Piráti vstoupili do osmifinálové série vítězně, Most srazili v přesilových hrách

Napsal 11.03.2023 Eliška Ratiborská, Michal Luxa
Do osmifinálové série druhé ligy vstoupili Piráti v roli velkého favorita, což vítězstvím 3:1 také potvrdili. V úvodu zápasu museli Chomutovští přežít dvojnásobné vyloučení a následně po brankách Jakuba Zajíčka, Viktora Hübla a Stanislava Vrhela odskočili do vedení. Až v poslední periodě pokazil Richardu Běhulovi čisté konto tečí Vladimír Kýhos. Za vedení svěřenců Kamila Koláčka a Petra Martínka se série přesune na led Lvů, kde se hraje už v pondělí.
OF1 so 11.3.2023
3:1(2:0, 1:0, 0:1)
MSL
Běhula – Filip, Matai, Petrásek, Havel, Váchal, Seemann – Chrpa, Hübl, Lukeš – Kostourek, Vrhel, Chlouba – Zajíček, Mála, Koblížek
MOSTEČTÍ LVI
Hosnedl – Fučík, Havlůj, Šoustek, Urbánek, Steinocher, Hoffmann – Řehoř, Stříbrný, Písařík, Šimeček, Nedrda, Kýhos, Böhm, Kysela, Procházka, Smolka

7. Zajíček (Hübl, Lukeš), 13. Hübl (Lukeš, Chrpa), 29. Vrhel (Kostourek)

Jílek, Zeliska – Maňák, Tuháček

V úvodu utkání se Piráti zapotili, když neuběhla ještě ani polovina druhé minuty a oni už dvakrát faulovali, čímž připravili Mosteckým Lvům třiapadesát vteřin ve dvojnásobné početní výhodě. Tu však hosté nevyužili. Skóre se měnilo až v přesilovce Chomutovských na začátku sedmé minuty. Z pravé strany přihrával Viktor Hübl mezi kruhy na Jakuba Zajíčka, který sice stál zády k brance, ale i přesto bekhendem mířil přesně nad beton Lukáše Hosnedla – 1:0.

Ve třinácté minutě se k výrazné šanci dostal v samostatném úniku Vladimír Kýhos, ale Richard Běhula na jeho kličku do bekhendu vyzrál betonem. Na druhé straně se o trefu snažil Tomáš Koblížek, jenže Lukáš Hosnedl byl připravený zasáhnout. V tentýž moment došlo k vyloučení hráče hostů, což Piráti znovu potrestali. Viktor Hübl mířil přesně mezi brankářovy betony a v čase 12:34 navýšil vedení – 2:0.

Ve druhé třetině měli nadějnou šanci nejdříve Mostečtí, když Vítězslav Nedrda dojížděl puk odražený od zadního mantinelu, nakonec však jen zblízka zamířil do připraveného Richarda Běhuly. Stejný závěr akce se opakoval i při pokusu Ivana Řehoře o chvíli později.

Na straně domácích vyslal František Lukeš do úniku Viktora Hübla, ten mířil bekhendem mezi betony, jenže Lukáš Hosnedl stejně jako jeho protivník mezeru rychle utěsnil. V polovině devětadvacáté minuty vymyslel geniální přihrávku Stanislav Vrhel, když přehodil obránce a vysunul Milana Kostourka, který mu nahrál zpět a Piráti tak přidali třetí branku – 3:0.

Poslední část hry otevíral Petr Písařík svým pokusem mezi ruku a beton Richarda Běhuly, ten však puk vyrazil k zadnímu mantinelu. V padésáté první minutě se poprvé radovali hráči Mostu, díky využití přesilové hry. Od modré čáry se napřáhl Aleš Havlůj, jehož pokus tečoval mezi kruhy Vladimír Kýhos – 3:1.

O další navýšení vedení se čtyři minuty před koncem utkání snažil Roman Chlouba, který si dlouhou kličkou položil Lukáše Hosnedla v brance, jenže místo mezi ním a tyčkou nenašel. V samotném závěru to Mostečtí Lvi zkusili bez brankáře, ani to ke změně skóre už ale nevedlo a Piráti v prvním utkání osmifinále zvítězili.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Chvíli jsme nehráli, což je na nás trochu vidět. Myslím si, že výkony nám budou stoupat. Za mě dobré. Vedli jsme 3:0, jen škoda, že jsme to nedotáhli do konce s nulou. Asi každý vidí, že budou rozhodovat přesilovky a oslabení. Ten, kdo je lépe zvládne, postoupí. Věřím, že to budeme my. Ukázal to i tento první zápas.“

Petr Rosol (Mostečtí Lvi): „Neměli jsme dobrý začátek. Promarnili jsme přesilovku hned v úvodu. Byli jsme takoví zakřiknutí, ale ve druhé půlce jsme se, myslím, trochu zlepšili. Bohužel jsme hráli moc složitě do koncovky a jeden gól je málo. Na jeden gól se těžko vyhrává.“