Ohlasy po utkání

Jakub Jaroš po utkání na beku: „Nic nezvyklého, v případě problémů mohu naskočit kdekoliv.“

Napsal 05.01.2022 David Panuška
R o u d n i c e n a d L a b e m / C h o m u t o v - Normálně útočník Jakub Jaroš se proti Roudnici nad Labem v prvním utkání roku 2022 postavil na pozici obránce a dokonce se hned gólově prosadil. „Od modré jsem se trefil po sakra dlouhé době,“ přiznal po utkání s úsměvem na tváři. Piráti nakonec vyhráli 8:3 a mají čtrnáctou výhru v řadě.

Netradičně v úterý vyjeli Piráti na ledovou plochu k utkání Krajské ligy mužů Ústeckého kraje. Hráli na ledě týmu, který je v sezóně dost možná nejvíce potrápil. „Hlídali jsme si to na začátku utkání, naposledy když jsme tu hráli, tak to docela řezali. Málem tři hráče nám vyřadili, takže jsme se snažili to hlídat a dařilo se nám. Pouze start třetí třetiny byl hektický a nebylo to ono,“ pronesl Jakub Jaroš, jeden z bývalých chomutovských mládežníků, kteří působí v áčku. 

„Úplně nezvyklé to nebylo, protože dříve v mládežnických kategoriích jsem na beku hrával. Býval jsem využíván jako univerzální hráč, když byl potřeba záskok. Stejná situace byla v krajských výběrech, kde jsem byl nasazován do obrany. Bylo to ovšem po delší době, musel jsem si to lehce oprášit,“ pronesl po utkání, v němž se mu povedlo dokonce skórovat. 

Pro Jakuba Jaroše to byla již šestá branka v sezóně, ale vůbec první z pozice obránce. Sám přiznal, že už je to nějaká doba, co se od modré čáry prosadil. „Naposledy snad v osmé třídě, kdy jsme měli již zmiňované krajské výběry a trénoval nás Miroslav Buchal. Také jsem to plácl podobně a také jsem trefil brankáře do ramena a byl to gól,“ zavzpomínal jednadvacetiletý útočník, který hraje i univerzitní ligu. 

Po nahrávce Daniela Šilara z rohu kluziště se prosadil střelou tahem, brankář toho nejspíše moc neviděl, ale i tak laserová rána byla výstavní. „Rána byla povedená. Já tam byl chvíli sám, dostal jsem přihrávku a zrovna se ke mně blížil hráč, tak jsem koukl do ledu, vystřelil a trefil to docela dobře. Takže jsem se pak mohl jen radovat,“ popisoval gól na 4:0 z pirátského pohledu. 

„Radost mám z každého gólu, protože to letos není taková nádhera jako vloni. Přijde mi, že je to z pozice obránce lehčí v tom, že brankář méně vidí, když je před ním shluk hráčů. Pokud se hráč trefí, tak je větší pravděpodobnost, že puk propadne do branky,“ pokračoval v popisování nakonec rozhodující trefy duelu. Větší radost z gólu jako obránce ale podle vlastních slov neměl. 

Novinku se Jaroš dozvěděl během pondělního tréninku, takže na přípravu měl pouze necelý den. „Abych se přiznal, tak mi jeden trénink nestačil. Chyb tam bylo dost a je na čem pracovat, musím zkouknout nějaká videa, ale úplně nejhorší to nebylo,“ hledal rezervy ve svém výkonu„Když bude potřeba, tak nemám žádný problém naskočit. Pokud bude trenér potřebovat, tak jsem otevřen všem možnostem,“ uzavřel odhodlaně hráč, který působí také na univerzitě v Ústí nad Labem, kde hraje nejvyšší studentskou ligu.