Dvě derby v jednom týdnu! Nejprve dorazí Kadaň, následně jedou Piráti do Ústí nad Labem

Napsal 29.10.2019 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti se vracejí před domácí publikum. Ve středečním 19. kole Chance ligy přivítají svěřenci kouče Štrby nedalekou Kadaň. Trhači jsou přikování ke dnu tabulky, i tak to nebude lehký oříšek, což ukázalo první utkání. V pátek 1. listopadu čeká Piráty předehrávka na ledě ústeckého Slovanu, který v září doma porazili. Dvě derby v jednom týdnu! Podpořte chomutovské hokejisty přímo v ochozech chomutovského a ústeckého zimního stadionu.

Po prvním vzájemném utkání odjížděli Chomutovští z Kadaně s dvoubodovým lupem. Pro domácí to byl na měsíc jediný bodík v tabulce Chance ligy. Druhý přidali svěřenci kouče Hamary na ledě Benátek nad Jizerou, kde vedli o dvě branky, přesto padli v prodloužení, když zápas rozhodl Radek Duda. Zatím jediná výhra Trhačů se datuje na pondělí 21. října, kdy na vlastním stadionu přivítali jihlavskou Duklu, kterou porazili těsně 2:1. Trhači tak zvítězili poprvé od loňského prosince!

Dva dny po výhře ale přišlo vystřízlivění na ledě prvního Motoru. Sobotní duel s Přerovem skončil opět 2:1, ovšem tentokrát ve prospěch Zubrů.

Trhači získali na začátku října oporu do brankoviště. Z Prostějova se do Kadaně stěhoval Jakub Neužil. Muž, který v ročnících 2017/2018 a 2018/2019 vychytal nejvíce výher mezi maskovanými muži v druhé nejvyšší tuzemské soutěži.

První derby s ústeckým Slovanem viděla ROCKNET ARÉNA 21. září. Chomutovští před návštěvou necelých dvou tisícovek diváků porazili svého rivala 5:2. Ústečtí v následujících třinácti střetnutích vyhráli pouze čtyřikrát. O body okradli Frýdek-Místek, Sokolov, Kadaň a naposledy Benátky nad Jizerou. Tato výhra se ale udála už sedmnáctého října. Po ní následovala trojice proher. Před pátečním soubojem s Chomutovem čeká hráče pod vedením kouče Mareše bitva v Přerově.

Největší změnou v ústecké kabině je, že se legenda Chance ligy Jaroslav Roubík přesunul z pozice útočníka a tahouna družstva do pozice asistenta trenéra. Svou kariéru uzavřel také brankář Martin Volke. Ten bude ve Slovanu působit  jako trenér brankářů juniorské a dorostenecké kategorie.

Chomutov KadaňÚstí n/L
6. místo (32 bodů)pozice16. místo (5 bodů)14. místo (14 bodů)

Piráti nestačili na Třebíč

Na první gól si diváci museli počkat do pětatřicáté minuty, kdy se dostala domácí Třebíč do vedení. Trefil se Tomáš Havránek. Svěřenci kouče Štrby našli odpověď na konci druhé periody, kdy Jekela překonal Filip Suchý. Ve třetí části mířili přesně pouze domácí hokejisté, a tak se pirátská družina vrátila bez bodového zisku.

SK Horácká Slavia Třebíč – Piráti Chomutov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 35. Havránek (Nedvídek, Ferda), 43. Král (Havlát, Nedvídek), 54. Ferda (Jenáček, Vodný) – 40. Suchý (Žovinec, Hlava).
Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:27. Zblokované střely: 16:11. Vhazování: 30:20.

Sestava Chomutova: Pavlát – Blaha, Žovinec, Lang, Štochl, Pařízek, Seemann, Havel – Doktor, Pitule, Stloukal – Hlava, Suchý, Klíma – Llewellyn, Vrhel, Tomica – J. Svoboda, Chrpa.

Kadaň těsně padla se Zubry z Přerova

Zubři rozhodli o své výhře v Kadani již v první periodě. Pouhých 68 sekund dělilo branky Tomáše Sýkory a Jiřího Krisla. Trhači našli jediný recept na brankáře Lukeše v devětadvacáté minutě zásluhou Františka Wágnera.

SK Trhači Kadaň – HC ZUBR Přerov 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Wágner (Zabloudil, Neužil) – 17. Sýkora (Hejcman, Zbořil), 18. Krisl (Süss, Číp).
Vyloučení: 6:2 navíc Číp (Přerov) na deset minut OT + trest do konce utkání. Využití: 0:1. Střely na branku: 19:46. Zblokované střely: 6:12. Vhazování: 28:40.

Sestava Trhačů: Neužil – Trefný, Novák, Chalupa, Poizl, Foltýn, Jandus, Procházka – Wojnar, Kůs, Zabloudil – Koblížek, Čermák, Čech – Michnáč, Chlouba, Wágner – Homer, Rindoš, Müller.

Motor dominoval na ledě Slovanu

První třetina byla vyrovnaná, oba týmy skórovaly dvakrát. V té následující už ale měli více štěstí domácí a po nulové třetí části hry utkání skončilo 3:2. Třebíčští tak zaznamenali už pátou prohru v řadě.

HC Slovan Ústí nad Labem – ČEZ Motor České Budějovice 1:8 (1:2, 0:5, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. J. Havel – 11. R. Přikryl, 16. J. Veselý (Beránek, Prokeš), 27. Christov (Holec, Venkrbec), 28. J. Veselý (M. Novák, Plášil), 30. Šimánek (Beránek, Gilbert), 33. Babka (Gilbert, Vydarený), 40. J. Veselý (Plášil, M. Novák), 54. Lytvynov (Gilbert).
Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 19:46. Zblokované střely: 4:17. Vhazování: 34:40.

Sestava Slovanu: Brízgala (33. Stahl) – Vl. Brož, D. Krejčí, Hes, Smetana, Veber, Zukal – Tůma, Vildumetz, Maršoun – Kružík, Pšenička, J. Havel – O. Procházka, Kordule, O. Bláha – M. Harkabus, Dörner.