Piráti přestříleli poslední Rebely, hattrick si připsal Růžička

Napsal 13.12.2014 Jan Thöma, Antonín Domanický
C h o m u t o v - Piráti porazili ve 34. kole první ligy poslední Havlíčkův Brod a připsali si další tři body. Hattrickem se v utkání blýskl Vladimír Růžička mladší. Chomutov se však na výhru nadřel, když po první třetině bylo skóre 1:1. Domácí celek trápila především koncovka, která se v průběhu utkání zlepšila.
34.kolo so 13.12.2014
6:3(1:1, 3:2, 2:0)
HBR
Kopřiva – Rutta, Toman, Koma, Bartejs, Rýgl, Šulák, Stehlík – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – Květoň D., Ružička, Veselý – McGregor, Dušek, Květoň L. – Kadlec, Chlouba, Sinisalo.
Havl.Brod
Novák – Sklenička, Jelínek, Kolář, Semrád, Pavlíček, Sedlák, Zítka – Babka, Tomek, Rousek – Heřman, Melka, Maliník – Minárik, Milfait, Chlubna – Kuchta, Boček, Kozlík.

6. Růžička (D. Květoň), 24. Hovorka (Skinner, Gajovský), 35. Růžička (D. Květoň), 39. Hřebejk (Gajovský), 45. McGregor (Sinisalo, Chlouba), 59. Růžička (Dušek, D. Květoň
Havl.Brod
16. Maliník (Semrád, Melka), 23. Milfait (Minárik), 36. Tomek (Babka, Jelínek)

10:8
2:2
2:0
45:23
2103
L. Květoň (CHM) - Jelínek (HBR) oba 10 minut

Po klidnějším úvodu třetiny se dostal k větší šanci Rýgl. Obránce domácího týmu prokličkoval před Nováka, ale zakončil těsně mimo bránu. Ani jeho následná střela se neujala, puk srazil obránce. Po čtyřech minutách hry se dostali do situace dvou na jednoho hosté. Tomek našel Babku na vzdálenější tyči, avšak útočník Rebelu poslal kotouč bekhendovým pokusem mimo zamýšlený cíl. Rebelové měli následně příležitost přesilové hry, tu ovšem Piráti obrátili proti nim. VLADIMÍR RŮŽIČKA obkroužil klec a mezi rukou a tělem brankáře dostal kotouč do sítě – 1:0.

Centr druhé chomutovské formace chtěl přidat další branku, ale při svém samostatném úniku zakončil jen do ramene brankáře Nováka. Štěstí zkoušel i krátce po uplynutí prvních deseti minut zápasu Rýgl. Na jeho střelu ovšem gólman stačil vytasit lapačku. Činit se musel i Kopřiva, když vychytal do růžku branky zakončujícího Babku. Ve čtrnácté minutě mohli navýšit domácí. Nejprve se k šanci dostal Růžička, ale gólman zakročil. Zasáhl i proti Bartejsově dorážce z mezikruží. Radovali se tak hosté, kteří v šestnácté minutě po vyloučení Hřebejka srovnali. K odraženému kotouči se dostal ROMAN MALINÍK a poslal jej za záda Kopřivy – 1:1. Hosté měli možnost otočit skóre po čtyřminutovém vyloučení Duška, Piráti se však zvládli ubránit.

Do druhé třetiny si Rebelové přenesli kus Duškova trestu, který ale nevyužili. Branka padla až po dvou minutách hry, kdy se po vyloučení na obou stranách hrálo ve čtyřech. Chybu v rozehrávce u brány využil JAN MILFAIT - 1:2. Piráti se snažili odpovědět. Ve velké šanci nejprve nastřelili obě tyče. Teprve v následné přesilovce čtyři na tři se ranou z dálky trefil ostrostřelec a zařídil tak vyrovnání - 2:2. Piráti pokračovali v dobré ofenzivní činnosti. Toman s Hovorkou nastřelili tyč. K zákroku donutil Nováka i David Květoň dobrou střelou od modré.

