Piráti střelecky při chuti. Třinácti góly to odnesli Buldoci z Řisut

Napsal 22.10.2022 Martin Skácel
S l a n ý / C h o m u t o v - V rámci desátého kola druhé ligy zajížděli Piráti do Slaného, kde hrají domácí zápasy Řisuty. Ihned po úvodním vhazovaní se svěřenci Kamila Koláčka s Petrem Martínkem usadili v útočném pásmu a postupně navyšovali svůj střelecký účet. Celkem čtyřikrát skóroval Milan Kostourek. Chomutov tak pohodlně a bez větších potíží dokráčel ke třem bodům.
10.kolo (Slaný) so 22.10.2022
RIS
1:13(0:4, 1:3, 0:6)
Řisuty
Šubrt (24. Pánek) – Janda, Matějka, Pokorný, Strnad, Rudovský – Výrut, Petráš, Řepka, Šťastný, Kezsi, Chamrád, Janeček, Křepelka, Rendla, Bílek
Hanuljak – Seeman, Charousek – Havel, Váchal – Žižka, Matai – Pavlát – Lukeš, Hübl, Chrpa – Chlouba, Koblížek, Zajíček – Kostourek, Mežnar, Mála – Rindoš

Řisuty
29. Výrut (Matějka, Petráš)
5. Kostourek , 5. Matai (Kostourek, Mežnar), 11. Chlouba (Havel, Zajíček), 12. Chrpa (Hübl), 23. Matai (Mežnar, Žižka), 24. Koblížek (Chlouba, Seemann), 26. Kostourek (Chlouba, Havel), 44. Havel (Seemann, Chlouba), 45. Hübl (Lukeš, Charousek), 48. Kostourek, 58. Hübl (Lukeš, Seemann), 59. Kostourek (Mála), 60. Seemann (Lukeš, Chrpa)

3:3
0:1
0:2
28:36
189
Šmika - Goltsch, Sýkora

Začátek utkání patřil jednoznačně Pirátům, kteří se okamžitě po buly nastěhovali do útočného pásma a snažili se kombinací narušit klid domácí obrany, které se dařilo úspěšně bránit střední pásmo. Střelecký účet si tak otevřel v páté minutě Milan Kostourek, který zachytil vyhození jednoho z obránců a nechytatelnou střelou poslal Chomutov do vedení – 0:1. Uběhlo pouhých deset vteřin, když se po buly otevřela domácí obrana před Jakubem Mataiem, který zvýšil na 2:0. Dvě slepené branky dodaly klid na hokejky Pirátů a ti nadále podnikali nebezpečné nájezdy do obrany Buldoků.

Běžela jedenáctá minuta, když se za obranu domácích protáhl Roman Chlouba a chytrou střelou rozvlnil síť za brankářem Šubrtem potřetí. O dvě minuty později si puk vzal na čepel Jakub Chrpa, který umístil ho do levého horního růžku domácí branky – 0:4. Miroslav Hanuljak si sáhl poprvé na puk až ke konci první třetiny, kdy kryl nahození domácího útočníka. To bylo ze strany Buldoků vše a největší nebezpečí nadále přicházelo z pirátských hokejek. Mezi střelce se již nikomu zapsat nepodařilo a do první přestávky odcházeli spokojenější hosté.

Druhé dějství přineslo totožný obraz jako první. Piráti se tlačili do útoku a domácí obrana chvílemi nevěděla, kam dřív skočit. Ve 23. minutě se k puku dostal Jakub Matai a svou druhou brankou v utkání zvýšil na 5:0. Na časomíře neuběhla ani minuta a Tomáš Koblížek střelou nad lapačku vyhnal Šubrta z branky – 0:6. Střídající Pánek se nestačil ani zahřát a už lovil puk ze sítě poprvé. V přesilové hře se po krásné přihrávce Romana Chlouby prosadil Milan Kostourek0:7

Piráti s vědomím pohodlného náskoku na chvíli polevili v útoku i obraně a domácí je za to trestali, když se napotřetí prosadil Jan Výrut1:7. Hra se v polovině utkání vyrovnala a několik šancí si vypracovaly oba týmy. Ty ovšem zůstaly nevyužity. Do kabin tak odcházeli domácí v poněkud skleslé náladě.

Do třetí třetiny ovšem Buldoci nastoupili s odhodláním s výsledkem ještě něco udělat. Jejich útočné choutky ovšem s přehledem likvidoval Hanuljak nebo pozorná obrana Pirátů. Při vší smůle si v 44. minutě srazil střelu do vlastní sítě Rudovský a bylo to 1:8. Branka byla připsána Radku Havlovi. Šedesát čtyři vteřin na to se prosadil Viktor Hübl a jestli do té doby domácí pomýšleli alespoň na nějakou korekci výsledku, tak tato branka jim sebrala definitivně vítr z plachet – 1:9

V 47. minutě dostali Buldoci výhodu přesilové hry, v které se ve slibné šanci ocitl Řepka. Hned z protiútoku se ovšem prosadil Milan Kostourek, který se po chybě Pokorného na útočné modré dostal do úniku a blafákem vsítil desátou branku Pirátů. Zdálo se, že tím mají střelci Chomutova splněno. Jenže v závěrečných dvou minutách lovili domácí puk ze své ještě třikrát. Nejdříve se  podruhé v duelu prosadil Viktor Hübl1:11. Milan Kostourek uzavřel svůj povedený střelecký večer po přihrávce Mály – 1:12. Poslední slovo večera si vzal Vít Seemann a střelou nad lapačku domácího gólmana stanovil konečný výsledek na 13:1. Piráti tak naplnili roli favorita a zaslouženě vyhráli. Buldoci si připsali druhou vysokou porážku v jednom týdnu.

Pavel Křepelka (HC Řisuty): „Co mám k zápasu dodat? Bohužel jsme předvedli nedůstojný a odevzdaný výkon.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Tentokrát bude hodnocení jednodušší. Dali jsme spoustu gólů a měli jsme i spoustu dalších šancí. Je důležité střílet, tlačit se do koncovky. Škoda jen, že ve druhé třetině jsme na chvíli vypadli z tempa a každý si tam chtěl jezdit sám a nedělali jsme věci, co normálně děláme. Třetí třetina byla opět jednoznačná v náš prospěch.“