Piráti zahájili nový rok porážkou, v ROCKNET ARÉNĚ nestačili na Havířov

Napsal 04.01.2020 Michal Luxa
C h o m u t o v - V sedmatřicátém kole Chance ligy přivítali Piráti v ROCKNET ARÉNĚ Havířov, s nímž prohráli 2:4. Soubor Miroslava Buchala a Petra Martínka poslal sice do vedení Petr Stloukal, jenomže AZ čtyřmi brankami v rozmezí necelých osmi minut převrátil stav na svou stranu, a tak kosmetickou tečku dal výsledku Jakub Sklenář. Porážku Chomutova neodvrátilo ani jednapadesát střeleckých pokusů.
N7 so 4.1.2020
2:4(1:0, 1:4, 0:0)
HAR
Pavlát (30. Altrichter) – Rýgl, Žovinec, Havel, Piché, Blaha, Lang, Seemann – Hlava, Suchý, Sklenář – Stloukal, Pitule, Rudovský – Llewellyn, J. Svoboda, Tomica – Černý, M. Svoboda, Chrpa
Havířov
Stezka – Kachyňa, Mrowiec, Malina , Nepokoj, Chroboček, Rutar, Ševěček – Kotala, Seman, Bambula – Bednář, Werbik, Němec – Fridrich, Baláž, Toman – Dvořák, Doktor, Procházka

16. Stloukal (Hlava, Pitule), 36. Sklenář (Havel, Lang)
Havířov
22. Dvořák (Baláž), 28. Doktor (Dvořák, Seman), 28. Fridrich (Baláž), 30. Malina (Bednář, Werbik)

Wagner, Micka – Bosák, Maštalíř

Piráti do prvního domácího utkání v roce 2020 vstoupili dobře. Hned ve druhé minutě mohl udeřit Petr Stloukal, který si ale na Aleše Stezku v samostatném úniku nepřišel. Na přelomu třetiny Chomutov ubránil vlastní oslabení a zanedlouho využil první nabídnutou přesilovku, v té se z velkého tlaku před bránou prosadil Petr Stloukal – 1:0.

Na začátku prostředního dějství Havířov rychle srovnal, po skvěle sehraném vhazování se prosadil Jan Dvořák svižnou ránou z kruhu – 1:1. Obrat mohl dokonat Petr Fridrich, v samostatném úniku však mezírkou mezi betony Dominika Pavláta puk do sítě neprocpal.

Potom přišla černá chvilka Pirátů, které AZet stoprocentně využil. Nejprve exchomutovský Jakub Doktor dorazil sraženou ránu a za devět vteřin Petr Fridrich přesnou ránou z vrcholu kruhů vymetl pavučinky v domácí kleci – 1:3. Navrch hosté získali přesilovou hru, ve které Lubomír Malina propálil od modré čáry všechno, co mu stálo v cestě – 1:4.

Tři branky během dvou minut a sedmnácti vteřin už byly příliš na Dominika Pavláta, který přenechal místo mezi třemi tyčemi Martinu Altrichterovi. I přes tvrdý direkt se Chomutov nevzdal, ve 36. minutě proměnil samostatný únik Jakub Sklenář ránou do vrchních pater branky – 2:4. V závěru dějství se začalo přiostřovat.

Piráti celou závěrečnou periodu bojovali o snížení, proti byl gólman soupeře Aleš Stezka. Hned na začátku ho prověřil nepříjemnou přízemní střelou Darby Llewellyn, o chvíli později selhal při dorážce z druhé vlny Filip Suchý. Na přelomu třetiny Chomutov nevyužil dvě po sobě jdoucí přesilovky, což víceméně rozhodlo. Poslední jiskra vyhasla, když Jakub Sklenář v úniku trefil horní tyčku.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Deset minut ve druhé třetině nás stálo utkání. První třetina byla výborná, měli jsme tam několik šancí, ale neproměnili jsme je. Koncovka je naše slabina. Kdybychom tam dali dva nebo tři góly, tak mohlo být po zápase. Ve druhé třetině jsme začali hrát profesorsky, což soupeř využil. Třetí třetina už byla křeč. Chtěli jsme skóre zvrátit, byly tam nějaké šance, ale nevyšlo to. Něco si řekneme, zapomeneme a půjdeme do dalšího zápasu.“

Patrik Rimmel (AZ RESIDOMO Havířov): „První třetinu začal soupeř výborně a byl po všech stránkách lepší, my jsme byli naopak ještě v autobuse. Dvě nebo tři čisté gólovky nám chytil brankář, pak jsme dostali na 0:1. Za toho stavu jsme třetinu přežili. Řekli jsme si něco v šatně a od druhé třetiny jsme se zvedli. Bylo důležité, že nám hned na začátku napadaly rychlé góly. Kluci si začali věřit a přečkali jsme i oslabení, takže jsme zápas dotáhli do vítězného konce.“