Ohlasy po utkání

„Nebyli jsme horším týmem,“ byl si jistý Štěpán Hřebejk

Napsal 11.10.2013 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Další prodloužení a dramatický závěr přinesl zápas Pirátů. Proti soupeři z Hradce Králové uhráli domácí již páté prodloužení v sezóně. A popáté z něj nevybojovali více než bod. Zápas s Mountfieldem rozhodl smolný gól na začátku prodloužení, který byl ještě předmětem zkoumání u videa. Nic se však na další prohře Pirátů neměnilo.

Nešťastný gól přinesl do obličejů chomutovských hokejistů zklamání z dalšího pouze jednobodového utkání. „Všechna prohraná utkání se špatně hodnotí. Nás to víc mrzí i proto, že jsme nebyli horším týmem. Takový hokej ovšem je a nám zůstal pouze bod,“ smutnil nad nevyhraným zápasem Štěpán Hřebejk, který se v utkání prezentoval již tradiční pracovitostí a odhodlaným bojem o každý puk.

Piráti byli v začátku utkání lepším týmem. Soupeře přehrávali a přestříleli jej. Otevření skóre ale zařídil hostující veterán František Ptáček. O odpověď za Chomutov se postaral ve vlastním oslabení Šulák, pro kterého to byl první extraligový gól. „Udělal to výborně. Vzal si puk a táhnul ho, co nejdále to šlo. Střela mu vyšla a dal gól. Udělal to nejjednodušší, co mohl. Říká se, že když nevíš co s pukem, tak dej gól a on dal dokonce gól vyrovnávací,“ chválil mladého spoluhráče jednatřicetiletý Hřebejk.

Hosté se však nedali a na začátku druhé části šli do vedení, které byli schopni udržet až do třetí třetiny. V té se o vyrovnání postaral právě Hřebejk, jenž se tak dočkal svého prvního extraligového gólu v ročníku. „Vojta Kubinčák vzal výborně puk ve středním pásmu a šel s ním do brány. Viděl jsem, že vystřelí tak jsem šel z druhé strany brány. Puk se mi odrazil přímo na hokejku před odkrytou bránu. Jednoduchý gól ale o to víc jsem za něj rád, protože jsem se jej již nemohl dočkat,“ popsal svůj trpělivě vybojovaný gólový příspěvek.

Zápas s „nováčkem“ extraligy probíhal pro Piráty podle známého scénáře. Dotahování nepříznivého výsledku, prodloužení a pouze bod z něj či ze samostatných nájezdů. „Není to pro nás až tak náročné ale spíše svazující. Ze zápasů, kde došlo na prodloužení, jsme nebrali více než bod, což pro nás moc pozitivní není“, zamyslel se nad vývojem posledního i jiných utkání. „Na druhou stranu to nechci snižovat. I bod je pro nás dobrý,“ dodal zároveň.

Ihned po zahájení prodloužení se Štěpán Hřebejk ocitl v nepříjemném momentu. Po vyhraném buly se pokoušel založit útočnou akci, byl však poslán k zemi soupeřovým obráncem. „Po buly jsem si vzal puk a snažil jsem se přejít do útočné třetiny. Viděl jsem, že na mě startuje hráč tak jsem se pokusil jej obhodit. Nevyšlo to a trefil mě bokem,“, popsal střet ze začátku prodloužení.

Piráty čeká v neděli těžký soupeř. Další zápas odehrají na ledě loňského mistra z Plzně. Proti silnému týmu je bude čekat zajisté těžké a náročné utkání. „V Plzni to pro nás nebude nic jednoduchého. Na Plzeň chodí spousta lidí a svůj mančaft dokážou výborně vyhecovat. Ale na to se nelze ohlížet a my odjedeme do Plzně s cílem uhrát co nejlepší výsledek,“ vyhlížel náročný zápas útočník s číslem 31 na zádech.

×
Dnes v 16:00 | Muži
Piráti Chomutov
HC RT TORAX Poruba 2011