Piráti v prvním domácím utkání sezóny zasypali Lovosice patnácti góly

Napsal 27.09.2020 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - K prvnímu domácímu utkání krajské ligy zavítaly na led ROCKNET ARÉNY Lovosice. Piráti utkání rozhodli v podstatě už v první třetině, kdy svému soupeři nasázeli šest branek, celkově pak skórovali hned patnáctkrát. Hattrickem se zaskvěl Jakub Chrpa.
2.kolo ne 27.9.2020
15:2(6:0, 3:1, 6:1)
LOV
Damašek – Řepík, Babka, Kuncl, Kursa, Novák, Charousek – Huňady, Kůs, Chrpa, Bečvář, Freiberg, Jaroš, B. Andres, Gombár, Stoklásek, Petrov, Adámek
Lovosice
Kopýtko (21. A. Vitvar) – Zedek, R. Andres, Popek, Vandas, Kříž, O. Vitvar – Rosa, Gudera ml., Bejček, Rusý, Pavlata, Gudera st., Cerman, Suchánek

1. Freiberg (Jaroš), 3. B. Andres (Gombár), 9. Freiberg (Charousek), 16. Kůs (Huňady, Kuncl), 19. Huňady (Babka, Charousek), 20. Gombár (Novák), 33. Chrpa (Huňady, Řepík), 37. Chrpa (Huňady), 39. Huňady (Chrpa, Kůs), 44. Jaroš (Freiberg), 46. Kůs (Huňady, Kuncl), 49. Chrpa (Kůs), 53. Novák (Freiberg, Řepík), 54. Gombár (B. Andres, Petrov), 60. Jaroš (Novák, Bečvář)
Lovosice
28. Cerman (Rusý, O. Vitvar), 41. Suchánek (Pavlata)

3:6
4:1
1:0
49:18
1000
Biedermann – Cícha, Zítka

Chomutovská aréna před úvodním buly uctila za přítomnosti rodiny památku Ondřeje Buchtely minutovým potleskem!

Pak už se šlo na hokej. Piráti vletěli do utkání skvěle – už po třiapadesáti vteřinách Petr Freiberg z blízkosti otevřel skóre utkání, na což ve třetí minutě navázal Bronislav Andres před prázdnou brankou – 2:0.

Na přelomu třetiny nejprve Jakub Chrpa nastřelil pouze tyčku, ale za pár okamžiků se Petr Freiberg ač faulován prosadil podruhé – 0:3. Gólové hody Chomutova pokračovaly i nadále. Šestnáctá minuta a čtvrtý zásah – Jaroslav Kůs z mezikruží využil nabídnutou přesilovou hru.

Ještě do sirény se ROCKNET ARÉNA radovala dvakrát. Patrik Huňady si položil Jana Kopýtka a zavěsil pod horní tyčku prázdné klece, ve dvacáté minutě Jiří Gombár tečoval střelu Adama Nováka a stanovil stav 6:0.

Do druhé třetiny nastoupil v lovosické brance Adam Vitvar, jehož tým dostal nedlouho po sobě k dispozici dvě početní výhody, tu druhou využil z blízkosti brankoviště Marek Cerman – 6:1.

Výrazněji snížit mohli Radek Pavlata a Karel Gureda mladší, ale ani jeden si na Pavla Damaška nepřišel. Následně už se trefovali jenom domácí. Ve třiatřicáté minutě Jakub Chrpa z vrcholu kruhu využil početní výhodu a za pár okamžiků se trefil znovu z rychlého protiútoku – 8:1.

Hned poté se mohl uvést brankou i Jan Petrov, jenž však trefil pouze tyčku. Těsně před sirénou chtěl Patrik Huňady v přečíslení přihrávat, ale místo toho našel mezeru mezi gólmanovými betony – 9:1.

Vstup do závěrečného dějství odpálil Tomáš Suchánek, jenž tečoval nahození od Radka Pavlaty, a navíc mělo jeho mužstvo možnost přesilovky. V té se však prosadil Jakub Jaroš po pohledné individuální akci zakončené pod horní tyčku – 10:2.

Ani deset gólů Chomutovským nestačilo – zdaleka. Přečíslení dva na jednoho zakončil Jaroslav Kůs a o chvíli pozdě na konci skvělé přesilovkové kombinace stál Jakub Chrpa, jenž tak dokonal hattrick – 12:2.

Následně se během třiatřiceti vteřin prosadili Adam Novák ve své chomutovské premiéře a pak Jiří Gombár. Finální podobu výsledku dal Jakub Jaroš, který si vyzobl dva specifické góly – desátý a patnáctý – 15:2.

Jan Minčák (Piráti Chomutov): „Kluci šli do zápasu s nějakými taktickými pokyny, které si plnili, a dělali, co měli. Akorát na začátku druhé třetiny přibližně na deset minut jsme polevili, ale kluci dobře zareagovali na změnu v sestavě, takže jsme od té doby byli zase lepší. Zaslouženě jsme vyhráli, ani jsem takový výsledek nečekal, každopádně nás potěšil. Pro diváka to bylo super.“

Karel Gudera starší (HC Lovosice): „Zápas byl hrozný, ani jsem to takové asi nečekal, i když tam máme kluky, kteří byli po jednom tréninku rovnou v zápase. Měli jsme oproti zápasu v Lounech více hráčů, ale nemáme natrénováno, byli jsme čtyřikrát na ledě a někteří jednou. Kdybychom trochu natrénováno měli, nebyl by to takový debakl, ale odevzdali jsme to. Chomutov má samé zkušené hráče, kteří mohou hrát naslepo.“