Piráti ve vypjatém krajském derby padli s ústeckým Slovanem

Napsal 29.10.2022 Daniel Tichý, Miroslav Kučera
Ú s t í n a d L a b e m / C h o m u t o v - Ve dvanáctém kole druhé ligy zavítali Chomutovští na led Ústí nad Labem. Tato krajská derby byla vždy plná emocí na ledě i v hledišti a nejinak tomu bylo i v aktuálním utkání. Domácí byli vždy o krok před Piráty, kteří museli dotahovat náskok soupeře. Slovan nakonec o svém vítězství rozhodl ve třetí třetině, kdy využil dvě přesilovky a odskočil na rozdíl dvou branek.
12.kolo so 29.10.2022
UNL
5:3(2:1, 0:1, 3:1)
Ústí n.L.
Stahl – Vodička, Drtina, Záruba, Šefl, Trefný, Vacík, Funk – Rudovský, Roubík, Berčík – Tůma, Costa, Kordule – Prošek, Kučera, Smola – Damašek
Běhula – Matai, Charousek, Váchal, Havel, Seemann, Žižka – Chrpa, Hübl, Lukeš – Zajíček, Koblížek, Chlouba – Mála, Mežnar, Kostourek

Ústí n.L.
3. Rudovský (Roubík), 20. Costa (Rudovský), 47. Kučera (Smola, Vodička), 55. Roubík (Drtina, Rudovský), 56. Rudovský (Vodička, Roubík)
18. Chrpa (Matai, Hübl), 39. Mála (Mežnar, Žižka), 50. Chrpa (Charousek, Hübl)

5:8
2:1
1:0
38:41
2343
Kraval – Hradil, Maňák

Hned po necelých třech minutách se hosté dostali do velké šance. Osvědčená dvojice Lukeš a Hübl málem vykoupala celou obranu domácích, druhý jmenovaný ale trefil jenom tyč. A jak se říká: nedáš, dostaneš. Jan Rudovský objel bránu, ale první rána mu nevyšla, poté už gólmana hostí obalamutil a otevřel skóre zápasu – 1:0. V polovině první části se domácí dostali do přečíslení tři na jednoho. Kučera to ale vzal na sebe, ovšem Běhula pokus vyrazil. O dvě minuty později dostal Drtina nabito mezi modrou čarou a kruhem a vyslal dělovku, kterou Běhula vytáhl mimo tři tyče.

V sedmnácté minutě se Pirátům naskytla možnost přesilové hry, v níž vyrovnali. Mataiovu střelu Stahl pouze vyrazil, z dorážky už ho ale překonal Jakub Chrpa – 1:1. To z první části ale nebylo vše. Ke konci se dostal do početní výhody znovu Chomutov, ale tentokrát skórovali domácí. Ti zachytili chomutovskou rozehrávku a v úniku dva na jednoho se ke kotouči dostal Kale Costa, jenž sám před Běhulou nezaváhal a vrátil Slovanu vedení – 2:1.

Druhá část začala opatrně, a ze začátku nebylo k vidění moc příležitostí. Ta první přišla ve čtyřiadvacáté minutě, kdy Slovan předvedl pohlednou akci, na jejímž konci byl Tůma, kterému zbrzdil střelu Váchal a Běhula se tak stihl přesunout. Pár minut na to se ke střele z pravého kruhu dostal Lukeš, Stahl však vyrazil puk maskou. Pět minut před koncem druhé periody přišla veliká šance Slovanu a jen s velikým štěstím pro Chomutov se puk nedostal až za brankovou čáru.

O dvě minuty později se do další možnosti dostal Tůma, který si sjel si až do mezikruží a jeho pokus vytlačil ven Běhula až posledním krajíčkem betonu. V čase 38:52 hosté srovnali. Zmatků v domácí obraně využil František Mála, který ze složité pozice propálil Stahla bekhendem – 2:2. A to ještě z prostřední části nebylo vše. Pouhou sekundu před koncem druhé třetiny se začal domácí stadion radovat, ale zbytečně. Slovan si v nabídnuté přesilovce vypracoval velmi slibnou šanci, na jejímž konci se Costa trefil skvěle pod víko. Po delší poradě sudích byl ale zprvu uznaný gól odvolán, neboť padl po čase.

Slovan nezačal třetí část nejlépe. Chomutov tlačil a chtěl se dostat do vedení. To se mu ale nepovedlo a vedení se v sedmačtyřicáté minutě potřetí v utkání ujal domácí Slovan. Smolův pokus Běhula vyrazil, Lukáš Kučera už byl ale neomylný – 3:2. Pár chvil na to mohlo být srovnáno. Koblížek poslal před bránu puk na samotného Málu, kterého ale vychytal Stahl. Jenže za chvíli bylo přeci jen vyrovnáno. I přes veliké protesty domácích, že se jednalo o hru vysokou holí, se nakonec gól uznal, jeho autorem byl Jakub Chrpa – 3:3.

Slovanu se pak naskytla přesilovka, ale domácí z ní nic nevytěžili. Branku hostů ohrozil pouze Costa, ale Běhula puk vyrazil. Slovan pět minut před koncem dostal možnost minutové dvojnásobné přesilovky. Nejdříve se zaskvěl Běhula, který chytil dvě tutovky. Jenže na další šanci byl už krátký. Po velkém zmatku se ujal kotouče Jaroslav Roubík, který poslal Slovan již počtvrté do vedení. Neuběhlo mnoho a padla další branka. Dvougólový náskok zařídil Slovanu Jana Rudovského – 5:3. Chomutov to poté zkusil v šesti, ale Stahl všechny střely pochytal. Domácí se dostali ještě do šance, ale Costa trefil z těžké pozice pouze tyč hostující branky. Prázdnou branku poté ještě trefil Berčík, ale Ústecké to mrzet nemuselo.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): „Bylo to jak za starých časů, kdy se hrálo finále Chance ligy. Neuvěřitelná atmosféra, fanoušci byli skvělí – domácí i hostující. Byl to skvělý výkon obou týmů, bylo tam spousty krásných akcí, úžasná hokejová bitva se šťastným koncem pro nás, za což jsme strašně rádi. Musíme pochválit a poděkovat nejen hráčům, ale i fanouškům, protože tohle byla pozitivní reklama na hokej.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov) : „Zápas to byl hezký, ale měli jsme spoustu vyloučených a to nás stálo zápas. Zápas byl jinak vyrovnaný, my ten kádr nemáme tak široký a těch vyloučených bylo hodně. Domácí mají zkušený tým a využili přesilovky a můžu jim jen pogratulovat.“