Piráti stále neporaženi, nedalekou Kadaň doma jasně zdolali

Napsal 25.01.2022 Miroslav Kučera, David Panuška
C h o m u t o v - Piráti v rámci dohrávky 17. kola Krajské ligy mužů Ústeckého kraje vyzvali sousední Kadaň, s níž brzy prohrávali 0:2. Obrat nastartoval debutant Jan Ekrt, který byl prvním chomutovským střelcem. Do konce první třetiny to bylo 4:2, náskok po čtyřiceti minutách byl pak dvojnásobný. Nakonec tým Petra Martínka zvítězil 11:5.
17.kolo út 25.1.2022
11:5(4:2, 4:2, 3:1)
KAD
D. Svoboda – Pöschl, Bártek, Petrásek, Novák, Klapka, Hartman, Ferbas, Rykl – Mála, T. Svoboda, D. Šilar – Jaroš, Mežnar, Freiberg – Josef Rindoš, T. Šilar, Ekrt – Černý
Kadaň
Pešek – Psar, Krása, Jenček, Chotaš – Nguyen, Krpenský, Stoklásek, Novotný, Mojžíš, Bartók, Hrdlička, Strunz, Toman, Macháček, Benda

9. Ekrt (Rykl), 13. Novák (Petrásek, Josef Rindoš), 16. Josef Rindoš (Freiberg, Klapka), 17. Mála (Bártek, T. Svoboda), 23. Černý (Bártek), 24. D. Šilar, 26. Mála (Bártek, T. Svoboda), 28. Černý (Mála, T. Svoboda), 46. T. Šilar (Hartman, Josef Rindoš), 54. T. Šilar (Ekrt, Josef Rindoš), 56. Mežnar (Freiberg, Novák)
Kadaň
4. Hrdlička (Nguyen, Krpenský), 6. Benda (Stoklásek), 31. Mojžíš (Macháček, Toman), 37. Macháček, 48. Hrdlička

6:6
1:1
0:0
51:33
804
Biedermann – Krejsa, Zítka

Utkání začalo poměrně vlažně, ale Piráti měli na hokejkách první branku. Jakub Jaroš nahazoval před bránu a hostující obránce srazil kotouč mezi betony Peška. Ten je ale srazil včas. Jako první se tak radovali hosté. Lukáš Hrdlička byl na správném místě mezi kruhy a na jeho tvrdou střelu Svoboda nezareagoval – 0:1.

Stejný sled se pak opakoval i v šesté minutě. Nejprve měl Freiberg na holi vyrovnání, Kadaň ale poté zvýšila svůj náskok. Poměrně děravá domácí obrana nechala najet před bránu Lukáše Bendu, který bekhendem skóroval pod horní tyčku – 0:2.

Poté převzali otěže utkání Piráti. V polovině deváté minuty dostal přihrávku na modrou čáru Jan Ekrt, který prostřelil vše včetně Peška a připsal si tak ve svém prvním startu první gól za chomutovský A-tým – 1:2. Vyrovnáno bylo o čtyři minuty později. Adam Novák byl také připraven na modré čáře a přesnou ranou rovněž skóroval – 2:2.

Na konci šestnácté minuty se stav měnil znovu. Josef Rindoš si poradil v předbrankovém prostoru a poslal tak Piráty do vedení – 3:2. Hned o minutu později vypálil od modré Bártek, jehož střelu tečoval za bezmocného Peška František Mála4:2. Piráti tak nakonec odcházeli do kabin na první přestávku s dvoubrankovým vedením.

Na začátku druhé dvacetiminutovky hrála Kadaň přesilovou hru, kterou využila. Gól ale nakonec nebyl uznán, jelikož hosté hráli v nesprávném počtu hráčů na ledě. Gól tak padl až na konci 23. minuty. Od brusle bránícího hráče se kotouč dostal k Davidu Černému, který měl velmi lehkou pozici – 5:2. O pár vteřin později byl Daniel Šilar v předbrankovém prostoru přesný a kličkou překonal Peška – 6:2.

Na začátku 26. minuty přidali domácí další branku. Ve hře čtyři na čtyři projel Bártek kolem mantinelu, naservíroval kotouč na volného Františka Málu, který zakončil do odkryté klece – 7:2. Piráti však stéle neměli dost. O dvě minuty později dostal přihrávku od Mály Daniel Černý, který střelou do šibenice vstřelil osmou branku Chomutovských – 8:2.

Poté ale přišli na řadu také hosté. Pět vteřin po polovině utkání stál Roman Mojžíš na správném místě a vyraženou střelu doklepl do brány – 8:3. Ve 37. minutě se pak hosté radovali počtvrté v zápase. Petr Macháček projel s kotoučem útočným pásmem, poté obkroužil bránu a skóroval – 8:4. Žádný gól ve druhé části již nepadl, a ta tak skončila stejným poměrem jako ta první.

Třetí třetinu začali hosté přesilovou hrou, která ale pátou brankou neskončila. Tomáš Šilar byl u pravé tyčky Peška a ve správnou chvíli mu kotouč poslal Hartman. Domácí pětapadesátka tak jen posunula puk do odkryté klece – 9:4. O další dvě minuty později ale Kadaňští přece jenom vsítili pověstného „bůra“. Aktivní Lukáš Hrdlička skóroval z postavení mezi kruhy – 9:5.

V padesáté minutě ujel hostující obraně Daniel Šilar, který byl faulován. Následné trestné střílení se mu ale vůbec nepovedlo. Desátou branku si tak připsal až jeho mladší bratr Tomáš Šilar, který měl po přihrávce Ekrta opět lehkou pozici – 10:5. Konečný stav zápasu stanovil Erik Mežnar, který v 56. minutě jel sám na Peška, kterého prostřelil svižnou ranou – 11:5. Piráti tak opět brali všechny body a zůstávají stoprocentní.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Měli jsme měli začátek. Měli jsme pár šancí, ale soupeř dvakrát vystřelil na bránu a vedl 2:0. Pozitivní je, že jsme to rychle dotáhli a dali nějaké góly. Po hráčích bychom ale chtěli, aby podávali lepší výkony, měli lepší nasazení a aby odmakali 60 minut na sto procent. Dělali jsme zbytečné chyby a nemuselo by se nám to někdy vyplatit. Musím pochválit Davida Černého z juniorky, který odehrál dobrý zápas a jako jeden z mála se mi líbil.“

František Wágner (SK Kadaň): „My máme hráče, kteří hrají sami pro sebe, doplnili jsme je juniorkou, ale celkem to šlape. Nutno říct, že na Chomutov asi nemáme. My jsme přijeli s cílem dát pět gólů a to se nám nakonec povedlo.“