Piráti zahodili řadu dobrých příležitostí, s Děčínem padli po samostatných nájezdech

Napsal 25.11.2023 Eliška Ratiborská, Michal Luxa
V osmnáctém kole druhé ligy přivítali Piráti v ROCKNET ARÉNĚ krajského rivala z Děčína, s nímž padli 3:4 po samostatných nájezdech. Chomutovští v utkání třikrát odskočili do vedení, avšak v závěru přišly dvouminutové tresty. Jeden z nich přetavil ve vyrovnání David Tůma. Svěřenci Martina Pešouta mohli střetnutí dotáhnout do vítězného konce, jenomže ani šestá přesilová hra ke gólu nevedla. Na řadu tak přišla dovednostní soutěž, v níž byl šťastnější soupeř.
18.kolo so 25.11.2023
3:4sn(1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
DEC
Altrichter – Březák, Havel, Eliáš, Seemann, Záruba, Váchal – T. Svoboda, Hübl, Lukeš – M. Tůma, Eret, J. Svoboda – Zajíček, Kostourek, Stehlík – Chrpa, Koblížek, Mála
HC Děčín
Petrásek – Brož, Bartoň, Kučera, Zedek, Loukota, Kaltenböck, Starý – D. Tůma, T. Nezbeda, Faigl – Sýkora, Hruška, Parshakov – Smola, Černý, Macek – Nowák

20. T. Svoboda (Hübl, Lukeš), 26. Lukeš (Hübl, Seemann), 47. Eliáš (Tůma, Eret)
HC Děčín
21. T. Nezbeda (Sýkora), 34. Smola (Faigl, D. Tůma), 59. D. Tůma (Faigl, Kučera), rozh. náj. Sýkora

6:5
0:1
0:0
42:20
1648
Červenka – Goltsch, Sýkora

Už na začátku zápasu mohli jít Piráti do vedení, jenže Jakub Zajíček od modré čáry nebyl přesný. K dalším šancím se dostali ještě Lukeš, Stehlík a Koblížek, nicméně žádný z nich Petráska nepřemohl. Na druhé straně to v polovině první třetiny zkoušel David Tůma, ale marně.

První branka se nakonec slavila až necelou půl minutu před první přestávkou, když Lukeš přesunul puk na Hübla, který přihrál mezi kruhy Tadeáši Svobodovi a ten Petráska prostřelil – 1:0.

Úvodní dvacetiminutovku tak uzavřel Chomutov a tu druhou naopak otevřel Děčín. V čase 20:57 se Sýkora dostal blízko k brance, od které přihrál na zadní tyčku pohotovému Tomáši Nezbedovi – 1:1.

Netrvalo dlouho a o necelých pět minut později se Piráti dostali opět do vedení! Hübl od levého mantinelu přihrál na Františka Lukeše, který střelou o tyč překonal hostujícího gólmana. Jenže to si soupeři nenechali líbit a v čase 33:26 vyrovnali podruhé. Faiglovu přihrávku úspěšně využil Jan Smola. Ten se dostal k šanci ještě o tři minuty později, podruhé ale branku netrefil – 2:2

Ve třetí třetině byl v příležitosti nejprve Hübl, jenž trefil tyčku a hned po něm Chrpa, ani ten ale puk do svatyně hostů neuklidil. Jenže ve sedmačtyřicáté minutě už to bylo jinak a Piráti zvedali ruce nad hlavu znovu! Filip Eliáš díky prostoru v obraně a průnikové přihrávce zakončil střelou nad beton brankáře a poslal svůj tým znovu do vedení  3:2.

Necelých osm minut před koncem zápasu byl k vidění velký závar před děčínskou bránou, Michael Petrásek nicméně pirátské pokusy nakonec vychytal. Před závěrečnou sirénou děčínský trenér vyměnil zmiňovaného brankáře za hráče v poli navíc, což se v přesilovce vyplatilo a v čase 58:31 poslal zápas do prodloužení David Tůma – 3:3.

Prodloužení začali domácí vzhledem k vyloučení hostů ve čtyřech proti třem, což dokázali proměnit v tlak a několik šancí, nicméně žádnou rozhodující. Několikrát nabito měl i Děčín, ale žádný z hráčů Altrichtera nepřekonal. Utkání tak dospělo pro Piráty poprvé v sezóně až k samostatným nájezdům. V těch byl úspěšnější hostující celek. Rozhodující bod si připsal Ondřej Sýkora – 3:4.

Martin Pešout (Piráti Chomutov): „Neměli jsme takový klid v koncovce a Petrásek chytal výborně. Bohužel jsme dostali příliš laciné góly a když jsme vedli 3:2, tak jsme vlastní nekázní soupeře pustili do přesilovek a tu poslední jsme zkrátka neubránili.“

David Švagrovský (HC Děčín): „Samozřejmě jsme za dva body, které si odvážíme, hodně rádi, protože víme, že kvalita Chomutova je obrovská. S velkou pokorou tak bereme dva body. Myslím si, že jsme byli o kousek šťastnější, ale za tu bojovnost a víru v obrat jsme byli asi odměněni. Ubráněná oslabení a všechny podobné věci byli excelentní a kluci padali po hubě, takže bereme dva body a jedeme dál.“