Piráti si na lídra nevyšlápli, doma s ním jasně prohráli

Napsal 26.11.2022 Tadeáš Kožený, David Panuška
C h o m u t o v - Piráti se představili opět na domácím ledě, na severu Čech tentokráte hrál vedoucí celek z pražských Letňan. Tým Kamila Koláčka s Petrem Martínkem šel do zápasu bez Františka Lukeše a se třemi útoky. Letci v samotném utkání potvrdili roli vedoucího týmu ligy a vyhráli 5:1. Jediný chomutovský gól obstaral František Mála.
20.kolo so 26.11.2022
1:5(0:1, 0:1, 1:3)
LET
Hanuljak – Matai, Němec, Havel, Seemann, M. Žižka, Váchal – Mišovic, Hübl, Chrpa – Chlouba, Koblížek, Kostourek – Zajíček, Vostiňák, Mála – Vrhel, Príhoda
Letňany
Brázdil – Chalupa, Havelka, Němeček, Kynčl, Čížek, Fiala – Kellerstein, Poul, Wojnar, Hrala, Labuzík, Řepík, Pejchal, Vacín, Hozák, Kastner, Arnošt, Turek, Kropáček, Uhlík

55. Mála (Zajíček, Kostourek)
Letňany
14. Turek (Kropáček), 21. Řepík (Hozák), 46. Arnošt (Kellerstein), 52. Kastner (Arnošt, Kellerstein), 58. Poul (Uhlík)

6:9
1:2
0:0
35:30
2024
Šmika – Tichý, Beneš

Šlágr 20. kola druhé ligy začali Piráti náporem. Hned v jedenácté vteřině zápasu Mišovic oslovil Viktora Hübla, který překonal Brázdila. Puk ale na brankové čáře včas odpálil Havelka a zachránil tak hosty od inkasovaného gólu. Následně domácí potvrdili dobrý vstup do zápasu vynuceným faulem a přesilovkou, ve které Letňany zavřeli v obranné třetině, ale branku Brázdila neohrozili. Poté tempo hry opadlo a hosté z první velké šance udeřili. Domácí celek prohrál vhazování v útočném pásmu a do útoku se dostala trojice hráčů Letňan. Štěpán Turek nakonec akci vzal na sebe a střelou na první tyč překonal Hanuljaka – 0:1

V další velké příležitosti pálil Dominik Řepík. Miroslav Hanuljak byl ale proti navýšení vedení a ukryl puk v lapačce. Domácí kontrolovali v samém závěru šancí Romana Chlouby, který dostal exkluzivní přihrávku a šel sám do střelecké pozice. Na poslední chvíli puk ztečoval nad branku hostující obránce a domácí tak šli do kabin ze ztrátou jednoho gólu.

Druhé dějství začalo obrovskou hrubkou domácích obránců za vlastní brankou. Po ztrátě puku se před brankou dostal Dominik Řepík a bekhendem překonal Hanuljaka podruhé – 0:2. Domácí tento gól úplně zmrazil. Další hrubici předvedl Radek Havel. Ten propadl na modré čáře a na domácí branku jeli v přečíslení hosté. Hrala dostal přihrávku těsně před Hanuljaka, ale ten byl na místě včas a zabránil dalšímu gólu ve své brance.

Piráti si nevěděli rady s dobrou obrannou hrou hostů a jen těžce se dostávali do šancí. V jedné takové se ocitl Jakub Matai, který měl výbornou pozici, ale vyslal střelu mimo branku. Domácí aréna jásala po akci Romana Chlouby, ale jeho trefa nebyla uznána pro ofsajdové postavení. Hosté hrozili z rychlých brejků a těžili z chyb, které domácí dělali. V další šanci se objevil Kastner, ale v samostatném úniku Hanuljaka nepřekonal.

Třetí třetina nabídla domácím šanci na snížení ve formě dlouhé dvojnásobné přesilové hry, ale Piráti v ní nevyslali jedinou střelu na Brázdila. A tak přišel trest. Dominik Arnošt byl na hranici brankoviště důrazný a dotlačil puk za záda domácího brankáře – 0:3. Chomutovští hráči se nevzdali, ale šance Kostourka a ani následně Chrpy ke snížení nevedly. V 52. minutě  se Letci radovali počtvrté díky přesilovkovému gólu Lukáše Kastnera. Ten stál úplně osamocený před Hanuljakem a lehkou tečí nasměroval střílenou přihrávku do branky – 0:4

Domácí se čestného úspěchu dočkali díky gólu Františka Mály. Ten zakončoval po přihrávce Zajíčka do pravého rohu Brázdilovy branky a snížil tak na 1:4. Gólový účet zápasu uzavřel Matěj Poul po další minele domácí obrany střelou z první po kombinaci s Jiřím Uhlíkem – 1:5.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Gratuluji soupeři k výkonu. Hrál dobře, bojoval a měl lepší nasazení. Jejich hráči u brány využili šance, co jsme jim nabídli. Oni nám nenabídli skoro nic, proto těch našich šancí bylo málo. Je mi to líto směrem k divákům, kterých přišlo hodně a my jsme se jim výkonem za to neodvděčili. Musíme se nad tím zamyslet.“

Jaroslav Nedvěd (HC Letci Letňany): „Viděli jsme výborný druholigový zápas. Nadstandardní kvalita z obou stran. Rozhodla naše dobrá obranná hra v první a druhé třetině. Základem byl skvělý výkon brankáře. Třetí třetina byla taková rozvolněná, padlo tam už víc gólů. Musím poděkovat našemu mužstvu za skvělý výkon.“