Piráti zůstávají i v novém roce neporaženi, Roudnici nastříleli osm branek

Napsal 04.01.2022 Eliška Ratiborská
C h o m u t o v - K prvnímu utkání nového roku zavítali Piráti na led Roudnice nad Labem. Chomutovští vkročili do utkání 15. kola krajské ligy dvěma brankami, ke kterým během druhé třetiny přidali tři další. Roudničtí odpověděli až v poslední dvacetiminutovce, kdy mířili přesně dvakrát během jedné minuty. Závěr střetu byl však opět v režii Pirátů, kteří vítězství i přes jednu další roudnickou trefu završili a skóre zakončili poměrem 3:8.
15.kolo út 4.1.2022
ROU
3:8(0:2, 0:3, 3:3)
Roudnice n. L.
Sluka – Kašička, Kolenatý, Kopecký – J. Vacek, M. Vacek, Pokorný, Vaněk, Čichovský, Vojtěch, Tintěra, Kuchař, Lauko, Kubica, Horák, Matuška, Marcin, Purma, Dobrov
Hanuljak – Novák, Kuncl, Bártek, Klapka, Jaroš, Hartman – Josef Rindoš, Kůs, Černý – Mála, Mežnar, Huňady – D. Šilar, Freiberg, Šarlinger

41. Kuchař, 42. Čichovský (Kašička), 54. Kubica (TS)
8. Černý (Kůs), 15. Mežnar (Huňady), 21. Freiberg (Kůs, Kuncl), 22. Jaroš (D. Šilar), 23. Huňady (Mála, Novák), 45. Bártek (Mežnar, Huňady), 51. Bártek (Josef Rindoš, Mála), 52. Mála (Huňady, Hanuljak)

6:9
0:2
0:1
33:58
Biedermann – Krejsa, Zítka

Piráti najeli na roudnický led odhodlaní a už v osmé minutě zvedali ruce nad hlavu. Přesilovou hru využil na jejím samém konci David Černý – 0:1. Chomutovští však dokázali, že zvládají střílet i ve vlastním oslabení, když se po nahrávce od Patrika Huňadyho prosadil slovinský hráč Erik Mežnar – 0:2. Ten zaznamenal čtvrtou branku ve svém čtvrtém utkání za chomutovský klub.

Ke konci úvodní třetiny to ještě jednou zkoušel David Černý, tentokrát ale úspěšný už nebyl. Roudničtí tak až do hvizdu rozhodčího udrželi jen dvoubrankové manko, sami se však neprosadili.

Na další trefy nenechali Piráti dlouho čekat, když téměř okamžitě po začátku druhé dvacetiminutovky po silné střele z mezikruží přesně mířil Petr Freiberg při další přesilovce – 0:3. Petru Freibergovi asistoval Miroslav Kuncl, který bodoval zatím ve všech utkání kromě prvního střetu právě s Roudnicí.

Domácí si ještě nestihli ani oddechnout a už zamířil další puk do jejich branky. Stejně jako předchozí střelec trefil Jakub Jaroš šibenici. Po polovině druhého dějství zkoušel své štěstí František Mála, jenže neúspěšně. Avšak Patrik Huňady byl přesnější – 0:5. Zakončil tak pirátský brankový koncert druhé třetiny, který se snažil prodloužit Jakub Šarlinger, ale nevyšlo to.

Posledních dvacet minut zápasu začalo hořkou odplatou. Nejprve se bez asistence trefil Martin Kuchař po individuální akci a téměř ihned ho následoval Lukáš Čichovský, který projevil dostatečný důraz před Hanuljakovou klecí. To se však Chomutovským nelíbilo a slovo zpět si zanedlouho vzal Robert Bártek – 2:6.

Piráti nechali domácí chvíli odpočinout a až o šest minut později přidali další gól. Po pasu Josefa Rindoše využil další převahy na ledě Robert Bártek. A chvíli po něm ho následoval sólo nájezdem František Mála – 2:8. Roudničtí se však přece jen ještě ozvali. Zdeněk Kubica blafákem oklamal Miroslava Hanuljaka a uzavřel z trestného střílení skóre zápasu – 3:8.

Milan Toman (HC Roudnice nad Labem): „Popravdě si myslím, že nás zradila koncovka. Nemyslím si, že Chomutovští byli o tolik lepší, akorát že proměňovali šance. Taky nám trošku uškodilo, že jsme hráli jen na čtyři beky. Bylo znát, že po druhé třetině kluci už trochu tahali nohy, za což se jim ani nelze divit proti takovému soupeři. Netvrdím, že bychom vyhráli, ale rozdíl nemusel být tak vysoký, kdyby nám vycházela koncovka.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Jsem spokojený s výsledkem. Až na pár maličkostí a na minutový výpadek na začátku třetí třetiny, jsem spokojený i s hrou. Velké díky fanouškům, kteří nás přijeli podpořit a povzbudit.“