch. Když už mohli Trhači snížit ve dvouminutové přesilovce pět proti třem, fauloval Jan Müller a bylo po výhodě.

Závěr se hrál ve třech proti třem, což vyšlo lépe Chomutovu. Rychlý protiútok ve dvou proti jednomu zakončil na první tyčku Lukáš Klíma, který uzavřel střelecké konto – 4:0.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu a odehráli jsme výbornou první třetinu. Využili jsme šance a vedli 3:0. V kabině jsme si řekli, že chceme udržet tempo, nasazení, hrát na puku a nutit se do střel. Hru nám ale narušily naše zbytečné fauly, kterými jsme do hry dostali Kadaň. Pak jsme si řekli zase něco v kabině a třetí třetinu už jsme odehráli, jak jsme chtěli. Chybí tomu ale trochu góly, což je škoda, i tak to bylo dobré vítězství.“

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Pro nás to bylo těžké utkání, do kterého jsme vstoupili hodně špatně. Říkali jsme si, že chceme hrát aktivně. Nastoupili jsme a měli hrozně velký respekt, což nechápu. Dostali jsme v první třetině tři góly a dá se říct, že bylo skoro po zápase. Druhou třetinu jsme se snažili, zlepšili jsme pohyb a dostávali jsme se do šancí, ale Pavlát chytal výborně a my nebyli dost důrazní před brankou. Třetí třetina byla jenom boj. Chomutovu gratuluju k vítězství a třem bodům.“