Do zakončení se tlačili po polovině třetiny i hosté. Heřman zkusil dvakrát z blízka zakončit, jednou zasahoval Kopřiva, podruhé trefil boční síť. Na druhé straně pak Hovorka tečoval puk jen těsně mimo. Chvíli poté Veselý mířil na horní růžek brány a Novák na poslední chvíli zasáhl koncem své hole. Až ve 35. minutě ve vlastním oslabení využil chybu obrany David Květoň a našel volného VLADIMÍRA RŮŽIČKU, který prostřelil gólmana – 3:2. Hosté však vzápětí odpověděli, když si na přihrávku u odkryté vzdálenější tyče počkal VÁCLAV TOMEK - 3:3. Minutu před druhou sirénou po vyloučení Jelínka si domácí ve hře čtyři na čtyři vzali vedení zpět. První střelu Novák vyrazil, ale proti dorážce ŠTĚPÁNA HŘEBEJKA již neobstál – 4:3.

Do poslední třetiny základní hrací doby vstoupili Piráti s částí přesilové hry, jelikož si zbytek trestu odpykával Jelínek. V početní výhodě měl obrovskou šanci Veselý, který z mezikruží trefil jen hruď gólmana. Navýšení se dočkali Piráti až ve 45. minutě. Sinisalo našel volného BRYANA MCGREGORA, který si obhodil gólmana – 5:3. Vzápětí měl šanci Hovorka, jehož bekhendová střela ale mířila nad bránu. Piráti nadále drželi vysoké tempo. Skinner během přesilovky ostře vypálil a našel náruč Nováka.

Do zakončení před bránu se dostal i Sinisalo, ale ani on se neprosadil. Během přesilové hry si pak hezkou střelu připravil Semrád. Puk škrtl betonem Kopřiva a ten se poroučel mimo brankový prostor. V polovině 57. minuty byl sám před Novákem domácí Chlouba, avšak trefil jen hruď brankáře Rebelu. O chvíli později mohl navýšit Koma, ale na jeho střelu z těsné blízkosti našel Novák recept hezkým zákrokem. Nakonec se domácí navýšení dočkali. Před bránou zvládl přesně zakončit VLADIMÍR RŮŽIČKA a dokonal tak svůj hattrick – 6:3. Tím zápas skončil a Piráti uhájili SD ARÉNU proti poslednímu týmu tabulky.

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Měli jsme výborných úvodních deset minut, dali jsme gól v oslabení. Zbytečná vyloučení a neproměněné šance dostali soupeře do hry. Začali jsme se trápit a ožili jsme až za stavu 5:3. Brod odvedl sympatický výkon. Přijel s hodně mladým týmem, bojovali, hodně se pohybovali a dostali nás do problémů. Hlavně i s psychikou, mysleli jsme si, že zápas bude jednoduší, ale nakonec byl dramatický až do stavu 5:3. Diváci si přišli na své jen počtem gólů, jinak zápas neměl valnou úroveň.“

Vladimír Jeřábek (HC Rebel Havlíčkův Brod): „Jeli jsme sem s mužstvem, které je za tu dobu, co jsem v Brodu, nejslabší. Snažili jsme se hrát úporně, kazit soupeři hru. Rozhodující byl obrat z našeho vedení 3:2 na 3:4 pro soupeře. Udělali jsme dvě obrovské individuální chyby. Ty děláme pořád, každý zápas. Vždy si to nějaký obránce vybere. Chomutov si to pohlídal i tím, že jsme byli stále vylučovaní během třetí třetiny. I když ty fauly samozřejmě některé nebyly. Nemohli jsme se dostat do pořádného tlaku a dostávali jsme góly. Musím ovšem smeknout před mladými hráči. Proti kvalitnímu týmu odehráli alespoň dvě třetiny vyrovnaného hokeje. Pro jejich další růst je to jenom plus.“