Reportáže

Piráti získali ve vyrovnaném zápase další bod, Mountfieldu podlehli v prodloužení

Napsal 11.10.2013 Jan Řápek, Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Piráti popáté v letošní sezóně podlehli soupeři v prodlužovaném zápase a přidali tak jedenáctý bod do tabulky. Hosté začali lépe, na branku Ptáčka ale o tři minuty později zareagoval svou první extraligovou trefou Libor Šulák. Mountfield se vrátil do vedení zásluhou Škody, ve třetí třetině ale podruhé vyrovnal Hřebejk. Prodloužení skončilo kuriózně po 19 sekundách, když Květoň doklouzal do branky i s kotoučem. Piráti tak podeváté v sezóně nestačili na svého soupeře.
11.kolo pá 11.10.2013
CHM
2:3p(1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
MHK
Chomutov
Řehoř – Malec, Lakos, Pulpán, Mazanec, Trefný, Šulák, Kučný – Bartečko, Kämpf, Balej – Kubinčák, Divíšek, Hruška – Šagát, Sikora, Hřebejk – Mainer, Kůs, Kaše.
Hradec Králové
Kantor – Vydarený, Harant, Mikuš, Plánek, Frühauf, Ptáček, Plášil – Šimánek, Mertl, Kudrna – Květoň, Langhammer, Tvrdík – Suja, Červený, Škoda – Rousek, Knotek, Švihálek.

Branky a nahrávky

Chomutov
16. Šulák, 43. Hřebejk (Kubinčák)
Hradec Králové
13. Ptáček (Tvrdík, Květoň), 22. Škoda (Suja, Mikuš), 61. Květoň (Pláněk, Mertl)

Statistiky

Vyloučení
6:5
Využití
0:0
V oslabení
1:0
Střely na branku
22:21
Diváci
3920

Shrnutí

Do utkání vstoupili aktivněji Piráti, kteří už na začátku druhé minuty vynutili faul a na sklonku třetí hráli krátce v pěti proti třem. tým Jiřího Čelanského se gólově neprosadil, a tak jako první udeřil Mountfield. Jeho hráči podnikli ve třinácté minutě rychlý výpad. František Ptáček dostal přihrávku do jízdy a z první puk napálil přímo do chomutovské branky.

Piráti zažívali perné chvilky, zvláště když se hned o pár minut později ocitli ve dvojnásobném oslabení. Všechno zlé, je ale k něčemu dobré. Těsně před koncem oslabení, v šestnácté minutě, ujel královehradeckým obráncům Libor Šulák. I on krásně napřáhl z dálky a nasměroval kotouč přímo do pravého rohu branky a vyrovnal. Zbytek třetiny se poté dohrál v poklidnějším tempu.

O co poklidnější byl konec první třetiny, o to ostřejší byl začátek té druhé. Ihned po začátku třetiny šli do vedení opět hosté. Královehradečtí přečíslili Piráty a perfektně sehráli situaci dva na jednoho. Suja poslal žabkou puk na Vladimíra Škodu, který po zpracování forhendem a s pomocí brankové konstrukce překonal Řehoře.

Po vedoucí brance se hra opět uklidnila, byla ovšem celkem rozkouskovaná. Plynulost hry velmi narušilo časté vylučovaní. Ani jeden tým si ovšem vyloženou šanci nevypracoval. Moutnfield HK si tak po dvou třetinách udržel vedení.

Třetí třetina začala lépe pro domácí Piráty. Ve třiačtyřicáté minutě ujel mountfieldské obraně Kubinčák. Jeho střelu stihl brankář vyrazit, na dorážku ovšem již neměl nárok. Puk svými betony vyrazil přímo na hokejku Štěpána Hřebejka, který tak neměl problém dostat jej za brankářova záda.

Vyrovnaný stav se nelíbil ani jedné straně. Oba soupeři chtěli vyhrát a tentokrát se hráči dostali do nadějných situací. Jenže Knotek ani Mertl Řehoře nepřekonali. Na druhé straně Hruška tečoval střelu pouze do boční sítě. Závěr základní hrací doby ještě přinesl velký závar před chomutovskou brankou. Frühauf ovšem v dobré pozici promáchl a poté se dobrým zákrokem blýskl Řehoř. Zápas šel tedy do prodloužení.

Hradec v něm nic nenatahoval a hned po devatenácti vteřinách hry rozhodl o vítězství Lukáš Kvetoň. Lehce kontroverzní branku se mu podařilo vstřelit vlastní nohou, když v pádu tečoval puk a dotlačil ho společně s gólmanem Řehořem až do branky a rozhodl tak o tom, že dva body míří do Hradce Králové.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Skořepa (Piráti Chomutov): „Bylo to vyrovnané bojovné utkání. Šance byly na obou stranách. Oba mančafty mohly rozhodnout. V situaci, ve které se nacházíme, to pro nás je ztráta. Jeden bod je opravdu málo, chtěli jsme tři. Náš výkon nebyl úplně špatný, Hradec byl k poražení.“

Peter Draisaitl (Mountfield HK): „Tentokrát nás musel pravděpodobně sledovat někdo ze shora. Urcitě jsme nebyli lepším týmem. Hokejově jsme podali nejhorší výkon sezóny. Za ty dva body můžeme být vice než vděční.“