Aktuální zprávy

Piráti se na závěr European Trophy utkají v Rakousku s HC Vienna Capitals

Napsal 26.11.2012 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ačkoliv je hokejová extraliga v plném proudu, chomutovským Pirátům zbývá odehrát ještě jedno kolo v turnaji European Trophy. To sehrají s týmem UPC Vienna Capitals ve Vídni. Chomutovští tak mají jedinečnou příležitost otestovat svou formu před pátečním derby s Litvínovem. Utkání startuje v 19.15 a můžete ho sledovat na serveru onlajny.com.

Chomutov v ET

Piráti sehráli v rámci European Trophy již sedm zápasů a nevedli si vůbec špatně. Ačkoliv všechny zápasy odehráli ještě v letní pauze, jednalo se o velmi kvalitní přípravu a modrobílí v těchto zápasech jistě posbírali spoustu zkušeností pro nadcházející extraligovou sezónu.

První zápas hráli Piráti na domácím ledě proti Bratislavě. I přes to, že Chomutovští prohrávali po dvou třetinách již o dvě branky, v závěrečné třetině dokázali vyrovnat a utkání dospělo nakonec až k samostatným nájezdům. V těch byli sice šťastnější východní sousedé, ale bod proti týmu z KHL se jistě cenil.

Následoval pirátský přesun do Skandinávie, konkrétně do Finska. Zde měl Chomutov v plánu utkání s finským mistrem JYP Jyväskylä a týmem KalPa Kuopio. Oba zápasy skončily pro Piráty více než dobře, připsali si z nich totiž hned čtyři body po dvou výhrách na samostatné nájezdy.

Týmy jižní divize

Poté se dva zápasy odehrály na domácí půdě v Chomutově, kam přijely naopak švédské týmy Linköpings a HV 71. Proti těm se ale Pirátům příliš nedařilo. V prvním zápase prohráli sice až na samostatné nájezdy, v tom druhém proti HV 71 však padli 1:3.

Chomutovští se ale výborně „vyřádili“ na pražské Spartě. Tu nejprve porazili na domácím ledě vysoko 7:0, následnou odvetu v Holešovicích vyhráli Piráti 3:1 a nasbírali tak ze dvou zápasů plný počet – tedy šest bodů.

Jak si vede HC Vienna Capitals?

Vídeň začala turnaj také prohrou po samostatných nájezdech, shodou okolností také s týmem Bratislavy. V následném zápase proti HV 71 padla také, tentokráte již v základní době 1:3.

První výhru si Vídeňští připsali na půdě Linköpingu, kde vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech. První tříbodovou výhru pak zaznamenali proti KalPě, kterou porazili 5:3. Další tři body získali po výhře nad JYP Jyväskylä.

Vídeňští poté oplatili porážku Bratislavě, kterou zdolali 2:1 po prodloužení. Zatím poslední zápas odehráli Rakušané proti pražské Spartě, kterou přehráli v Kalich aréně v Litoměřicích 7:6.

Rakouský tým má již jistý postup do čtvrtfinále turnaje, ačkoliv pokud by Piráti dokázali zápas vyhrát, měli by o bod více. Pravidla European Trophy totiž hovoří o tom, že týmy pořadatelských zemí mají nárok na automatický postup ze skupiny na úkor posledního postupujícího týmu, což by teoreticky mohl být právě Chomutov. Česká republika tak nebude mít ve finálové osmičce ani jednoho zástupce.

Zápas mezi HC Vienna Capitals a Piráty Chomutov začíná v Albert Schultz Halle zítra, tedy v úterý 27. 11. v 19.15 a v případě zájmu je vám k dispozici textový onlajn přenos.