Piráti startují rok 2020: nejprve přivítají AZet, následně vyrazí na Slavii

Napsala 03.01.2020 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti mají před sebou další dvojboj, ve kterém budou proti hůře postaveným týmům usilovat o udržení třetí pozice v tabulce. Chomutovští nejprve přivítají v sobotu od 16 hodin Havířov a na Tři krále odjedou do Prahy k utkání proti Slavii.

Havířov po první části skončil na osmém místě s osmačtyřiceti body, takže jako poslední tým postoupil do lepší skupiny. Ve druhé části si AZ vede i přes vyšší konkurenci dobře.

Svěřenci Jiřího Režnara na úvod sice padli v Českých Budějovicích, ale následně bodovali pětkrát v řadě a poskočili na šestou příčku. V závěru prosince například vykradli trápící se Litoměřice a rozloučili se s minulých rokem těsnou výhrou proti Porubě.

Do sestavy Havířova se od posledního vzájemného duelu přesunul na severu Čech známý Jakub Doktor, který stihl v dresu Pirátů šestnáct duelů s bilancí gólu a pěti asistencí.

Slavia postoupila mezi šťastnější z páté pozice, na které měla stejných čtyřiapadesát bodů jako lépe postavený Chomutov. Ve skupině o pořadí v play-off Pražané klesli na sedmou příčku, jelikož slavili pouze ve dvou případech, když vyloupili Porubu a následně si doma připsali cenný skalp Motoru.

Naopak Sešívaní nestačili na Piráty v samém úvodu druhé části a Havířov o dva dny později. Těsně před přelomem kalendářního roku ztratili dobře rozehraný zápas, a to v Přerově, kde rozhodla třetí třetina. Před domácím duelem s Chomutovem ještě Slavii přivítá litoměřický Stadion.

V pražské sestavě už nebudou obránce Jiří Kučný a útočník Dominik Pacovský, kteří zamířili do extraligy. Opory Petr Vampola a gólman Martin Michajlov mají vyřízené střídavé starty do nejvyšší soutěže.

Vzájemné duely s oběma soupeři jasně hovoří pro Piráty

Chomutov proti Havířovu odehrál zatím dva duely v první části sezóny a pokaždé vyhrál těsně 3:2. Stoprocentní bilanci mají Piráti i proti Pražanům, se kterými slavili třikrát po výsledcích 5:0, 4:1 a 3:2. Na přelomu první čtvrtky nadstavby mají tak svěřenci Miroslava Buchala skvělou výchozí pozici.

Piráti třikrát vedli, nakonec v Litoměřicích urvali dva body

Střelecké konto utkání v Litoměřicích otevřel Jakub Chrpa už v patnácté minutě, další góly přišly až v závěrečné třetině. Piráty poslali do vedení Jan Rudovský a Radek Havel, na něž však hráči Stadionu pokaždé odpověděli. V prodloužení rozhodl o druhém bodu pro Chomutov Jakub Sklenář ránou ve vlastním oslabení.

HC Stadion Litoměřice – Piráti Chomutov 3:4 po prodloužení (0:1, 0:0, 3:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 45. Kropáček (Jindra, Přikryl), 56. Jánský (Helt, Strejček), 58. Doudera (Korkiakoski, Voženílek) – 15. Chrpa (Suchý, Černý), 46. Rudovský (Stloukal, Seemann), 56. Havel (Pitule, Stloukal), 65. Sklenář (Pitule).
Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 38:29. Zblokované střely: 14:11. Vhazování: 28:36.

Sestava Chomutova: Pavlát – Žovinec, Rýgl, Havel, Blaha, Štochl, Piché, Seemann – Sklenář, Suchý, Hlava – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, M. Svoboda, Černý.

Havířov se rozloučil s rokem 2019 těsnou výhrou nad Porubou

Bitvu skoupou na góly v patnácté minutě odstartoval Jaroslav Mrowiec, na něhož odpověděl až ve dvaačtyřicáté minutě Marek Špaček. Nakonec vítěznou ránu obstaral Jakub Kotala, jenž proměnil samostatný únik střelou na zadní tyčku.

AZ RESIDOMO Havířov – HC RT TORAX Poruba 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Mrowiec (Cihlář, Dvořák), 54.Kotala (Bambula, Kachyňa) – 42. Špaček (Hudeček).
Vyloučení: 4:6, navíc Sikora (Poruba) 10 minut. Bez využití. Střely na branku: 39:26. Zblokované střely: 13:19. Vhazování: 30:36.

Sestava Havířova: Stezka – Kachyňa, Mrowiec, Nepokoj, Malina, T. Černý, Chroboček, L. Rutar – O. Procházka, F. Seman, Kotala – Bambula, Baláž, L. Bednář – Doktor, Toman, Fridrich – Pawliczek, Cihlář, Dvořák.

Slavia ztratila duel v Přerově, rozhodla třetí třetina

Pražany poslal do vedení na Hané Filip Vlček, na něhož o deset minut později odpověděl Jakub Navrátil. V závěrečné třetině se postupně prosadili Tomáš Doležal, Roman Pšurný a Matěj Svoboda, kteří rozhodli ve prospěch Zubrů.

HC Zubr Přerov – HC Slavia Praha 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 34. Navrátil (Krisl), 46. T. Doležal (Pšurný, Navrátil), 49. Pšurný (Krisl, T. Doležal), 52. Svoboda (Dvořák) – 24. Vlček (Šmerha, Barák).
Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Střely na branku: 48:20. Zblokované střely: 10:7. Vhazování: 48:23.

Sestava Slavie: Michajlov (Málek) – Novák, Antoš, Ryzák, Valík, Barák – Kuťák, Kubík, Šmerha – Vlček, Vrdlovec, Doležal – Šteiner, Kubica, Ondráček – Furch, Kohút, Brož.