Reportáže

Piráti ve značně improvizované sestavě deklasovali vídeňské Capitals vysoko 6:1

Napsal 27.11.2012 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti Chomutov zajížděli na led Vídně, aby zde sehráli poslední utkání European Trophy. Tým HC Vienna Capitals byl před začátkem jistě favoritem a jen málokdo věřil, že by ho chomutovský tým, který byl složen z jedné pětky chomutovských hráčů, dvěma formacemi ze sousední Kadaně a jednou formací juniorů, dokázal porazit. Od začátku se ale otěží utkání ujmuli právě Piráti, kteří svému sokovi dokázali nasázet hned šest branek. Ačkoliv se výhrou posunuli na druhé místo v tabulce jižní divize, do čtvrtfinále ET postupuje právě tým Vídně, jelikož je pořadatelskou zemí. Inu, taková jsou pravidla.
ET8 út 27.11.2012
VID
1:6(0:2, 0:3, 1:1)
CHM
Vídeň
Weinhandl ( 31. Kickert) - Bjornlie, A. Lakos, Fraser, Schweda, Klimbacher, P. Lakos, Draschkowitz, Peter - Fortier, Gratton, Rotter - Lundbohm, Soares, Schlacher - Olsson, Pinter, Schiechl - Hollendonner, Nador
Chomutov
Kaššák (Hanuljak) - Bartejs, Macháček, Prošek, Rutta, Lučka, Szakal, Pelc, Havel - Ondřej, Y. Treille, Hafenrichter - Ton, Gajovský, Chlouba - Procházka, Charousek, Seman - L. Novák, Hammerbauer, J. Novák

Branky a nahrávky

Vídeň
53. Nador (Hollendonner, Lakos)
Chomutov
7. Chlouba (Gajovský), 15. Szakal (Seman, Charousek), 25. Ondřej (Treille, Bartejs), 29. K. Ton (Chlouba), 31. Hammerbauer, 49. K. Ton (Seman, Prošek)

Statistiky

Vyloučení
5:7
Využití
0:1
V oslabení
0:0

Shrnutí

Rakouský tým, momentálně vedoucí celek rakouské nejvyšší soutěže, v posledním utkání European Trophy, jižní divize, prohrál s Piráty jednoznačně – 1:6. Prohra rakouského týmu tak určila konečnou tabulku jižní divize. Druhý skončil Chomutov, třetí právě rakouská Vídeň, která však postupuje do další fáze turnaje místo Pirátů díky tomu, že spolupořádá závěrečný turnaj „Red Bulls Salute“ dne 13. – 16. prosince právě ve Vídni. Ve čtvrtfinále se tak střetnou se slovenskou Bratislavou.

Hráči Vídně se museli obejít bez osmi hráčů základní sestavy – bez Ferlanda, Romana, Pottera, Veidemana, Fischera, Blatného, Wogera a Seidla. Hlavní kouč Tommy Samuelsson do hry poslal také čtyři mladíky – Hollendonnera, Nadora, Pattricka, Petera a Kickerta.

Přesto Vídeňští chtěli tento zápas vyhrát. Nepozornost domácí obrany ale po sedmi minutách hry potrestal ROMAN CHLOUBA a otevřel tak skóre zápasu – 0:1.

Hráči Capitals byli i přes to aktivnější. Hráli více dopředu, v přesilové hře si vytvořili několik slibných šancí, se kterými si poradil gólman Kaššák. Naopak Chomutov nedisciplovanost domácích trestal. V přesilové hře, pěti proti třem, zvýšil na 0:2 MARTIN SZAKAL.

Ve druhé části Chomutovští přidali další tři branky, po trefách ZDEŇKA ONDŘEJE, KARLA TONA a JANA HAMMERBAUERA bylo skóre už 0:5. Brankář domácích, Fabian Weinhandl, přenechal své místo mladému Davidu Kickertovi.

Vídeňští si i nadále vytvářeli šance, které ale s očekáváním publika opět neskončili brankou. A byli to opět Piráti, když ve čtyřicáté deváté minutě KAREL TON svou druhou brankou v utkání zvyšoval už na 0:6.

Diváci domácího týmu se však branky dočkali, když sedm minut před koncem snížil mladík STEFAN NADOR a stanovil tak konečné skóre 1:6.

Ohlasy trenérů

Tommy Samuelsson (hlavní trenér UPC Vienna Capitals): „Z tohoto zápasu si musíme vzít ponaučení. Hráli jsme hodně agresivně, což Chomutovští trestali. Jen vlastní vinou jsme dnes prohráli tak vysoko. Pozitivní ale bylo, že naši mladí kluci dnes podali velmi dobrý výkon. Zejména Stefan Nador dnes ukázal, že má v sobě velký potenciál. Ale Kickert, Holledonner, Peter a Draschkowitz hráli také dobře. Doufám, že se i nadále budou rozvíjet.“